Krzysztof Bosak liderem po prawyborach Konfederacji. Kandydata na prezydenta wskażą elektorzy

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak prowadzi po szesnastu zjazdach wojewódzkich, podczas których przeprowadzano prezydenckie prawybory. Kandydata ugrupowania wyłonią elektorzy podczas zjazdu, który zaplanowany jest na sobotę 18 stycznia.

W grudniu i styczniu odbyło się szesnaście konwencji wojewódzkich Konfederacji, w trakcie których przeprowadzano głosowania w prawyborach prezydenckich. Najwięcej głosów - 2552 - zdobył poseł tej partii Krzysztof Bosak.

Na podium znaleźli się posłowie Grzegorz Braun i Artur Dziambor. W prawyborach kandydowali także Konrad Berkowicz, Janusz Korwin-Mikke, Jacek Wilk, Paweł Skutecki, Magdalena Ziętek-Wielomska i Krzysztof Tołwiński.

W głosowaniu mogły brać udział osoby, które wpłaciły minimum 30 zł darowizny na rzecz Konfederacji.

>>> Tomasz Siemoniak w Gazeta.pl deklaruje: Chcę być premierem

Prawybory w Konfederacji

Zgodnie z regulaminem prawyborów w Konfederacji, po każdym ze zjazdów wojewódzkich kandydat otrzymał liczbę mandatów elektorskich proporcjonalnych do poparcia. Każdy kandydat będzie mógł teraz  obsadzić te mandaty wybranymi przez siebie przedstawicielami.

Krzysztof Bosak uzyskał 115 mandatów elektorskich. Dla porównania, Grzegorz Braun zdobył ich 77.

Zjazd elektorski odbędzie się w Warszawie 18 stycznia. Tego dnia zostanie wyłoniony kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich.

Wybory prezydenckie odbędą się w maju. Kandydatką Koalicji Obywatelskiej jest Małgorzata Kidawa-Błońska. Z ramienia Lewicy wystartuje Robert Biedroń, a PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz. Gotowość do startu ogłosił także dziennikarz Szymon Hołownia. Prezydent Andrzej Duda nie potwierdził jeszcze oficjalnie swojego udziału.

Więcej o:
Komentarze (80)
Krzysztof Bosak liderem po prawyborach Konfederacji. Kandydata na prezydenta wskażą elektorzy
Zaloguj się
 • jedyny_times

  Oceniono 14 razy 10

  Na podium znalazł się Grzegorz Braun, to świadczy o tym, że jest wcale niemało ludzi, które miedzy uszami nie maja nic.

 • gosford

  Oceniono 10 razy 6

  To , że tzw. konfederacja to wysypisko przygłupów wiadomo od dawna.....ale , że „ ukochanej „ ojczyźnie chcą zafundować na prezydenta nawiedzonego usmarkanego idiotę to się w pale nie mieści jak powiedział milicjant chowając do raportówki dwa kilo cielęciny! Obudź się chory narodzie!

 • remo29

  Oceniono 10 razy 6

  Jakie to jest Muppet Show, nie mogę ;)

 • acototak

  Oceniono 13 razy 5

  Putas da kasę na kampanię?

 • cezar85

  Oceniono 11 razy 5

  Bosak, to ten co z miłości do Polski od dziesięciu lat nie płaci podatków?

  Godnym będzie prezydentem

 • jabbaryt

  Oceniono 19 razy 5

  Kolo nie skończył żadnych studiów mimo, że studiował chyba na pięciu kierunkach. Żadną uczciwą praca się tez za bardzo nie splamił. Doświadczenie zawodowe zerowe. O rodzinie i dzieciach też skromnie milczą w annałach. I to ma być .... prezydent? Chyba wszystkich ... konfederatów. Tam większość to obiboki i życiowe fujary.

 • barrt21

  Oceniono 9 razy 5

  myster gnypek, jakie to wolackie...

 • arreis65

  Oceniono 13 razy 5

  bosak czy doopa - oto jest pytanie :-)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX