Andrzej Duda wygra w pierwszej turze? Były rzecznik prezydenta: Nie nastawiajmy się

- Lepiej nie nastawiać się na to, że wygrywamy w pierwszej turze - powiedział w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Krzysztof Łapiński o możliwym zwycięstwie Andrzeja Dudy w pierwszej turze wyborów prezydenckich.

W poniedziałek gościem Łukasza Kijka w Porannej Rozmowie Gazeta.pl był Krzysztof Łapiński, były rzecznik Andrzeja Dudy oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP odpowiedzialny za kontakty z mediami.

Łapiński na pytanie czy Andrzej Duda może wygrać wybory prezydenckie w pierwszej turze powiedział, że nie należy się na to nastawiać.

Myślę, że taka hipotetyczna sytuacja czy możliwość jest. Musiałoby być spełnionych kilka warunków, ale lepiej nie nastawiać się na to, że wygrywamy w pierwszej turze

- powiedział były rzecznik prezydenta. Dodał, że lepiej przygotować się na walkę, która rozstrzygnięta zostanie w drugiej turze. 

Pierwsza tura jest w zasięgu prezydenta, jeśli kampania byłaby dobra, jeśli konkurenci popełnialiby błędy. Nie jest to niemożliwe, ale, powiedzmy sobie szczerze, to bardzo trudne zadanie

- podkreślił Krzysztof Łapiński. Stwierdził, że, jak "wynika z logiki", w drugiej turze Duda zmierzy się z Małgorzatą Kidawą-Błońską.

Więcej o:
Komentarze (12)
Andrzej Duda wygra w pierwszej turze? Były rzecznik prezydenta: Nie nastawiajmy się
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 5 razy 3

  Jakoś tak się między wierszami rozlazło, kto ciężko i wytrwale zapracował na to, że "Polska znalazła się w sytuacji bez wyjścia" - a ściślej, że w takiej sytuacji znaleźli się władcy Polski. A dobrzy ludzie ostrzegali, że nie warto strzelać sobie ani w stopę, ani w kolano.

 • 123waz

  Oceniono 4 razy 2

  wcale sie nie dziwię, poowcy zajmują sie soba, swoimi wyborami, na prezydenta wystawili zupełnie bez charyzmy kandydatke i maja wszystko gdzieś. Straszna opozycja. W programie tvp poeseł od kukiza opowiada, ze Grodzki powinien odejść, to samo opowiada Konieczny z Razem, piją sobie z dziubków z pisem, koszmar. W studio Polska te same opozycyjne twarze, które nie mają nic do powiedzenia, nie wiem po co tam chodzą i osmieszają się , ot ....4 m do wyborów.

 • artur702

  Oceniono 3 razy 1

  Chciałbym bardzo, aby Polską rządzili Polacy, a nie Żydzi. Jest ich w rządzie pełno, z Jarosławem Kaczyńskim vel Kalksteinem na czele. Niszczą nam Ojczyznę, psują państwo polskie. Czy to jakaś zemsta? Niech Żydzi jadą do Izraela rządzić swoim krajem.

 • artur702

  Oceniono 3 razy 1

  Brednie antypolskich pisopatów, barbarzyńców, zdradzieckich mord i kanalii.

 • endrju1521

  Oceniono 3 razy 1

  Nie będzie żadnych wyborów, bo rządząca organizacja przestępcza

  nie zaryzykuje "humoru" pospólstwa ! ! ! !

  W kwietniu wprowadzą stan wyjątkowy,

  i będzie "pozamiatane" ! ! ! !

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 7 razy 1

  Myślę że długopis tak czy inaczej niestety wygra wybory. Ciemnota trzyma się mocno a budżet państwa jeszcze z jeden rok rozdawnictwo wytrzyma.

 • hermann.kirsch

  0

  Dobry Boże, ześlij dar opamiętania temu durnemu (kupionemu za 500 judaszowych zlotych) i ślepemu narodowi.

 • mer-llink

  Oceniono 2 razy 0

  Aktualne sondaże wskazują, że pan Duda Andrzej nie zdobędzie w I rundzie wymaganej większości.
  Składa się na to cały szereg afer PiSu pokazujących, jaka to niezłomna hołota dopadła do korytek i chłepce bez umiaru (Kuchciński, Chrzanowski, Glapiński... itd..).
  Składa się na to i sprawa Banasia (ten hołysz pokazał środkowy palec panu Kaczyńskiemu Jarosławu, który żądał od niego "honorowej dymisji" - znak, że pana Kaczyńskiego można mieć za hetkę-pętelkę, nawet wśród PiS-owskich najwierniejszych kreatur..).
  SKłada się na to i sukces opozycji w Senacie z panem Marszałkiem Grodzkim (można "postawić się" PiS-owi - i wygrać!)
  A w II turze pan Duda Andrzej przegra.
  Bo jak dojdzie do II tury, to tzw. ciemny lud już dobitnie zobaczy, że ten pan Duda to taki jakiś bardziej figurant, że można go po prostu nie wybrać, że mierzwa on i dym nad łąkami...
  I tego PiS się panicznie boi.
  I stąd cała kampania zajadłości, pomówień, wściekłości PiS-u.
  Ale to nic nie pomoże, bo tynk z fasady PiS-u już odpada. A jak się zaczęło, to...

  P.S> A co ten biedny pan Łapiński ma mówić? Jako tzw. niezależny konsultant żyje ze zleceń ze spółeczek skarbu państwa i z kontaktów w gabinetach waaadzy. Niech no by tylko powiedział pół słóweczka niekorzystnego dla PiS-u, to zaraz zleconka zaczęłyby znikać i drzwi gabinetów zatrzaskiwać się przed noskiem. Śpiewa więc koniunkturalnie.

 • a.k.traper

  Oceniono 3 razy -1

  Czy to istotne kto będzie prezydentem, przecież to niczego nie zmienia w naszej wiarygodności międzynarodowej ani w rozwoju gospodarczym, Sejm i rząd to partyjne wycieruchy, którzy będa bronić swego stanu posiadania ze strachu przed tą sprawiedliwością ludową.:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX