Andrzej Duda wygra w pierwszej turze? Były rzecznik prezydenta: Nie nastawiajmy się

- Lepiej nie nastawiać się na to, że wygrywamy w pierwszej turze - powiedział w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Krzysztof Łapiński o możliwym zwycięstwie Andrzeja Dudy w pierwszej turze wyborów prezydenckich.

W poniedziałek gościem Łukasza Kijka w Porannej Rozmowie Gazeta.pl był Krzysztof Łapiński, były rzecznik Andrzeja Dudy oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP odpowiedzialny za kontakty z mediami.

Łapiński na pytanie czy Andrzej Duda może wygrać wybory prezydenckie w pierwszej turze powiedział, że nie należy się na to nastawiać.

Myślę, że taka hipotetyczna sytuacja czy możliwość jest. Musiałoby być spełnionych kilka warunków, ale lepiej nie nastawiać się na to, że wygrywamy w pierwszej turze

- powiedział były rzecznik prezydenta. Dodał, że lepiej przygotować się na walkę, która rozstrzygnięta zostanie w drugiej turze. 

Pierwsza tura jest w zasięgu prezydenta, jeśli kampania byłaby dobra, jeśli konkurenci popełnialiby błędy. Nie jest to niemożliwe, ale, powiedzmy sobie szczerze, to bardzo trudne zadanie

- podkreślił Krzysztof Łapiński. Stwierdził, że, jak "wynika z logiki", w drugiej turze Duda zmierzy się z Małgorzatą Kidawą-Błońską.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie