Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda z wynikiem bliskim zwycięstwa w I turze

Według nowego sondażu dla dorzeczy.pl Andrzej Duda może liczyć na 47,7 proc. poparcia w wyborach prezydenckich. Taki wynik dzieliłby tylko kilkoma punktami procentowymi od wygranej w pierwszej turze. Druga wg sondażu kandydatka - Małgorzata Kidawa-Błońska - ma poparcie 22,7 proc. badanych.
Zobacz wideo

Andrzej Duda może liczyć na ponad dwa razy większe poparcie w wyborach prezydenckich od drugiej w badaniu kandydatki - wynika z sondażu pracowni Estymator dla dorzeczy.pl.

W badaniu 47,7 proc. respondentów zadeklarowało, że w tegorocznych wyborach prezydenckich zagłosuje na urzędującego prezydenta. Na drugim miejscu jest kandydatka Platformy Obywatelskiej, wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z poparciem 22,7 proc. badanych. Pozostali kandydaci mają poparcie na poziomie poniżej 10 proc. 

Na lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza zagłosowałoby 9 proc. badanych. Tuż za nim plasuje się kandydat Lewicy, Robert Biedroń z poparciem 8,8 proc. Dziennikarz Szymon Hołownia, który ubiega się o urząd prezydenta jako niezależny kandydat, może liczyć na 6,9 proc. głosów. Na ostatnim miejscu plasuje się kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak z poparciem 4,3 proc. badanych.  

Sondaż przeprowadzono w dniach 9-10 stycznia 2020 r. na ogólnopolskiej próbie 1018 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że wezmą udział w wyborach.

Więcej o:
Komentarze (478)
Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda z wynikiem blisko zwycięstwa w I turze
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 84 razy 58

  To pokazuje aspiracje tudzież gusta obywateli. Ale nowina żadna - od dziesięcioleci wiadomo, że kicz wszelki ma najwięcej zwolenników.

 • mer-llink

  Oceniono 79 razy 51

  To raczej sondaż wywołujący panikę w PiS-ie.
  Pan Duda nie wygrywa w I turze.
  A w drugiej - w konsekwencji - przegrywa.
  Przecież tylko pan Duda teraz prowadzi kampanię (za nasze pieniądze, w masowych środkach, z TVP włącznie).
  Inni kandydaci - nie.
  A jak ruszy pani Kidawa - Błońska, to pan Duda zniknie w niepamięci. I słusznie.

 • chopinn

  Oceniono 72 razy 46

  Jesli Kidawa-Błońska ma 22% bez kampanii to i tak niezły wynik. A Duda raczej dobil do maksimum, wiec z mila chemia bede oglądać jego powolny upadek

 • brrrr73rrrr

  Oceniono 55 razy 39

  Sondaż na zlecenie dorzeczy.pI przeprowadzony wśród czytelników portalu. To ja bym powiedziała, że raczej kiepsko wypadł pan pełniący obowiązki Prezydenta Rzeczpospolitej.

 • hen-live

  Oceniono 58 razy 34

  Jak Duda wygra to PiS bolszewia już całkowicie pogrzebie demokrację w Polsce. Wybór należy do Was.

 • justas32

  Oceniono 38 razy 20

  Adrian - koniecznie ufaj tym sondażom. Ale ja na twoim miejscu już bym zaczął zabierać pamiątki z pałacu ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX