Błaszczak komentuje zestrzelenie samolotu. Nagle zaczyna mówić o Smoleńsku i Tusku

Mariusz Błaszczak porównał postawę premiera Kanady w sprawie zestrzelenia ukraińskiego samolotu przez Iran z działaniami Donalda Tuska po katastrofie smoleńskiej. Pochwalił również Donalda Trumpa, który "stanowczo" i "skutecznie dba o interesy" USA.

Mariusz Błaszczak w rozmowie z RMF FM odniósł się do przyznania się Iranu do zestrzelenia ukraińskiego boeinga. Stwierdził, że najważniejsze było to, że została wywarta presja międzynarodowa i że to właśnie ona doprowadziła do podania prawdziwych informacji na temat katastrofy. 

Dla mnie bardzo istotny jest kontrast między zachowaniem premiera Kanady, a przecież niedługo będziemy mieli 10. rocznicę tragedii smoleńskiej , a zachowaniem ówczesnego premiera Polski Donalda Tuska i fakt, że premier Kanady potrafił wywrzeć presję, która zakończyła się tym, że sprawcy przyznali się do tego czynu. Kontrastuje z tym postawa premiera rządu koalicji PO-PSL, który na wszystko się godził, który zostawił śledztwo stronie rosyjskiej

- powiedział minister obrony narodowej. Dodał, że wrak samolotu, czyli dowód w sprawie, znajduje się wciąż w Rosji, co jest wynikiem decyzji Tuska. Błaszczak przywołał również atak Rosji na Gruzję i na Ukrainę.

Świętej pamięci Lech Kaczyński w Gruzji mówił: najpierw Gruzja, potem Ukraina, potem państwa nadbałtyckie, a potem być może Polska. Rzeczywiście wtedy rząd koalicji PO-PSL likwidował wojsko. Tak wtedy rząd koalicji PO-PSL postępował

- stwierdził Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że na Bliskim Wschodzie widać deeskalację konfliktu. Pochwalił również Donalda Trumpa, który "stanowczo" i "skutecznie dba o interesy" USA. Przyznał, że dla niego najważniejsza jest sytuacja polskich żołnierzy, którzy stacjonują na Bliskim Wschodzie. Dodał, że Polska jest solidarna w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, ponieważ liczy na wsparcie w sytuacji, kiedy sama zostałaby zaatakowana.

>>> Premier Kanady: Dowody wskazują, że boeing ukraińskich linii lotniczych został zestrzelony. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (732)
Błaszczak komentuje zestrzelenie samolotu w Iranie: Trudeau potrafił wywrzeć presję. Tusk oddał śledztwo Rosjanom
Zaloguj się
 • sprawazlewa

  Oceniono 200 razy 194

  Błaszczak! Zapamiętaj! "Milczenie jest złotem" Jeszcze wczoraj nie miałeś nic do powiedzenia, a dzisiaj co bohater! Powtórzę za twoim guru Lechem: "Spieprzaj dziadu!"

 • zb.piswon

  Oceniono 193 razy 185

  Ten ćwok nie rozumie, że ta sprawa świadczy dokładnie o czymś przeciwnym - każdy zamach jest dzisiaj łatwy do zdemaskowania...

 • wejsunek47

  Oceniono 131 razy 127

  ten pan nie widzi różnicy pomiędzy zestrzeleniem a głupotą pilotów pod presją pijanego generała....takie teksty to do suwerena pod sklepikiem przy winku za 2,50zł...

 • gryflon

  Oceniono 117 razy 111

  No widzisz Błaszczak. Sam to przyznałeś. USA ma w dudzie interesy Polski. Dba tylko i wyłącznie o swój i to jak sam twierdzisz skutecznie.

 • c.t.k

  Oceniono 107 razy 99

  Keith Richards powiedział kiedyś, że dzień zaczyna od wódki z sokiem pomarańczowym, bo" bez witamin nie da się żyć". Błaszczak zaczął od tragicznej katastrofy, ale bez Tuska nie da się żyć:)))

 • pepper-salt

  Oceniono 86 razy 84

  Tak zidiociałej grupy baranów jak ta PiS-owska banda w życiu nie widziałem, a ten osobnik to jeden z najgłupszych w tej bandzie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX