Grodzki o zarzutach ws. oświadczenia majątkowego. "Nie należy tworzyć sensacji tam, gdzie jej nie ma"

Tomasz Grodzki wydał oświadczenie w sprawie artykułu zamieszczonego na niezalezna.pl. Tłumaczy w nim, że portal podał nieprawdziwe informacje na temat jego oświadczenia majątkowego z 2018 roku.

Jak poinformował portal niezalezna.pl, Tomasz Grodzki tylko w 2018 roku w ramach praktyki prywatnej zarobił 300 tys. zł, a w ciągu trzech lat - 700 tys. "Żeby uzbierać taką kwotę, musiałby przyjąć ponad 4,5 tys. pacjentów – kilku dziennie. Jak to możliwe, skoro w tym samym okresie Tomasz Grodzki był senatorem, dyrektorem szpitala (do czerwca 2016 r.) i wykładowcą Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego" - pytał autor materiału.

Oświadczenie Tomasza Grodzkiego

Marszałek Senatu odniósł się do zarzutów stawianych w tekście w oświadczeniu przesłanym portalowi Onet. Tomasz Grodzki stwierdził, że niezalezna.pl podaje nieprawdziwe informacje. Podkreślił, że jego przychody pochodziły głównie z kontraktu realizowanego dla szpitala. W jego przypadku był to kontrakt ze Specjalistycznym Szpitalem im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie, gdzie Grodzki był Koordynatorem Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej oraz Koordynatorem Transplantacji Płuc.

Przychody ze specjalistycznej indywidualnej praktyki lekarskiej nie muszą oznaczać wyłącznie wynagrodzenia za wizyty w gabinecie lekarskim

- podkreślił marszałek Senatu. Zaapelował o zachowanie rzetelności dziennikarskiej i weryfikację informacji. Dodał, że w jego ocenie "nie należy szukać sensacji dziennikarskiej lub sztucznie ją tworzyć".

Gdyby portal niezalezna.pl podjął próbę skontaktowania się ze mną i wyjaśnienia tej materii, nie musiałbym teraz wyjaśniać rzeczy tak oczywistych

- stwierdził prof. Tomasz Grodzki.

>>> Bortniczuk o marszałku Grodzkim i "senatgate". Zobacz wideo:

Więcej o:
Komentarze (159)
Grodzki odnosi się do zarzutów ws. oświadczenia majątkowego. "Nie należy tworzyć sensacji tam, gdzie jej nie ma"
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 66 razy 38

  "Niezależnej" zapewne szyszko i jego "stodoły" nie przeszkadzały - choć to był fakt, a nie domysły pisowskich szczujów :)

 • antropoid

  Oceniono 63 razy 37

  Chcesz coś rozpirzyć, zepsuć powietrze, pokłócić ludzi - wpuść kaczyńskiego i jego bandę.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 40 razy 30

  Sugeruję niezależnej zbadać prawdziwe przychody premiera Morawieckiego w tym przepisane w pośpiechu na żonę. Zarówno Kaczyński jak i Morawiecki obiecali ich opublikowanie. I jak zwykle skłamali.

 • jael53

  Oceniono 31 razy 25

  Niezależna, Niepoprawni (e tutti quanti) nie są od tego, żeby cokolwiek rzetelnie sprawdzać. To są zawodowi paszkwilanci. Jest czymś niepojętym, że nadal są traktowani tak, jakby byli dziennikarzami.

 • z.04.2019

  Oceniono 47 razy 25

  Pisowska nagonka na Człowieka trwa. Pan Grodzki nie dał się skorumpować pis-owi przyjęciem stanowiska od 'dojnej zmiany', pokazał ,ze można politykować z czystymi rękami, i można mieć PRAWO za główny cel.

 • c.t.k

  Oceniono 33 razy 21

  Niezależna, jest tak samo niezależna, jak poseł Pięta był cnotliwy i pełen wartości.

 • dziuraweportki

  Oceniono 31 razy 19

  A tam, gdzie lewa kasa i pokoje na godziny to cisza ? A srebrne oszustwa i łapówki ? A SKOK ? A pisowskie majątki i miliony ? Cisza ? Ojojoj, zbyt oczywiste tematy, by ruszać prawicowi "dziennikarze", prawda ?

 • jurek53krk

  Oceniono 25 razy 17

  PiS panicznie boi się prof. Grockiego! Uruchomił już wszystkie swoje sił na opluwanie tego Pana - telewizję i radio, gazety prawicowe, swoich trolli, prokuraturę, ABW..... itd nie mówiąc o czołowych politykach. Wszystko razem to żałosna farsa. Nawet do wyborców PiS nie trafia. Hahahahaha......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX