Tomasz Grodzki o "polowaniu na polski Senat". "Będę rozmawiał z wysokimi oficerami ABW"

Tomasz Grodzki odniósł się do czwartkowego komunikatu CBA, dotyczącego postępowania ws. rzekomej korupcji w szczecińskim szpitalu. - To, co się dzieje wokół mojej osoby, to nie jest polowanie na Grodzkiego, to polowanie na polski Senat - powiedział marszałek izby wyższej parlamentu. Dodał, że będzie o tym rozmawiał z oficerami ABW.

- Bardzo się cieszę, że tam nie było napisane "wanted dead or alive" (poszukiwany martwy lub żywy) To jest dla mnie kuriozalna sprawa - powiedział w piątek dziennikarzom Tomasz Grodzki. - Nie traktuję tego jako polowania na profesora Grodzkiego. To jest polowanie na polski Senat i funkcję marszałka Senatu - dodał.

Grodzki podkreślił, że to dla niego "poważna sprawa". - Będę o tym w poniedziałek rozmawiać z wysokimi oficerami ABW - poinformował marszałek.

>>> Joanna Mucha komentuje oskarżenia wobec Grodzkiego

Zobacz wideo

Komunikat CBA ws. korupcji w szpitalu Tomasza Grodzkiego

W czwartek Centralne Biuro Antykorupcyjne wystosowało komunikat dotyczący postępowania ws. korupcji w szczecińskim szpitalu, gdzie pracuje Tomasz Grodzki. Służby "zaapelowały" w komunikacie do osób, które "dały się uwikłać w korupcyjny proceder". Nazwisko marszałka nie pojawia się w komunikacie, mowa jedynie o "osobie publicznej". CBA zapewniło też "klauzulę niekaralności" osobom, które same złożą zeznania nt. wręczania łapówek. 

Oskarżenia wobec rzekomego przyjmowania korzyści majątkowych przez Grodzkiego pojawiają się od jakiegoś czasu. Formułują je anonimowe osoby w telewizji publicznej. Marszałek Senatu zaprzecza tym doniesieniom.

Więcej o:
Komentarze (178)
Tomasz Grodzki o "polowaniu na polski Senat". "Będę rozmawiał z wysokimi oficerami ABW"
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 53 razy 39

  Cała machina rządowa przeciwko jednej osobie - o to prawdziwe oblicze rządzącego REŻIMU .
  To pokazuje jakie szanse na wygranie z REŻIMEM ma zwykły obywatel , niech SUWEREN odpowie sobie sam i odpowiednio zagłosuje w wyborach prezydenckich .

 • wujojano

  Oceniono 37 razy 29

  CBA wykonuje brudną robotę dla PiS-owskiej szczujni, która intensywnie inspiruje "patriotów" do wzięcia spraw w swoje ręce. W przypadku Adamowicza już się udało...

 • polakadam

  Oceniono 37 razy 27

  Widać że CBA też jest upolitycznione. Nie jest to instytucja państwowa tylko służba podległa partii pis. Na dodatek opłacalna przez wszystkich Polaków. Wszyscy płacimy za to żeby pis mógł szczuć na swoich przeciwników politycznych. Jak w komunie.

 • hipo krater

  Oceniono 27 razy 21

  Każdego człowieka można zniszczyć jeśli rządzący mają zbyt duzo wladzy i nie można odwołać się do sądu, który jest też przez nich kontrolowany. Marszałek Sejmu to figura w państwie, a widać, zostaje się coraz bardziej bezbronnymm wobec machiny państwa, któremu jest nie na rękę.
  Co za ten może spotkać zwykłego obywatela, gdy rządzi taka władza?

 • zd46

  Oceniono 16 razy 16

  Szanowny „PiSlandzie”, o ile mi wiadomo, Marszałek Grodzki przysięgał, WYŁĄCZNIE, na tak znienawidzoną i łamaną przez was Konstytucję RP a nie na statut PiS-u. O ile mi wiadomo, nie podpisywał własną krwią, cyrografu, jak wasi członkowie, z prezesem waszej partii i jedynowładcą J.Kaczyńskim, więc Marszałek Grodzki nie łamie prawa, ale nie uznaje waszego wszędobylskiego i wszechobecnego bezprawia.

 • ek_bart

  Oceniono 20 razy 16

  TVP dostała 2 000 000 000 pln czyli z tego są opłacane tez goebbelswskie trolle do komentowania i uczestnictwo w nagonce. Brawo wy tak wzorujący się na hitlerze. Ale co ja się dziwie przecież kurdupel sam was wspiera

 • zd46

  Oceniono 15 razy 15

  Czyli marszałek Grodzki ma "obowiązek zapisania się do partii PiS-u" i uznać wyższość Kaczyńskiego nad Kostytucją RP? Ma bić pokłony przed „bożkiem ślepych i garbatych czarownic”? Czy mamy się godzić by Ich działania zamieniały "konstytucję w prostytucję", w „stajnię augiasza” a nawet w ”barłóg polityczny? Dlaczego dość pokrętny Karczewski mógł prywatnie wykorzystywać struktury państwa, mógł łamać wszelkie standardy w tym standard uczciwości a wobec obecnego stosuje się wyjątkowo podłe PROWOKACJE polityczne? Takie działania potwierdzają, że PiS dla przejęcia władzy jest zdolny do każdego szalbierstwa i draństwa i na 100% podsłuchy polityków partii PO u "Sowy i Przyjaciół" były inspirowane przez polityków Prawa i Sprawiedliwości i część funkcjonariuszy służb specjalnych pozostawionych, jako „piąta kolumna” w rządzie PO i to od roku 2007. PiS przygotowywał ten „zamach stanu” od 2005 do 2015, w którym po wygraniu wyborów nastąpił bezprzykładny atak, na wszelkie struktury demokratycznego państwa wlącznie z Konstytucją RP.

 • diablito

  Oceniono 17 razy 15

  "Oskarżenia wobec rzekomego przyjmowania korzyści majątkowych przez Grodzkiego pojawiają się od jakiegoś czasu. Formułują je anonimowe osoby w telewizji publicznej. Marszałek Senatu zaprzecza tym doniesieniom."
  a moze by tak odplacic pieknym za nadobne? i masowo wysylac doniesienia o korupcji balbiny, zera, swironiego, rydzyka i innych podnozkow putina?

 • artau

  Oceniono 14 razy 14

  Oto sowieckie metody zaaplikowane przez zdradziecką pseudo partię pis.
  Ta zorganizowana grupa przestępcza działa wyłącznie na korzyść Rosji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX