Brama wjazdowa do Kancelarii Prezydenta doszczętnie zniszczona

Brama do Kancelarii Prezydenta przy ul. Wiejskiej w Warszawie została zniszczona. Na razie nie są znane przyczyny. Zdjęcia zawalonej bramy zamieścili na Twitterze posłowie.

Między innymi poseł Bartosz Arłukowicz zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcia zniszczonej bramy do siedziby Kancelarii Prezydenta.

Brama znajduje się ona przy ul. Wiejskiej i sąsiaduje z budynkami Sejmu. Droga pod nią prowadzi na ulicę Frascati i m.in do Domu Poselskiego.

Zniszczona jest zarówno metalowa konstrukcja, jak betonowe filary. Próbujemy skontaktować się z Kancelarią ws. przyczyn zniszczenia bramy. Warszawska "Gazeta Wyborcza" podaje, że w bramę uderzyła ciężarówka. Polska Agencja Prasowa rozmawiała ze świadkiem zdarzenia. - Kierowca cofał i zawadził górną częścią burty ciężarówki o bramę. Wokół samochodu było trzech funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa - mówi świadek w depeszy PAP publikowanej m.in. przez Radio Zet.

- Nasz funkcjonariusz zobaczył to zdarzenia  i zawiadomił policję - mówi Gazeta.pl rzecznik prasowy SOP, ppłk Bogusław Piórkowski.

Tak wyglądała brama do kancelarii, zanim została zniszczona:

Więcej o: