Posłanka KO tłumaczy się z głosowania ws. pieniędzy dla TVP. "Nie zachowałam należytej czujności"

Sejm uchwalił nowelizację ustawy abonamentowej, zgodnie z którą TVP i Polskie Radio otrzymają w 2020 r. rekompensatę w wysokości do 1,95 mld zł. Opozycja chciała uniemożliwić przyjęcie ustawy, zrywając kworum. Dwie posłanki KO - Iwona Śledzińska-Katarasińska i Małgorzata Tracz - zagłosowały jednak przeciwko niej. "Nie zauważyłam możliwości zablokowania ustawy przez brak uczestnictwa w głosowaniu" - tłumaczy teraz Tracz.

Sejm uchwalił nowelizację ustawy abonamentowej, która umożliwia zrekompensowanie mediom publicznym ubytki we wpływach z abonamentu radiowo-telewizyjnego. Zgodnie z nowym prawem, Telewizja Polska i Polskie Radio otrzymają w 2020 roku rekompensatę w wysokości do 1,95 mld zł.

Opozycja chciała uniemożliwić przyjęcie ustawy, próbując zerwać kworum. Aby przyjąć ustawę, w głosowaniu musiało wziąć udział co najmniej 230 posłów. Zrywanie kworum polega na wyjęciu kart do głosowania, przez co głosy nie są liczone - w ten sposób nie ma ich wymaganej liczby.

>>> Przewodniczący Nowoczesnej Adam Szłapka: Uważam, że Kurski jest propagandystą

Zobacz wideo

Przeciwko ustawie zagłosowały jednak dwie posłanki Koalicji Obywatelskiej - Iwona Śledzińska-Katarasińska i Małgorzata Tracz. Pozostałych 228 głosów - za przyjęciem ustawy - oddali posłowie klubu Prawa i Sprawiedliwości. Projekt tym samym przeszedł.

Posłanka KO: Nie zachowałam należytej czujności

Małgorzata Tracz (parlamentarzystka Zielonych, będąca w klubie KO) zasiada w Sejmie po raz pierwszy. Iwona Śledzińska-Katarasińska posłanką jest od 1991 roku.

"Podczas głosowania nad poselskim projektem ustawy o zmianie ustawy o opłatach abonamentowych zagłosowałam przeciw projektowi ustawy. Nie zauważyłam możliwości zablokowania ustawy przez brak uczestnictwa w głosowaniu" - napisała Małgorzata Tracz na Twitterze.

"Niestety nie zachowałam należytej czujności. Przepraszam" - dodała posłanka.

Więcej o:
Komentarze (302)
Posłanka KO tłumaczy się z głosowania ws. pieniędzy dla TVP. "Nie zachowałam należytej czujności"
Zaloguj się
 • bellamoda

  Oceniono 83 razy 67

  Numer konta, na które szmal wpływa za pierdzenie w sejmowy stołek to już bezbłędnie lalki podały.

 • mooi

  Oceniono 59 razy 51

  niestety, na tym polega problem KO (PO), ze "nie zachowuja czujnosci".
  Pierwszy raz nie zachowali, kiedy mogli ziobre postawic przed TS. No ale wywiadowka bachora (itp) była ważniejsza...A potem juz poszszszłooo...
  No i jesteśmy w czarnej dziurze...
  Dziekujemy wam, PO

 • ebom

  Oceniono 56 razy 50

  Można się śmiać z przekazu dnia w PiS, ale oni tam przynajmniej są w stanie wszyscy powtórzyć te same kilka akapitów, które odgórnie dostaną... a w KO komunikacja taka sprawna, że koleżanka nawet "nie wiedziała, że tak można"

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 75 razy 41

  Szetyna, od tego jestes, by poinstruowac , jak nalezy dzialac. Mloda nie wiedziala.
  A ta druga, stara, chyba juz nie kuma gdzie jest. Kto dal ja na liste? Szetyna, ty, prawda?!

 • olokas

  Oceniono 43 razy 35

  .....o boziu....jakieś elektrowstrząsy przed każdym posiedzeniem na opozycję czy co?bo już sam nie wiem

 • vomitorium1

  Oceniono 36 razy 34

  ”Niestety nie zachowałam należytej czujności. Przepraszam.”
  albo nie przyjdą
  albo nie wyjmą
  albo źle nacisną
  (i w świat idzie
  że suweren tak chciał)

 • sonix24

  Oceniono 42 razy 34

  Zabrać kasę na rok to będzie czujna.

 • selena-0

  Oceniono 34 razy 30

  Budka ! od czego ty jesteś szefem klubu, chyba po to , aby pouczać, wymagać, i jeszcze przed głosowaniem przypominać ! cały czas KO zajmuje się tylko czymś innym, sobą !

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 39 razy 29

  Dlatego PO jest partią w likwidacji. Organizacja w tym czymś po prostu nie istnieje pomimo olbrzymiej kasy w dotacjach. Banda kretynów w ogóle nie wyciągnęła wniosków z nieobecności przy głosowaniach.
  Lewica wyciągnęła wnioski. ZSL wyciągnął wnioski. Konfederacja wyciągnęła wnioski. Albowiem oni mają coś takiego, co się nazywa zarządzanie organizacją.
  Natomiast banda nieudolnego kretyna nie wyciągnęła żadnych wniosków. Nie ma żadnej koordynacji w podejmowanych działaniach u tych kretynów. Co więcej nie ma nawet podstawowej, najprostszej komunikacji, która wystarczyłaby w tym przypadku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX