W opozycji smutek po wpadce, posłanki nie wyjęły kart. Politycy PiS dziękują: Nie zostawiły nas samych

"Ustawa przekazująca miliardy złotych na propagandę TVP mogła upaść" - pisze, nie kryjąc żalu, poseł Lewicy, po nieudanej próbie zerwania kworum w trakcie głosowania w Sejmie. Za to z wpadki posłanek opozycji cieszy się PiS. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości dziękują polityczkom: "Zachowały się jak trzeba; nie zostawiły nas samych".

Opozycja w czwartek próbowała zerwać kworum, by Prawo i Sprawiedliwość nie mogło przyjąć ustawy gwarantującej dodatkowe pieniądze (blisko 2 mld zł) mediom publicznym. Próbowała, bo przez błąd dwóch posłanek, do zerwania nie doszło.

"Za" głosowało 228 posłów z PiS, a dwie posłanki Koalicji Obywatelskiej zagłosowały przeciw. Reszta posłów KO, PSL-Kukiz'15, Konfederacji i Lewicy, po prostu wyjęła karty do głosowania. Gdyby nie te dwa głosy - głosowanie byłoby nieważne, a opozycja mogłaby odtrąbić sukces.

Opozycja żałuje nieudanej próby. "Mogła upaść. Mogła..."

Błąd popełniły Małgorzata Tracz (w klubie KO, formalnie polityczka partii Zielonych) i Iwona Śledzińska-Katarasińska, które wzięły udział w głosowaniu. O ile Tracz można usprawiedliwić tym, że to jej pierwsza kadencja w Sejmie i takie "numery" mogą być dla niej czymś nowym, tak trudno znaleźć wyjaśnienie dla Śledzińskiej-Katarasińskiej, która w Sejmie zasiada od 1991 roku.

Krytyka, choć zdawkowa, pada ze strony innych polityków opozycji wobec posłanek. Żalu nie krył Krzysztof Gawkowski, przewodniczący klubu Lewicy, który pisał: "Ustawa przekazująca miliardy złotych na propagandę TVP mogła upaść. Mogła...". Milczą za to politycy KO, choć Cezary Tomczyk pisał: "Tak. Próbowaliśmy zerwać kworum. I trzeba próbować. I trzeba walczyć".

Agata Szczęśniak z OKO.press podsumowała to tak:

Opozycja mogła zablokować pieniądze dla Jacka Kurskiego, przynajmniej na jakiś czas.

PiS dziękuje posłankom. "Nie zostawiła nas samych"

Natomiast ze strony Prawa i Sprawiedliwości płyną... podziękowania dla posłanek. Krzysztof Sobolewski napisał:

Pani poseł Śledzińska-Katarasińska nie zostawiła nas jednak samych!

Dziękował im również Sylwester Tułajew, który stwierdził, że "zachowały się jak trzeba". "Dzięki głosom posłanek ustawa została przyjęta" - cieszył się poseł.

Więcej o:
Komentarze (373)
Sejm. Nieudana próba zerwania kworum. Komentarze po wpadce opozycji
Zaloguj się
 • christomoltisanti

  Oceniono 79 razy 69

  Czy ci ludzie są niepełnosprawni intelektualnie ? Jak chcecie odsunąć kaczą szajkę od władzy , jeśli wykładacie się na tak prostych sprawach ?

 • polskirozlamacz

  Oceniono 65 razy 59

  Katarasińska ma 79 lat. Może to nie politycznie poprawne, ale chyba już czas ustąpić miejsca...

 • zaem

  Oceniono 37 razy 37

  Pani Katarasińska miała pretensje, że dostała zbyt niski numer na liście wyborczej. Pozycję zmieniono i weszła do sejmu - PO JAKĄ CHOLERĘ?????

 • nr_5

  Oceniono 39 razy 37

  skleroza?

  Stoi babcia w plaszczu i butach przed lustrem i sie zastanawia - przychodze czy wychodze?

 • yan57

  Oceniono 34 razy 32

  PIS lepszej opozycji nie mógł wymarzyć.

 • 6drabin

  Oceniono 35 razy 31

  Tym razem poseł Kaczyński może z całym przekonaniem powiedzieć, że wygrał przez nieporozumienie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX