Tomasz Siemoniak w Gazeta.pl: Chcę być premierem. Byłem wicepremierem najdłużej w wolnej Polsce

- Schetyna mówił: Siemoniak nigdy nie będzie liderem. Zmienił zdanie - ogłosił w Porannej Rozmowi Gazeta.pl Tomasz Siemoniak, który jest kandydatem na szefa Platformy Obywatelskiej. Wiceszef PO powiedział, że decyzje o kandydowaniu podjął w ostatniej chwili, ponieważ spodziewał się startu Grzegorza Schetyny.

Wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej odbędą się 25 stycznia 2020 roku. Oprócz Tomasza Siemoniaka, który aktualnie jest wiceszefem PO, udział wezmą w nich senator Bogdan Zdrojewski, europoseł Bartosz Arłukowicz, szef klubu KO Borys Budka, posłanka Joanna Mucha i były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. Grzegorz Schetyna ogłosił, że nie będzie ubiegał się o fotel przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Więcej o:
Komentarze (26)
Tomasz Siemoniak w Gazeta.pl: Chcę być premierem. Byłem wicepremierem najdłużej w wolnej Polsce
Zaloguj się
 • plastikpiokio

  Oceniono 2 razy 2

  a ja chcę być biskupem ---- lubię dzieci i alkohol no więc jak będzie ???? a siemoniak najwyżej na kasę do biedronki ----obiecali podwyżki .

 • 20portal

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Siemoniak, pan już byłeś. Wicepremierem. I chwatit.

 • i.l

  Oceniono 7 razy 1

  to jakiś koszmar. Najpierw Mucha, teraz gość, który kiedyś klepał bzdury w radio jak jechałem do pracy, póki nie zacząłem go wyłączać. Nigdy nic nie usłyszałem sensownego. Minęło kilka lat, a on nadal ma się za tuza intelektu i właściwą osobą. Nie przyszło mu do głowy, że najdłużej na stanowiskach pozostają ludzie NIJACY.

 • ada_ko

  Oceniono 9 razy 1

  Kaczyński to już nawet nie wie gdzie sikać ze śmiechu

 • gesipipek65

  Oceniono 13 razy 1

  Siemoniak ma duże szanse zostać premieram - W GABINECIE CIENI PLATFUSÓW na wieczną wieczność.

 • karoljuve

  Oceniono 6 razy 0

  Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha...
  (nie jestem pisiorem, ale żart wyborny)

 • warturek

  Oceniono 4 razy 0

  Siemoniak na premiera a Kamysz na prezydenta, jest w tym głębszy sens jeśli wiemy że to jedna z nieliczych okazji by wieś zagłosowała na swojaka , tym razem mądrego.

 • nazimno

  Oceniono 6 razy 0

  *************************************
  Chcę być koniem
  Sławomir Mrożek
  *************************************
  Mój Boże, jak bardzo chciałbym być koniem…

  Gdybym tylko zobaczył w lustrze, że zamiast rąk i nóg mam kopyta, z tyłu ogon i autentyczną końską głowę – natychmiast udałbym się do urzędu mieszkaniowego.

  - Proszę o nowoczesne, duże mieszkanie – powiedziałbym.

  - Niech pan złoży podanie i czeka na swoją kolej.

  - Ha, ha! – zaśmiałbym się. – Czy panowie nie widzą, że ja nie jestem zwyczajnym, takim sobie, szarym człowiekiem? Ja jestem kimś innym, kimś ekstra!

  I zaraz otrzymałbym nowoczesne, duże mieszkanie z łazienką.

  Występowałbym w kabarecie i nikt by nie mógł powiedzieć, że jestem niezdolny. Nawet wtedy, gdyby moje teksty były niedobre. Przeciwnie.

  - Jak na konia, to znakomite – chwalono by mnie.

  - Ten ma łeb – mówiliby inni.

  Nie mówię już o korzyściach, jakie wyciągnąłbym z przysłów i porzekadeł: końskie zdrowie, uśmiać się jak koń, koń ma cztery nogi i też się potknie…

  Oczywiście, b y c i e koniem miałoby pewnie strony ujemne. Moim wrogom dałbym nową broń do ręki. Pisząc do mnie anonimy, zaczynaliby w ten sposób: „Pan jest koń? Pan jest kucyk!”

  Kobiety interesowałyby się mną. – Pan jest taki inny… - mówiłyby.

  Idąc do nieba otrzymałbym, siłą faktu, skrzydła. Stałbym się wtedy pegazem. Skrzydlaty koń! Czy może być coś piękniejszego dla człowieka?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX