Grzegorz Schetyna o rezygnacji z kandydowania na szefa PO: Jestem politykiem spełnionym

Grzegorz Schetyna skomentował swoją decyzję o niestartowaniu w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Podkreślił, że "nie poddaje się" i jest "politykiem spełnionym". - Parę rzeczy w życiu robiłem - powiedział.

- Kończy się moja kadencja, ja się generalnie nie poddaję. To jest moja decyzja - powiedział w "Faktach po faktach" Grzegorz Schetyna, szef Platformy Obywatelskiej. Polityk był pytany o powód rezygnacji z kandydowania na szefa PO.

Grzegorz Schetyna: Jestem politykiem spełnionym

Schetyna podkreślał, że cztery lata temu kierował partią, która z powodu przegranych wyborów była "w bardzo trudnej sytuacji". Przekonywał, że z poparcia rzędu 9-11 procent udało mu się podnieść notowania partii do 27,5 proc., a także zbudować Koalicję Obywatelską i wygrać wybory do Senatu.

>>> Grzegorz Schetyna nie będzie kandydował w wyborach przewodniczącego PO

Zobacz wideo

- Uważam, że teraz przychodzi nowy etap i po tych ostatnich wyborach była taka atmosfera, że potrzebna jest zmiana, nowa energia, nowi ludzie, młodzież, zmiana pokoleniowa - powiedział. - Jeżeli miałbym przeszkadzać, że to może w jakiś sposób zatrzymać przejście Platformy do ofensywy, do nowego etapu, to mówię: mogę stanąć z boku. Niczego nie muszę, jestem politykiem spełnionym i parę rzeczy w życiu robiłem - dodał. Schetyna podkreślił też, że "nie wyprowadza się z Platformy".

Sześcioro chętnych do kierowania PO

Na początku stycznia Grzegorz Schetyna ogłosił, że nie będzie ubiegał się o stanowisko szefa PO. Poinformował też, że poprze starającego się o kierowanie partią Tomasza Siemoniaka.

 - Mój przyjaciel z którym robiliśmy i robimy politykę od wielu, wielu lat, znamy się ponad 30 lat. Dzisiaj zapowiadam wsparcie dla niego w tej kampanii wyborczej wewnętrznej - powiedział Schetyna. Oprócz Siemoniaka swoje kandydatury zgłosili: Borys Budka, Joanna Mucha, Bogdan Zdrojewski, Bartosz Arłukowicz i Bartłomiej Sienkiewicz.

Więcej o:
Komentarze (95)
Grzegorz Schetyna o rezygnacji z kandydowania na szefa PO: Jestem politykiem spełnionym
Zaloguj się
 • zzz.zzzz

  Oceniono 33 razy 9

  Gościu, za to co zrobiłeś z Platformą, jak ją pocągnąłeś na dno to nie jesteś "politykiem spełnionym" tylko hoojem piedrolonym. Howgh. Polska ci tego nie zapomni, miernoto co się wielkim rozgrywającym mienisz.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 21 razy 7

  Trzeba przyznać, że Schetyna pozbierał partię do kupy. Jest dobry w roli szarej eminencji, ale na frontmana się nie nadaje, będąc nie dość elokwentnym. Dlatego w pełni popieram jego decyzję wycofania się do drugiego szeregu.

 • jedyny_times

  Oceniono 5 razy 5

  To był dobry człowiek na dobrym miejscu na te czasy. Kto zamiast Schetyny poskładałby tę partię. PO skonsumowała .Nowoczesną, otworzyła się na lewo, otworzyła się konserwatywny elektorat, ma poparcie centrum. Uzyskała bardzo dobry wynik do PE, opozycja wygrała wybory w dużych miastach, wygrała senat, w sejmie też jest liczącą się siłą. Mógł przecież w Polsce wydarzyć się wariant węgierski. Ma bardzo dobrą pozycję wyjściową w wyborach prezydenckich. Naprawdę bardzo trudno jest wygrać z przeciwnikiem, który fauluje i nie przestrzega żadnych zasad, gdzie ordynarna korupcja, po prostu przekupywanie ludzi za ich pieniądze, gdzie leje się z tv rządowej chamski hejt i pranie mózgów, tego się ogarnąć nie da dopóki taki zwykły Kowalski nie odczuje na własnej skórze, we własnej kieszeni, do czego prowadzą rządy populistów, demagogów i zwykłych kombinatorów i złodziei. I ten czas się zbliża, bo spowolnienie gospodarcze jest tuż.

 • myciel66

  Oceniono 6 razy 4

  Panie Grzegorzu, trudno wymagać rozsądku od społeczeństwa, które wybiera takich nieudaczników i w dużej mierze przestępców, zwanych przewrotnie "dobrą zmianą" do rządzenia krajem. To społeczeństwo dało sobie wmówić, że wrogiem jest Tusk, Pan i PO. Nie widzą, że to wy zbudowaliście pomyślność III RP, z której korzystają pełną garścią. Nie widzą, że rozdawnictwo jest bardzo krótkowzroczną polityką, która musi skończyć się katastrofą. Inwestycje leżą, inflacja idzie w górę, złotówka się osłabia, społeczeństwo jest podzielone. Bardzo źle to wróży na przyszłość. Szczucie TV-PiS, które jest zbrodnią, na ludzi, których udział w PKB sięga ok. 80% jest bzdurą. Rozsądni wiedzą, co zawdzięczają, Tuskowi, Grodzkiemu, Panu i Pana formacji. Pozdrawiam.

 • myciel66

  Oceniono 6 razy 2

  Wykonał Pan sporo dobrej roboty. Czas był i jest bardzo trudny. Polexitowa polityka PiS, posmarowana furą pieniędzy na korumpowanie Suwerena, to nie przelewki. "Gdy słychać brzdęk złota elokwencja jest bezsilna." Do tego trzeba dodać dodać szczujnię TVPiS. Przy tak bezwzględnym, paranoicznym - Smoleńsk, warcholskim -"Konstytucja to tylko taka książeczka", wspartym agenturą - AM i Ojczulek, gangsterką - NIK, hejtem -Zero, rządzie - osiągnięcia Pana są naprawdę znaczące. Pozdrawiam i dziękuję.

 • mcguirre

  Oceniono 11 razy 1

  Spełnionym ! Gratuluje panie Schetyna. Podstawianie nogi premier Kopacz podczas kampanii w 2015, wewnętrzne knucia i podchody to faktycznie powód do dumy. To między innymi dzięki temu trwa druga kadencja okupacji PiS. Gratuluje dobrego samopoczucia.

 • stagrz20

  0

  Za Tuska byłeś przegrany, a potem nie wyraźny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX