Prezydent wyklucza opozycję? Bortniczuk w Gazeta.pl: To nie jest spotkanie przy kawie czy herbacie

Dlaczego nie odbyła się Rada Bezpieczeństwa Narodowego i czy prezydent wyklucza opozycję? Takie pytanie padło w Porannej Rozmowie Gazeta.pl wobec rzecznika Porozumienia Kamila Bortniczuka. Ten wyjaśniał, że zwołano Radę Gabinetową ws. bieżących wydarzeń i stwierdził: - Spotkanie odbyło się w gronie osób decyzyjnych. To nie jest kwestia, którą można sobie przegadywać przy kawie czy herbacie, to kwestia skuteczności.

W Porannej Rozmowie Gazeta.pl gościł Kamil Bortniczuk, poseł klubu PiS a polityk i rzecznik partii Porozumienie Jarosława Gowina, czyli formacji wchodzącej w skład rządzącej koalicji Zjednoczonej Prawicy. Jednocześnie to wiceminister w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Środowa wizyta w studio Gazeta.pl zbiegła się ze startującym dzisiaj trzydniowym posiedzeniem Sejmu, na którym posłowie zajmą się m.in. budżetem na 2020 rok, 13. emeryturą i rekompensatą dla mediów publicznych.

Nie zabrakło tematów dalekich od krajowej polityki - na świecie dzieje się wiele, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie, gdzie napięcie na linii USA-Iran sięga zenitu, a w tle jest jeszcze sprawa styczniowych uroczystości w Jerozolimie i Światowego Forum Holokaustu.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie