W Sejmie zebrał się "okrągły stół" ws. wymiaru sprawiedliwości. Rządzący się nie pofatygowali

Politycy, eksperci, naukowcy i pokrzywdzeni przez wymiar sprawiedliwości obradują w Sejmie nad reformą systemu sądownictwa. Posiedzenie "okrągłego stołu" w tej sprawie zorganizowało PSL. W obradach nie biorą udziału przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy. List do uczestników konferencji skierowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Jak mówił wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego, celem jest wypracowanie w ciągu miesiąca trzech projektów ustaw, dotyczących ustroju sądów powszechnych, Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa.

Sejm. "Okrągły stół" ws. wymiaru sprawiedliwości

- Stworzone zostaną trzy zespoły ekspertów, które przygotują trzy projekty ustaw. To będzie poddane wysłuchaniu publicznemu w parlamentarnym zespole do spraw praworządności, a następnie zbierze się ponownie okrągły stół, który przyjmie w konsensusie te trzy projekty ustaw i przedstawimy je w Sejmie - zapowiedział Piotr Zgorzelski. Wicemarszałek stwierdził, że miesiąc to wystarczający czas na przygotowanie propozycji legislacyjnych.

Zdaniem posła PiS Tadeusza Cymańskiego, nieobecność rządzących to echo "niezdrowej konkurencji politycznej" w Polsce. W ocenie polityka, propozycja dyskusji ze strony ludowców jest nie tylko pomysłem spóźnionym, ale też niemogącym wiele zmienić.

>>> Adam Bodnar: Przyjęcie tej ustawy to droga do prawniczego polexitu

Zobacz wideo

- To prawda, że PSL na tle całej opozycji pokazuje często taki mniej agresywny ton i trzeba im to oddać. Natomiast decyzje zapadają na szczeblu państwa, mamy pewne działania, które są reakcją na nieodpowiedzialność części środowiska sędziowskiego. Nawet bym się zgodził, że ustawa jest kagańcowa, ale w jakim rozumieniu ona jest kagańcowa? Ona ma chronić sędziów przed atakowaniem przez innych sędziów, by nawzajem się nie zagryźli - powiedział Tadeusz Cymański.

Tymczasem jutro ustawą sądową, która wprowadza między innymi większy zakres dyscyplinarnej odpowiedzialności sędziów, zajmą się senackie komisje.

Więcej o:
Komentarze (150)
W Sejmie zebrał się "okrągły stół" ws. wymiaru sprawiedliwości. Rządzący się nie pofatygowali
Zaloguj się
 • rozterka47

  Oceniono 46 razy 36

  Rządzący się nie pofatygowali bo ich to nie obchodzi , oni chcą mieć sądownictwo jak za Stalina , pod butem partii .
  A może są zajęci organizacją kolejnej konferencji antyirackiej na życzenie USA ?

 • justas32

  Oceniono 44 razy 32

  Komuchy zawsze nienawidziły Okrągłego Stołu - dziś mają tak samo ...

 • ktos2014

  Oceniono 36 razy 30

  no i proszę a tak PIS się drze że opozycja jest totalna a jak chcą rozmawiać to maja ją gdzieś zresztą niech PIS poda przykład poprawki opozycji która uwzględnił - żadnej

 • ar.co

  Oceniono 33 razy 27

  Nie po to od czterech lat Prostytutki i Sutenerzy niszczą sądownictwo, żeby teraz mieli uczestniczyć w jakimś Okrągłym Stole. Może jeszcze farmę trolli z Ministerstwa Niesprawiedliwości mieliby rozpuścić?!

 • kuma1

  Oceniono 23 razy 17

  PIS i jego szczekające pieski nie dadzą już rady budzącemu się społeczeństwu zamknąć ust. Pomalutku już słychach zbierający się krzyk , Precz z PIS a to że nie potrafią współpracować, uzgadniać, wychodzić na przeciw, działać zgodnie z prawem i w ramach prawa to już chyba dzieci w przedszkolu wiedzą . Już nie długo poczujecie rękę społecznej sprawiedliwości na "karku i pewno na dupsku" . Taka władza, jaką pokazaliście , to zbrodnia na narodzie polskim.

 • piotr.koncewicz

  Oceniono 21 razy 17

  Inteligentny człowiek słuchając tych pisowskich tchórzy i ich "argumentacji" czuje się tak, jak wspomniany pisowski rząd+ przydupasy po wypowiedzi Putina.
  Pisowcy, Zostaniecie wytresowani za pomocą odebrania środków unijnych. Mogliście wyjść z twarzą, a będzie jeszcze gorzej jak z ustawą o IPN:))))) Życzę Wam więzienia a najbardziej Zbigniewowi.

 • zbycho52

  Oceniono 17 razy 15

  Widac wlasnie jak rzadzacy podchodza do dialogu.Ma byc tak jak oni chca i na tym koniec.

 • cacadux

  Oceniono 19 razy 13

  Zaczyna sie polityczny zjazd kaczystów. Coraz więcej faktów i wydarzeń nieprzyjemnych, wręcz groźnych dla nich. Kieszonkowy dyktatorek na kaczych łapkach czuje coraz większe zimno. I nie mam na myśli pory roku. Ma powody do obaw, a nawet strachu, on i jego hunwejbini.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX