Homofobiczny atak Giertycha na Śmiszka i Biedronia, są "przeprosiny". "Buractwo zostanie buractwem"

Roman Giertych przeprosił za swój wpis na temat Krzysztofa Śmiszka i Roberta Biedronia, choć użył w nim sformułowania, że przeprasza tych, którzy poczuli się urażeni. Śmiszek ani myśli przyjmować przeprosin i kwituje: "Buractwo zostanie buractwem".

Kandydatem Lewicy na prezydenta (SLD, Wiosny oraz Razem) zostanie europoseł Robert Biedroń, lider Wiosny. Decyzja nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, ale Razem już wydało pozytywną opinię na temat tej kandydatury, a wcześniej taki wybór ogłosił Włodzimierz Czarzasty, szef SLD. Teraz pozostało już tylko,  by Rada Krajowa SLD zatwierdziła kandydaturę Biedronia.

>>> Włodzimierz Czarzasty tak wspominał porozumienie trzech partii:

Zobacz wideo

Giertych o "pierwszej damie" w wydaniu Śmiszka lub Biedronia

Gdy Czarzasty wskazał Biedronia na kandydata, jednym z komentujących sprawę był Roman Giertych, który napisał na Twitterze:

To naprawdę ekscytujące prawybory na lewicy. Wciąż nie wiemy, czy p. Śmiszek będzie kandydatem na prezydenta, a p. Biedroń na pierwszą damę, czy na odwrót. Naród zamarł w oczekiwaniu.

Wpis od razu skrytykowano, zrobił to m.in. Włodzimierz Czarzasty, ale też Biedroń i jego partner Krzysztof Śmiszek. Lider Wiosny stwierdził krótko: "Pomóc Panu się otrzepać po tym żałosnym upadku?".

Przeprosiny Giertycha po wpisie o Śmiszku i Biedroniu. "Buractwo zostanie buractwem"

Gdy na Giertycha spadła krytyka za homofobiczny wpis, były lider Ligi Polskich Rodzin wystosował przeprosiny, które nie do końca spełniają definicję przeprosin. Giertych stwierdził bowiem:

Nie chodziło mi w ogóle o kwestie związane z orientacją Roberta Biedronia, tylko o sprawę nepotyzmu, który krytykuję. Być może użycie określenia "pierwsza dama" mogło sugerować inną interpretację tego tweeta. Jeżeli ktoś poczuł się nią urażony, to przepraszam.

Taka forma przeprosin nie przypadła do gustu Śmiszkowi, który skwitował:

Przeprosin od Giertycha nie przyjmuję. Buractwo zostanie buractwem nawet wtedy, kiedy pod presją opinii publicznej ktoś ogłasza coś w rodzaju "sorry, not sorry". Z tym gościem nie chcę mieć nigdy nic do czynienia...
Więcej o:
Komentarze (335)
Homofobiczny atak Romana Giertycha na Krzysztofa Śmiszka i Roberta Biedronia, są "przeprosiny". "Buractwo zostanie buractwem"
Zaloguj się
 • stop.polonizacji.europy

  Oceniono 81 razy 35

  Giertych, Chajzer i inni pokazują tylko, że PiS nie jest problemem, jest symptomem problemu jaki trapi większość tego kraju a mianowicie, że czas leci a on tkwi mentalnie wciąż gdzieś w latach 70 i 80-tych, a ci którzy mentalnie są na początku lat 90-tych, nazwali się "nowoczesna". Potem jest pustka, a próbujący poruszać tematy bardziej aktualne to oszołomy, lewactwo i komuniści.

 • norman67

  Oceniono 39 razy 25

  Giertych Giertychem! Ale Biedroń zawiódł zaufanie wyborców i jak Szydło z Zalewską zwiał ze Śmiszkiem do Brukseli. Bardzo to było smutne, bo miałem nadzieję, że będzie liderem opozycji, a tu kasa Misiu, kasa...

 • antropoid

  Oceniono 46 razy 22

  Giertychowi w polityce udało się tylko odejście z polityki, a potem mówienie prawdy o PiS.

  Poza tym światopoglądowo pozostał typowym polskim kościółkowo-prawackim kołtunem, niezdrowo zafascynowanym cudzą seksualnością.

 • stefan4

  Oceniono 24 razy 16

  > Buractwo zostanie buractwem

  Zgadzam się, że buractwo. To jakaś taka nowomodna tradycja, żeby przepraszać warunkowo:
      JEŻELI ktoś poczuł się urażony, TO przepraszam.
  Jak się wstydzisz, to przepraszaj bezwarunkowo za to, co zrobiłeś, a nie za to, jak ktoś tam się poczuł. A jeśli się nie wstydzisz, a tylko machinalnie wypowiadasz taką formułkę, to Twoje przeprosiny nie są nic warte.

 • bex.a

  Oceniono 26 razy 16

  Tak dobrze żarło i zdechło Jak mówił mój matematyk

 • 99venus

  Oceniono 32 razy 12

  Z mecenasa Giertycha wypłynęły duchy przodków.Genów nie zmienisz.

 • alfalfa

  Oceniono 23 razy 11

  Przypuszczam, że większość tej ostentacyjnie pro lgbt+ opozycji dokładnie tak myśli i tylko koniunkturalnie udaje, że nie. Bo "nie wypada". I tylko czasem coś im się "wymsknie" coś, jak Sikorskiemu o Obamie.

 • gorillaglu

  Oceniono 32 razy 10

  prawacki katolik niczym więcej jak katolikiem nie zostanie.

 • 1group

  Oceniono 15 razy 9

  Nie wiem dlaczego pederaści się obrażają za sugestie, że jedno z nich jest żoną a drugie mężem? Przecież nieustannie walczą o śluby homoseksualne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX