Grodzki na konferencji: Moi pacjenci byli szantażowani, jeżeli nie oskarżą mnie o łapówki

Marszałek Senatu na konferencji prasowej ponownie zaprzeczył, jakoby kiedykolwiek, będąc lekarzem, brał łapówki. Odtworzył też nagranie z relacją jego pacjenta, który twierdzi, że składano mu oferty finansowe za to, by go oczernić. Tomasz Grodzki na tym nie poprzestał, zadeklarował, że jest jeszcze dwoje takich pacjentów, którzy chcą zachować anonimowość. - Szantażowano ich, że ich firmy mogą mieć kłopoty, jeżeli nie zeznają przeciwko mnie - mówił marszałek Senatu.

Na konferencji prasowej marszałek Senatu Tomasz Grodzki zabrał głos ws. oskarżeń o to, że przyjmował łapówki, gdy był lekarzem. Wspomniał, że podczas 30-letniej praktyki lekarskiej, nie było "żadnych wątpliwości, co do jego postawy etycznej".

Dzień po wyborze na marszałka Senatu, zaczęły się pojawiać haniebne oskarżenia o przyjmowanie od pacjentów pieniędzy. Zaprzeczałem temu i zaprzeczam teraz: nie żądałem żadnych pieniędzy za operacje ani ich nie przyjmowałem

- mówił marszałek Senatu.

Grodzki i nagranie. Pacjent miał mieć ofertę, by oczerniać marszałka

Dalej Grodzki dowodził, że osoby oskarżające mają się mylić w swoich zeznaniach. Później Tomasz Grodzki odtworzył z telefonu nagranie swojego byłego pacjenta Tadeusza Staszczyka.

Profesor Grodzki nigdy nie żądał żadnych pieniędzy (...). Dzięki profesorowi Grodzkiemu żyję do tej pory, nigdy nie żądał żadnych opłat, rzeczy. Tak samo zajmował się innymi pacjentami

- mówił Staszczyk na nagraniu. Dalej pacjent marszałka Senatu zadeklarował, że 30 grudnia 2019 roku przyszedł do niego mężczyzna, który stwierdził, że jest ze szpitala i oświadczył, że dostanie 5 tys. zł, gdy napisze, że Grodzki zażądał pieniędzy i dopiero po przekazaniu ich, przyjął go do szpitala. - To jest fałsz, obłuda i draństwo, zdenerwowałem się - relacjonował Staszczyk.

Grodzki: Kto za tym stoi? Kto odwiedził pana Staszczyka?

Marszałek Senatu po odtworzeniu nagrania powiedział, że akurat ten pacjent zgodził się, by upublicznić jego relację. Dwoje innych jego byłych pacjentów - chcących pozostać anonimowymi - miało być szantażowanych.

Szantażowano ich, że ich firmy mogą mieć kłopoty, jeżeli nie zeznają przeciwko mnie

- mówił Grodzki.

Dodał, że ostrzega anonimowych oskarżycieli, by ujawnili jak najszybciej, czy przypadkiem też nie mieli takich ofert. Grodzki sypał też pytaniami:

Kto dotarł i w jaki sposób do bazy pacjentów w Zdunowie? Kto odwiedził pana Staszczyka? Komu zależy na destabilizacji urzędu marszałka Senatu? Kto za tym stoi? Kogo stać na wykładanie 5 tys. zł na fabrykowanie fałszywych dowodów?

Całą serię oskarżeń Grodzki nazwał atakiem na marszałka Senatu, dlatego też jego pełnomocnik, Jacek Dubois, zapowiedział, że spotkają się w sądzie z "oszczercami", czyli przedstawicielami mediów, propagujących takie rewelacje na temat Grodzkiego. Dubois wymieniał z imienia i nazwiska, którzy dziennikarze zostaną pozwani.

Spotkamy się w sądzie ze wszystkimi, którzy rozpowszechniają oszczerstwa przeciwko Grodzkiemu. Wszystkie oskarżenia są anonimowe, a są powielane przez media publiczne wbrew prawu prasowemu

- mówił Dubois.

Grodzki o "Senatgate": Wzywam ABW do pomocy w wyjaśnieniu, kto za tym stoi

Adwokat Dubois przekazał też, że marszałek zaczął otrzymywać groźby. Dubois powiedział, że marszałek Senatu powiadomił prokuraturę w sprawie przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej, fabrykowania dowodów oraz wejścia w tajemnicę lekarską. - To nie jest jedna, przypadkowa osoba. To jest kilka osób, które dążą do jasnego celu: ataku na konstytucyjny organ państwa. Pan marszałek jest osobą poszkodowaną - mówił pełnomocnik Grodzkiego.

Kolejne pozwy mogą - zgodnie z zapowiedziami Duboisa - dotyczyć ochrony dóbr osobistych. Na koniec pierwszej części konferencji Grodzki wtrącił jeszcze, że w sprawie ataków na niego wezwał Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W tej chwili jest jasne, że jest to atak na Senat RP i instytucję marszałka Senatu. Dlatego wzywam ABW do pomocy w wyjaśnieniu: kto za tym stoi i jakie są motywy tych działań. Bo ta akcja "Senatgate" wydaje się być elementem większego planu, nie wiem czyjego

- oznajmił Grodzki. Ten wątek "Senatgate" to nawiązanie do wcześniejszej wypowiedzi jego pełnomocnika, którzy sprawę Grodzkiego przyrównał do amerykańskiej afery Watergate.

>>> Grodzki kilka tygodni temu tak komentował oskarżenia: Nigdy od nikogo nie żądałem pieniędzy. Moja cierpliwość się kończy

Zobacz wideo

Grodzki i zarzuty o łapówki

Od momentu, gdy senator Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej został marszałkiem Senatu, mnożyły się doniesienia, jakoby w trakcie swojej kariery lekarskiej, przyjmował korzyści majątkowe. Co rusz pojawiają się oskarżenia, jednak nie przekładają się one np. na złożenie doniesień do prokuratury.

Sam Grodzki wielokrotnie odrzucał takie oskarżenia, a jego pełnomocnik wskazywał, że ataki zaczęły się dopiero w momencie, gdy senator został marszałkiem.

Więcej o:
Komentarze (289)
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki odpowiada na oskarżenia o branie łapówek
Zaloguj się
 • w-zadnym-trybie

  Oceniono 66 razy 62

  Niebywały występ "dziennikarza" z TVP info w trakcie konferencji. Przypominają się najgorsze czasy po marcu 1968, kiedy grupa kasteciarzy z "Prawa i życia", "Żołnierza wolności" czy "Słowa powszechnego" bezkarnie opluskwiała przyzwoitych ludzi.

 • niktwazny126

  Oceniono 51 razy 49

  "to atak na Senat RP i instytucję marszałka Senatu. Dlatego wzywam ABW do pomocy w wyjaśnieniu: kto za tym stoi i jakie są motywy tych działań. Bo ta akcja "Senatgate" wydaje się być elementem większego planu, nie wiem czyjego"- wykształcony, inteligentny i zadaje takie dziwne pytania. Zdaje się że "ktoś" w "czyimś" imieniu składał panu propozycję objęcia ministerstwa w zamian za zasilenie klubu najlepszej ze zmian. Oni ciągle myślą, że wszystkich da się kupić.

 • laik404

  Oceniono 52 razy 48

  No, szczur Kamiński, na co czekasz?

  Migusiem rób konferencję prasową, żeby odpowiedzieć Marszałkowi Grodzkiemu na jego pytanie: Kto za tym stoi?

  Dla ułatwienia podam możliwe odpowiedzi:
  - Tusk
  - LGBT
  - Ekologiści
  - Dzieci dające ciumka
  - Dziadek Tuska

 • wolak007

  Oceniono 44 razy 42

  Targowica czyli PISS nie ugnie się przed niczyim, dopóki nie zniszczy Polski?!...

 • goska10001

  Oceniono 50 razy 42

  Oglądałam. Brawo Panie Marszałku!Odwaga, inteligencja, wiarygodność.

 • feurig59

  Oceniono 40 razy 38

  Esbecy z PiS nie cofną się przed niczym.
  Nikomu kto jest związany z tą antypolską, antydemokratyczna partią stosującą takie metody nie podam już nigdy ręki.

 • ona_ona_80

  Oceniono 38 razy 36

  Interesujące, że dopóki był senatorem pani wykładowczyni nie przeszkadzało, że 20 lat temu dawała mu łapówki. Zaczęło ja gnieść, kiedy został marszałkiem? Przez tyle lat ukrywała przestępstwo? Nieładnie. Czy to nie podlega pod jakiś paragraf?
  Po drugie PiS oferował panu marszałkowi stanowisko ministra zdrowia. chcieli mieć w rządzie łapówkarza? Też im nie przeszkadzało? Jak się odbywa sprawdzanie człowieka na stanowisko w rządzie? Wszystkich tak sprawdzacie jak Banasia?

 • imagistyk

  Oceniono 33 razy 31

  W dziele opluwania prof. Grodzkiego wysunął się dzisiaj na prowadzenie T. Sakiewicz. Co na to Jacek Kurski, bracia Karnowscy i Paweł Lisicki ? Szeregowy poseł nie lubi bezczynności swoich "bultiererów".

 • kk095

  Oceniono 34 razy 30

  brawo panie grodzki. w Pis i wsrod komentatorow prawicowych słychac wycie. Działaj Pan tak dalej - znakomicie.lol

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX