Gdzie jest Jacek Czaputowicz? Politycy PiS mówią "przekazem dnia" w sprawie szefa polskiego MSZ

Politycy PiS w bardzo podobny sposób tłumaczą nieobecność szefa MSZ Jaceka Czaputowicza. Mimo ostatnich wydarzeń na arenie międzynarodowej, jego nieobecność nie jest czymś, o czym trzeba alarmować - przekonują. - To, że kogoś nie widać, nie znaczy, że nic nie robi; że nie jest aktywny - mówił Krzysztof Sobolewski.

Czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości w ostatnim czasie w podobny sposób stają w obronie ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza. Od momentu wybuchu kryzysu na Bliskim Wschodzie, a także sprawy słów Władimira Putina o Polsce, szef MSZ jest "niewidoczny".

>>> Tak w Iranie żegnano Kasima Sulejmaniego:

Zobacz wideo

Kryzys na Bliskim Wschodzie. Dworczyk o Czaputowiczu: Prowadzi prace resortu z powodzeniem

Do takich tez odniósł się szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk w Polsat News w poniedziałek wieczorem. - Szef MSZ Jacek Czaputowicz pracuje w sposób absolutnie normalny i prowadzi prace resortu z powodzeniem - zapewniał Dworczyk, który wskazał również, że nieobecność polityka w mediach wcale nie oznacza, że ten nie pracuje.

Jak zaznaczył Dworczyk, Czaputowicz na pewno zabierze głos w trakcie zwołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę Rady Gabinetowej. Spotkanie rozpocznie się w Pałacu Prezydenckim we wtorek o godz. 14.

Sobolewski o szefie MSZ: To, że kogoś nie widać nie znaczy, że nic nie robi

Zaledwie dzień później szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski bronił Czaputowicza w analogiczny sposób.

To, że kogoś nie widać nie znaczy, że nic nie robi; że nie jest aktywny. Być może, że w związku sytuacją na świecie ma dużo zajęć, które wymagają, żeby nie było aktywności medialnej

- bronił w Polsat News szefa MSZ Sobolewski.

Aktualna sytuacja w Iranie

We wtorek - w dniu pogrzebu zabitego przez USA gen. Kasima Sulejmaniego - irański parlament przyjął ustawę, zgodnie z którą uznaje w zasadzie całe siły zbrojne USA jako "organizację terrorystyczną".

Więcej o:
Komentarze (131)
Gdzie jest Jacek Czaputowicz? Politycy PiS mówią "przekazem dnia" w sprawie szefa polskiego MSZ
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 95 razy 87

  Fotyga też coś niewidoczna. Widocznie eksperymentują razem na San Escobar.

 • antropoid

  Oceniono 85 razy 79

  MOŻE pojechał się odprężyć na Podkarpacie, razem z kuchcińskim?...

 • lkolesio

  Oceniono 75 razy 69

  Wypoczywa z Waszczem na San Escobar.

 • rasta-mw

  Oceniono 63 razy 59

  Pan Czaputowicz zwyczajnie nie wie co ma zrobić w obecnej napiętej sytuacji z Iranem. Więc Pan Jacek zwyczajnie się schował, grając na przeczekanie, słuszne to i zbawienne, zachowując milczenie przynajmniej nie zaliczy kolejnej wtopy.

 • kataryniarski

  Oceniono 60 razy 58

  pełni wartę honorową przy kuwecie kota Kaczyńskiego, a gdzie ma być?

 • an_ma_o

  Oceniono 49 razy 41

  nie szukajcie tego dziada bo znając życie jak coś powie to będzie takie idiotyczne że znów nie damy rady się z goowna wygrzebać !!!!

 • tcas

  Oceniono 42 razy 40

  Mniej PiS'du matołów na "wizji" - mniej obciachu.

 • maciejwscieklica

  Oceniono 46 razy 40

  Jacuś własnego cienia sie boi. Od zawsze. Zdominowany kiedyś przez bardzo bojową żonę /ś.p./ rodziców i teściów, teraz przez 5 córek z rodzinami, jak zwykle czeka na rozkaz, który posłusznie wypełni.
  prosze przypomniec choc jedna akcje samodzielna w jego spolegliwej karierze ciągnnionej przez lata. No co zrobił ? prócz bycia ? gdyz zabrakło mentora ...

 • frankyy

  Oceniono 36 razy 32

  to że jest nie znaczy że coś robi, to że go nie ma nie znaczy że jest...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX