Wybory prezydenckie 2020. Robert Biedroń kandydatem Razem. "Miał w życiu pod górkę, ale się nie poddał"

Rada Krajowa Razem udzieliła poparcia Robertowi Biedroniowi jako wspólnemu kandydatowi koalicji lewicowej w wyborach prezydenckich 2020. Podobną decyzję ma podjąć Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Decyzję Rady Krajowej Razem skomentował m.in. Adrian Zandberg. Polityk stwierdził na Twitterze, że Robert Biedroń "wystąpi w wyborach prezydenckich z solidnym, prospołecznym programem" i "będzie gwarantem Polski nowoczesnej, dobrym partnerem dla przyszłego lewicowego rządu".

Robert Biedroń kandydatem Lewicy. "Jego biografia odbija doświadczenie milionów Polaków"

- Biedroń to chłopak z małej miejscowości, który miał w życiu pod górkę, ale się nie poddał. Wie, jak smakuje wykluczenie transportowe czy brak perspektyw w rodzinnej miejscowości. W przeciwieństwie do wielu polityków świetnie rozumie, że Polska nie kończy się na studio telewizyjnym. Jego biografia odbija doświadczenie milionów Polaków. Jest też człowiekiem, który potrafi walczyć - ocenił Adrian Zandberg

>>> Zawisza: Biedroń kandydatem na prezydenta? To dobra propozycja

Zobacz wideo

O tym, że Robert Biedroń jest "naturalnym kandydatem" w wyborach prezydenckich 2020, przekonana jest rzeczniczka Razem, Dorota Olko.

- Przygotowywał się do tego startu od wielu miesięcy. Wcześniej przez lata działał na rzecz równości i praw człowieka. Ma za sobą zwycięskie kampanie, w których zdobył mandat europarlamentarzysty, posła i prezydenta miasta. Stoi za nim doświadczenie w pracy publicznej na wielu poziomach: od zarządzania miastem po reprezentację Polski w gremiach międzynarodowych - mówiła Olko. 

Roberta Biedroń kandydatem w wyborach prezydenckich. SLD udzieli poparcia 

Decyzję o poparciu kandydatury Roberta Biedronia ma dziś podjąć Rada Krajowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej. SLD zbierze się w tej sprawie o godzinie 12. W ubiegłym tygodniu lider tej partii, Włodzimierz Czarzasty, poinformował, że zarekomenduje kandydaturę Roberta Biedronia na prezydenta z ramienia Nowej Lewicy. Konwencja, która rozpocznie kampanię prezydencką Roberta Biedronia, odbędzie się 19 stycznia.

Więcej o:
Komentarze (109)
Wybory prezydenckie 2020. Robert Biedroń kandydatem Razem. "Miał w życiu pod górkę, ale się nie poddał"
Zaloguj się
 • Przemek Swat

  Oceniono 7 razy 3

  W Dudzie mam pisiorskie hejt tutaj na lewicę i tak zagłosuję na kogoś z lewicy, czy to będzie Biedroń, czy Zandberg, czy kto inny.
  Później w drugiej turze wyborów na zasadzie mniejszego zła na kogoś z opozycji, bardziej na Kidawę niż Kamysza.
  To oczywiste, że na Budynia maliniaka, ani na naziolka to wykluczone.
  Maliniak to nic nie znaczące nawet w PiSie bez swojego zdania popychadło.Pokazały to ostatnie wydarzenia związane z eskalacją konfliktu USA - Iran.
  Najgorszy prezydent, nawet mimo wszystko,Kaczyniak był lepszy od niego.
  Każdy od Budynia będzie lepszym prezydentem, to oczywista oczywistość.

 • derp979

  Oceniono 3 razy 3

  Na wybory nie chodzę. Nie mam zamiaru wybierać między dżumą a cholerą.

 • pan.szklanka

  Oceniono 11 razy 3

  Każdemu z kandydatów (może za wyjątkiem Hołowni) uwłacza fakt, że startują w tej samej konkurencji co Duda. Dlatego nie ma Tuska i Zandberga.

 • maxym9

  Oceniono 4 razy 2

  Zero szans. Już raz założył partię żeby wejść do Europarlamentu - drugi raz nie nabiorą się wcale.

 • andienerven

  Oceniono 4 razy 2

  Bardzo fajny, nowoczesny kandydat. Lubi pozartowac i z siebie i ze swoich wyborcow.

  Pierwsza kadencje sejmu skonczyl wczesniej bo zobaczyl siebie w roli prezydenta Slupska. Nie wiadomo zbytnio, co mozna zrobic dla mieszkancow podczas jednej tylko kadencji, ale Pan Robert juz przed jej uplywem zapragnal czegos wiecej... I ponownie wyborcy mu uwierzyli. Teraz po roku kolezka znowu zmienia wizje....

 • senior2244

  Oceniono 4 razy 2

  Godne pożałowania. To pierwszą damą będzie Śmieszek.

 • judo

  Oceniono 4 razy 2

  Buhahhaaaahaaaaa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX