Wybory w Nowej Soli: popierany przez PiS kandydat przegrał z kretesem. Gliwice też wybrały prezydenta

Wybory odbywały się nie tylko w Nowej Soli, ale także w Gliwicach. W obu miastach w I turze wygrali kandydaci namaszczeni przez byłych prezydentów, a obecnych senatorów - Wadima Tyszkiewicza i Zygmunta Frankiewicza. Jacek Milewski uzyskał 76 proc. głosów, natomiast Adam Neumann - 51 proc.

W niedzielę odbyły się wybory na prezydentów Nowej Soli i Gliwic, ponieważ dotychczasowi włodarze - Wadim Tyszkiewicz i Zygmunt Frankiewicz - w wyborach parlamentarnych uzyskali mandaty senatora. Jak informują Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Katowicach i Zielonej Górze, prezydentem Gliwic został Adam Neumann, a Nowej Soli Jacek Milewski.

Wybory w Nowej Soli i Gliwicach. Nuemann i Milewski wygrywają w I turze

Obaj zwycięzcy kandydowali z poparciem senatorów i wygrali w I turze. Neumann uzyskał 24854 głosów (51 proc.), z miażdżącą przewagą wygrał Milewski (8079 głosów - 76 proc.). Głównym kontrkandydatem prezydenta elekta Nowej Soli był Przemysław Ficner z popieranego przez PiS KWW Sprawiedliwa Nowa Sól, na którego oddano 1597 głosów (15 proc.).

>>> Chwedoruk ocenia szanse Hołowni i Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich

Zobacz wideo

"Zawsze wiedziałem, że tak jak dla mnie, tak dla zdecydowanej większości Nowosolan Nasze Miasto jest najważniejsze. Kłaniam się Naszym Mieszkańcom. Czapki z głów" - napisał na Facebooku Milewski.

Nowa Sól i Gliwice. Frekwencja wyborcza

Z kolei najpoważniejszym rywalem Nuemanna był Janusz Moszyński, który pełnił funkcję komisarza miasta. Moszyńskiego oficjalnie popierało SLD, ale jak podają lokalne media - m.in. gliwicka "Wyborcza" - po cichu wspierało go także Prawo i Sprawiedliwość. "Jest to dla mnie wielkie szczęście i ogromne zobowiązanie. Kredyt zaufania, jakim mnie Państwo obdarzyliście, jest motywacją do dalszej, ciężkiej pracy na rzecz Miasta i wszystkich Mieszkańców! Dziękuję Państwu za zaangażowanie i poparcie" - skomentował wyborczy sukces Nuemann.

Frekwencja w Nowej Soli 35,94 proc., a w Gliwicach 35,53 proc.

Więcej o:
Komentarze (181)
Wybory w Nowej Soli: popierany przez PiS kandydat przegrał z kretesem. Gliwice też wybrały prezydenta
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 123 razy 113

  Bardzo dobra prognoza przed wyborami pezydenckimi , pis to zło i trzeba to tępić i jeszcze raz tępić .

 • lica79

  Oceniono 79 razy 71

  Mądrzy ludzie nie kupują pisowskiej nowomowy dla „ciemnego ludu który wszystko kupi”. Brawo mieszkańcy Gliwic i Nowej soli, Polscy bierzcie przykład czas pogonić nieudaczników z Dojnej Zmiany

 • czechy11

  Oceniono 70 razy 64

  Polacy to samo zróbmy z Dudą. Ten klęczący pachołkek Kaczyńskiego zajmuje die jedynie jeżdżeniem na nartach i przyklepywaniem ustaw, krore maja zapewnić bezkarność jemu i PiSowcom. Odpowiada on za klęske polskiej dyplomacji i doprowadzenie Polski do roli osamotnionego chłopca do bicia⚠⚠⚠

  PRECZ Z DUDĄ
  PRECZ Z DUDĄ
  PRECZ Z DUDĄ⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠

 • kuba161048

  Oceniono 53 razy 45

  Poszedł pis w pisdu i tak trzymać .

 • bog43

  Oceniono 47 razy 39

  pis jak ta 1000 letnia Rzesza . Miało być 1000 lat , było 12 lat . Wszystko co parszywe i kłamliwe kończy identycznie .

 • czechy11

  Oceniono 45 razy 37

  Świetny prognostyk dla kłamcy i krzywoprzysiezcy Dudy. Precz z nim⚠⚠⚠

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX