Duda zwołuje Radę Gabinetową. Kidawa-Błońska: Prezydent wyklucza opozycję

"Opozycja reprezentująca 10 milionów Polek i Polaków jest konsekwentnie przez prezydenta wykluczana" - napisała na Twitterze wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. To reakcja na zapowiedź prezydenta Andrzeja Dudy o zwołaniu na wtorek Rady Gabinetowej.

Andrzej Duda zwołał na wtorek posiedzenie Rady Gabinetowej w Pałacu Prezydenckim. Prezydent poinformował o tym w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info. Początek Rady Gabinetowej planowany jest na na godz. 14. Zgodnie z Konstytucją, Radę Gabinetową tworzy Rada Ministrów obradująca pod przewodnictwem prezydenta.

Prezydent Duda chce rozmawiać na temat spraw bezpieczeństwa Polski tylko z rządem, czyli we własnym gronie. Opozycja reprezentująca 10 milionów Polek i Polaków jest konsekwentnie przez prezydenta wykluczana.

- skomentowała na Twitterze wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Platformy Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich.

>>> Beata Szydło szefową kampanii Andrzeja Dudy? Krzysztof Brejza: Powodzenia

Zobacz wideo

Andrzej Duda zwołuje Radę Gabinetową

Prezydent zapowiedział, że wraz z rządem będzie rozmawiał we wtorek o polityce międzynarodowej, sytuacji na Bliskim Wschodzie i obchodach 75-lecia wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau.

Andrzej Duda zaznaczył, że sytuacja na Bliskim Wschodzie może przełożyć się na wiele innych tematów, między innymi gospodarczych, bo gdyby nastąpiła eskalacja konfliktu, to Polska musi być na to przygotowana. Przypomnijmy: w piątek w ataku amerykańskiego drona w Bagdadzie zginął irański generał Kasim Sulejmani.

Jednocześnie prezydent wykluczył, by w najbliższym czasie miało być zwołane posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, do czego nawoływała opozycja. Według Andrzeja Dudy, jej zwoływanie miałoby "wyłącznie podtekst polityczny" i miałoby "służyć celom jakiejś kampanii, którą ktoś chce prowadzić po stronie opozycyjnej".

Więcej o: