Czarzasty: Zgłoszę kandydaturę Roberta Biedronia w wyborach na prezydenta

- Zarekomenduję kandydaturę Roberta Biedronia na prezydenta z ramienia Nowej Lewicy - zadeklarował w studiu Polsat News Włodzimierz Czarzasty. Współprzewodniczący Nowej Lewicy przekonywał, że Biedroń będzie jedynym kandydatem opozycji ze spójną wizją polityczną.

Spekulacje co do tego, kto zostanie kandydatem Lewicy na prezydenta, trwają już od kilku tygodni. Wśród wymienianych kandydatur pojawiały się takie osoby jak Robert Biedroń, Adrian Zandberg, Gabriela Morawska-Stanecka, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, Katarzyna Sztop-Rutkowska, Jolanta Banach, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Danuta Hübner i Barbara Nowacka.

Czarzasty: Zgłoszę kandydaturę pana Roberta Biedronia

W niedzielę Włodzimierz Czarzasty złożył przełomową deklarację. Jak wyjaśnił, w najbliższy wtorek zbierze się zarząd SLD, który zarekomenduje kandydata na konwencję SLD, Wiosny i Razem. Konwencja ta ma odbyć się 19 stycznia. - Kandydatem Nowej Lewicy będzie ta osoba, którą konwencja zatwierdzi, ale ja mogę powiedzieć, kogo będę rekomendował zarządowi do zatwierdzenia - powiedział Czarzasty w Polsacie. - Zgłoszę kandydaturę pana Roberta Biedronia - zapowiedział. Podkreślił, że lewicowe partie ustaliły, że wystawią jednego kandydata.

Czarzasty wyjaśnił, dlaczego popiera kandydaturę Biedronia. - Biedroń będzie jedyną osobą po stronie demokratycznej, która będzie wprost i bardzo konsekwentnie oraz precyzyjnie odpowiadać na każde pytanie. My nie mamy problemu z tym, co znaczy państwo świeckie, co znaczą prawa kobiet, nie mamy problemu z odpowiedzią na pytania dot. spraw socjalnych czy związków partnerskich - wymieniał współprzewodniczący Nowej Lewicy.

Czarzasty stwierdził, że Nowa Lewica ma "jasne poglądy i jasny program" i przekonywał, że dziś w Polsce są tak naprawdę dwie wizje polityczne: konserwatywne państwo dobrobytu PiS i nowoczesne państwo dobrobytu, które proponuje lewica.

>>> Co o kandydaturze Biedronia mówią politycy Razem? Zobacz co na ten temat mówiła w naszym studio Marcelina Zawisza:

Zobacz wideo

Gdula: Dopiero teraz kampania nabiera rumieńców

Pojawiają się już pierwsze komentarze na temat deklaracji Czarzastego. "Dla mnie kampania dopiero teraz nabiera rumieńców" - napisał na Twitterze Maciej Gdula, poseł partii Wiosna.

Inny polityk Wiosny, Dariusz Standerski, przekonuje, że Biedroń "to kandydat, który porywa tłumy, ma konkretną wizję Polski i nie boi się ciężkiej pracy". "Na takiego kandydata czekaliśmy. Lewica rusza po Pałac Prezydencki!" - napisał na Twitterze.

Bardziej sceptyczny co do kandydatury Biedronia jest politolog Marek Migalski. "Ja bym nawet zagłosował na Roberta Biedronia, ale nie wiem, co on by potem zrobił ze zdobytym urzędem prezydenta. Odda, nie odda...?" - napisał ironicznie, po czym dodał: "A serio, to po pierwsze może być jakaś przepychanka wewnątrz lewicy. A po drugie, wybór RB jako kandydata jest fatalny. Stracił powagę, sympatię i szacunek w związku z oddawaniem/nieoddawaniem mandatu i urządzeniem się w Brukseli. Może dostać mniej, niż 10%. Dobry news dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej".

Więcej o:
Komentarze (289)
Czarzasty: Zgłoszę kandydaturę Roberta Biedronia w wyborach na prezydenta
Zaloguj się
 • r1234_76

  Oceniono 15 razy 13

  A więc to jest ta kobieta, która ma być kandydatką Lewicy na prezydenta? ;-)

  A poważnie, to pewnie w PiS dadzą na mszę dziękczynną. Czyż może być dla PiS coś lepszego, niż wystawienie kontrkandydata już skompromitowanego?

 • zetpaw

  Oceniono 10 razy 10

  Włodziu obyś się tym "ogórkiem" nie udławił, zapytaj Millera jak to smakuje !

 • senior2244

  Oceniono 9 razy 9

  A lewica znów pajacuje i jak zwykle Czarzasty robi z siebie durnia.

 • starsza10

  Oceniono 45 razy 7

  Nie przeszkadza mi, że jest gejem, to by nawet dawało Polsce jakąś ludzką twarz. Przeszkadza mi, że bił matkę. Przeszkadza mi, że mając współpracowników, którzy z lokalnego polityka uczynili go postacią ogólnopolską, zignorował ich pracę i zasługi i powołał na "Jedynkę" w jednym z okręgów swego kochasia, który politycznie nie istniał. Przeszkadza mi, że wbrew deklaracjom nie zrezygnował z mandatu europosła. Przeszkadza mi, że nie reaguje na informacje o nieprawościach we własnej partii. Przeszkadza mi, że się sprzymierzył z SLD i Razem. Przeszkadza mi, że nie znalazł czasu, żeby pojechać do Białegostoku na Marsz Równości w lipcu 2019. Uważam, że jest bardziej karierowiczem niż politykiem.

 • pe2

  Oceniono 39 razy 7

  Kiedyś kibicowałem Biedroniowi, ale sorry - Zanderg jest jedynym poważnym i nieskompromitowanym kandydatem, na dodatek do bólu konkretnym i wiarygodnym

 • lew1313

  Oceniono 11 razy 5

  Przecież to oczywiste, że Biedroń (ani w ogóle nikt z Lewicy) tych wyborów nie wygra, ale kandydat MUSI być! Bo chodzi o to, że w wyborach prezydenckich każda partia w pewnym sensie poddaje się "sondażowi", nawet doskonale wiedząc, że jej kandydat nie zwycięży. Bo podstawową sprawą jest "plebiscyt" popularności i aktualnego poparcia dla danej partii.
  Tak więc, w pierwszej turze najbardziej prawdopodobnymi wynikami będzie właśnie to aktualne poparcie dla poszczególnych partii - czyli duda dostanie około 42% (jak analogicznie dostałby PiS), Błońska ok 28% (jak PO), Biedroń ok 16% (jak Lewica), Kamysz 9% (jak PSL), Bosak 6% (jak Konfa) i Hołownia około 5% jako "społeczny folklor.
  Pytanie tylko, co się stanie w drugiej turze - jak te procenty tych partii przejdą na dudę i Błońską.
  Ja osobiście stawiam 51,5% do 48,5% na Błońską, nawet pomimo płynących z ambon nakazów i instrukcji na kogo ciemna toruńska Polska B ma zagłosować. Oj, będzie ciekawie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX