Kontrowersyjna radna PiS z nową funkcją. Olga Semeniuk została wiceministrem rozwoju

Warszawska radna PiS Olga Semeniuk została powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. Resort nie precyzuje na razie, co będzie należało do obowiązków nowej wiceminister.

Olga Semeniuk została powołana na stanowisko podsekretarza stanu w czwartek. Obecnie jest radną miasta stołecznego Warszawy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, pełni funkcję przewodniczącej Komisji Samorządowej i Integracji Europejskiej. Wcześniej była radną dzielnicy Wola.

W notce biograficznej na stronie ministerstwa czytamy, że w latach 2016-2019 pracowała w MON i KPRM, odbywała również staż w Kancelarii Prezydenta RP.

W latach 2011–2016 pracowała w organizacjach pozarządowych, w tym w Europejskim Instytucie na rzecz Demokracji (EID) i Fundacji Wolność i Demokracja. Konsultant OBWE. Koordynator kilku projektów, w tym: projektu pt. "Strażnicy Narodowej Pamięci", biegu "Pamięć Żołnierzy Wyklętych - Bieg Tropem Wilczym". Zaangażowana jest też w szeroko pojęte inicjatywy związane ze wspieraniem Polaków na Wschodzie

- wylicza resort.

Nowa wiceminister bezskutecznie kandydowała do Sejmu w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych. Startując z miejsca nr 12 w okręgu warszawskim zdobyła 2179 głosów.

>> Grzegorz Schetyna nie będzie kandydował w wyborach przewodniczącego PO

Zobacz wideo

Olga Semeniuk wiceministrem rozwoju

Warszawska radna zyskała uwagę mediów z powodu swoich poglądów wygłaszanych za pośrednictwem wpisów na Facebooku. W jednym z nich przyznała, że jest przeciwniczką Unii Europejskiej, a w innym pozytywnie wypowiadała się m.in. na temat brexitu.

W lipcu ubiegłego roku w programie "Studio Polska" w TVP Info zaprotestowała przeciwko nalepkom "Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi".

- Opluciem również można nazwać rozdawanie przez władzę Warszawy takiego oto symbolu, przeciw faszyzmowi. Władze Warszawy rozdawały profanację polskiego państwa podziemnego. To się nazywa oplucie, nie opluwajcie katolików, nie opluwajcie chrześcijan - apelowała.

Więcej o: