Franciszek Sterczewski miał jednak dochody. Poseł skorygował swoje oświadczenie majątkowe za 2018 r.

Poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski złożył korektę do swojego oświadczenia majątkowego za 2018 r. Pierwotnie nie wykazał żadnych dochodów, w zaktualizowanej wersji uwzględnił m.in. wynagrodzenie z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Po ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych na stronie internetowej Sejmu ukazały się oświadczenia majątkowe posłów. Szczególną uwagę mediów wzbudziło oświadczenie majątkowe nowo wybranego posła Koalicji Obywatelskiej Franciszka Sterczewskiego.

Z dokumentu wynikało, że polityk (z wykształcenia architekt) w poprzednim roku nie osiągnął żadnego dochodu i nie miał żadnych oszczędności. Jak tłumaczył potem w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", był przekonany, że musi opisywać aktualny stan, a w chwili wypełniania oświadczenia nie był nigdzie zatrudniony, nie miał również żadnych oszczędności. Zapowiedział, że ów błąd poprawi.

>>> Smolar: Każda kampania PO od Komorowskiego jest kompromitująca

Zobacz wideo

Korekta oświadczenia majątkowego Franciszka Sterczewskiego

Na sejmowej stronie ukazała się już korekta oświadczenia, złożona przez parlamentarzystę 20 grudnia ubiegłego roku.

Wynika z niej, że w 2018 r. poseł zarobił w Międzynarodowych Targach Poznańskich 71 932,50 zł, w biurze Przemysław Borkowicz Architekt - 9 637,50 zł, "z tytułu działalności wykonywanej osobiście" - 6 788 zł. Prawa autorskie przyniosły obecnemu parlamentarzyście 4 190,50 zł.

Więcej o: