Franciszek Sterczewski miał jednak dochody. Poseł skorygował swoje oświadczenie majątkowe za 2018 r.

Poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski złożył korektę do swojego oświadczenia majątkowego za 2018 r. Pierwotnie nie wykazał żadnych dochodów, w zaktualizowanej wersji uwzględnił m.in. wynagrodzenie z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Po ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych na stronie internetowej Sejmu ukazały się oświadczenia majątkowe posłów. Szczególną uwagę mediów wzbudziło oświadczenie majątkowe nowo wybranego posła Koalicji Obywatelskiej Franciszka Sterczewskiego.

Z dokumentu wynikało, że polityk (z wykształcenia architekt) w poprzednim roku nie osiągnął żadnego dochodu i nie miał żadnych oszczędności. Jak tłumaczył potem w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", był przekonany, że musi opisywać aktualny stan, a w chwili wypełniania oświadczenia nie był nigdzie zatrudniony, nie miał również żadnych oszczędności. Zapowiedział, że ów błąd poprawi.

>>> Smolar: Każda kampania PO od Komorowskiego jest kompromitująca

Zobacz wideo

Korekta oświadczenia majątkowego Franciszka Sterczewskiego

Na sejmowej stronie ukazała się już korekta oświadczenia, złożona przez parlamentarzystę 20 grudnia ubiegłego roku.

Wynika z niej, że w 2018 r. poseł zarobił w Międzynarodowych Targach Poznańskich 71 932,50 zł, w biurze Przemysław Borkowicz Architekt - 9 637,50 zł, "z tytułu działalności wykonywanej osobiście" - 6 788 zł. Prawa autorskie przyniosły obecnemu parlamentarzyście 4 190,50 zł.

Więcej o:
Komentarze (62)
Franciszek Sterczewski miał jednak dochody. Poseł skorygował swoje oświadczenie majątkowe za 2018 r.
Zaloguj się
 • spunio

  Oceniono 24 razy 16

  I tacy ludzie tworzą prawo, którego nawet nie potrafia przestrzegać..
  Dotyczy to wszystkich z każdej strony..

 • kot_kotando

  Oceniono 27 razy 13

  Gość wybrał się do parlamentu tworzyć prawo, a nie jest w stanie zrozumieć prostej instrukcji wypełniania oświadczenia majątkowego?

 • cleryka

  Oceniono 9 razy 9

  Dlaczego nikt ze starszych i doświadczonych poslów nie pouczył młodego kolegi jak należy wypełniać oświadczenie majątkowe.?

 • bog43

  Oceniono 19 razy 7

  Kaczyński do dzisiaj nie wpisuje " Srebrnej " , ile to już lat jest tym osłem w polskim sejmie ?
  Dziwna to kraina - to jest w końcu oszust czy go nie ma ?

 • bog43

  Oceniono 16 razy 4

  składa oświadczenie jako poseł i co aktualnie ma - rozumowanie absolutnie logiczne . Posłem został w październiku 2019 r. Co do przepisów , albo raczej bełkotu urzędniczego swoje zdanie mam , od kiedy w tym porąbanym państwie żyję .

 • honkers

  Oceniono 5 razy 3

  Miernoty i PiSowskie Trolle - macie swój żer. Może lepiej weźcie i zadzwońcie do Banasia, Kaczyńskiego, Obajtka albo Biereckiego. Tam się kręci lody...

 • hellk

  Oceniono 6 razy 2

  Slabo. Ale fakt tez, ze przepisy i praktyka oswiadczen majatkowych sa dokladnie tej samej jakosci, co reszta polskiego 'prawa'. Jestem najmlodszy w swojej kilkunastoosobowej komorce, szeregowe stanowisko - i tylko ja mam obowiazek skladania oswiadczen.

 • golem_t

  Oceniono 12 razy 2

  W RP II było na uniwersytetach coś takiego jak numerus clausus ograniczające liczę studentów (żydów). Może by tak wprowadzić ograniczenie dla posłów - nie możesz zostać posłem jak nie masz dochodów na odpowiednim poziomie?
  Na zdrowy rozum to pachnie jakiś walkiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX