Grodzki odpowiada Szczerskiemu: Minister nie będzie trzeciej osobie w państwie dyktował, co ma robić

- Wyrażam stanowcze oczekiwanie, że marszałek Tomasz Grodzki odwoła swoją wizytę w Brukseli. To będzie oznaczało, że gra w orkiestrze Putina - mówił w radiowej Jedynce Krzysztof Szczerski. Na słowa szefa Gabinetu Prezydenta RP zareagował sam zainteresowany. - Pan minister nie będzie trzeciej osobie w państwie dyktował, co ma robić - powiedział marszałek Senatu.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki ma wziąć udział w przyszłą środę w rozmowach w Brukseli z przedstawicielami Komisji Europejskiej.

Tematem rozmów ma być między innymi nowelizacja Prawa o ustroju sądów, ustawy o Sądzie Najwyższym, a także o sądach wojskowych i prokuraturze. Nowela przewiduje między innymi odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów za "działania, które mogą utrudnić lub uniemożliwić funkcjonowanie wymiary sprawiedliwości", a także za działalność publiczną niezgodną z zasadami niezawisłości sędziów." Nowy akt prawny zmienia też procedurę wybory pierwszego sędziego Sądu Najwyższego. Ustawa po przegłosowaniu przez Sejm trafiła do Senatu.

- Zgadzam się z tezami opozycji, która mówi o tym, że celem Władimira Putina jest wyizolowanie i zniszczenie wizerunku Polski zagranicą, zwłaszcza na zachodzie. Wyrażam stanowcze oczekiwanie, że marszałek Tomasz Grodzki odwoła swoją wizytę w Brukseli. Jeśli opozycja będzie jeździła do Brukseli czy innych stolic i niszczyła wizerunek Polski, to będzie oznaczało, że gra w orkiestrze Putina, że opozycja realizuje politykę Putina

- mówił w piątek w radiowej Jedynce szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

>>> Tadeusz Cymański komentuje ustawę dyscyplinującą sędziów

Zobacz wideo

- To jest cel ataku Władimira Putina na Polskę: wyizolowanie naszego kraju z zachodu i później stworzenie wokół niego atmosferę, która umożliwiałaby negatywne kroki wobec Polski. Nikt nie ma prawa jeździć i dokonywać ataku na Polskę w ramach Unii Europejskiej. To jest gra Putina, to wpisywanie się w politykę Putina przeciwko Polsce - dodał Szczerski.

Tomasz Grodzki odpowiada Krzysztofowi Szczerskiemu

Marszałek Senatu odniósł się już do słów szefa Gabinetu Prezydenta RP.

- Stanowczo protestuję przeciwko takim słowom. Przy całym szacunku dla pana ministra Szczerskiego, ciągle jeszcze żyjemy w kraju demokratycznym i pan minister nie będzie trzeciej osobie w państwie dyktował, co ma robić - powiedział Tomasz Grodzki, cytowany przez portal tvn24.pl.

Więcej o: