Grodzki odpowiada Szczerskiemu: Minister nie będzie trzeciej osobie w państwie dyktował, co ma robić

- Wyrażam stanowcze oczekiwanie, że marszałek Tomasz Grodzki odwoła swoją wizytę w Brukseli. To będzie oznaczało, że gra w orkiestrze Putina - mówił w radiowej Jedynce Krzysztof Szczerski. Na słowa szefa Gabinetu Prezydenta RP zareagował sam zainteresowany. - Pan minister nie będzie trzeciej osobie w państwie dyktował, co ma robić - powiedział marszałek Senatu.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki ma wziąć udział w przyszłą środę w rozmowach w Brukseli z przedstawicielami Komisji Europejskiej.

Tematem rozmów ma być między innymi nowelizacja Prawa o ustroju sądów, ustawy o Sądzie Najwyższym, a także o sądach wojskowych i prokuraturze. Nowela przewiduje między innymi odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów za "działania, które mogą utrudnić lub uniemożliwić funkcjonowanie wymiary sprawiedliwości", a także za działalność publiczną niezgodną z zasadami niezawisłości sędziów." Nowy akt prawny zmienia też procedurę wybory pierwszego sędziego Sądu Najwyższego. Ustawa po przegłosowaniu przez Sejm trafiła do Senatu.

- Zgadzam się z tezami opozycji, która mówi o tym, że celem Władimira Putina jest wyizolowanie i zniszczenie wizerunku Polski zagranicą, zwłaszcza na zachodzie. Wyrażam stanowcze oczekiwanie, że marszałek Tomasz Grodzki odwoła swoją wizytę w Brukseli. Jeśli opozycja będzie jeździła do Brukseli czy innych stolic i niszczyła wizerunek Polski, to będzie oznaczało, że gra w orkiestrze Putina, że opozycja realizuje politykę Putina

- mówił w piątek w radiowej Jedynce szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

>>> Tadeusz Cymański komentuje ustawę dyscyplinującą sędziów

- To jest cel ataku Władimira Putina na Polskę: wyizolowanie naszego kraju z zachodu i później stworzenie wokół niego atmosferę, która umożliwiałaby negatywne kroki wobec Polski. Nikt nie ma prawa jeździć i dokonywać ataku na Polskę w ramach Unii Europejskiej. To jest gra Putina, to wpisywanie się w politykę Putina przeciwko Polsce - dodał Szczerski.

Tomasz Grodzki odpowiada Krzysztofowi Szczerskiemu

Marszałek Senatu odniósł się już do słów szefa Gabinetu Prezydenta RP.

- Stanowczo protestuję przeciwko takim słowom. Przy całym szacunku dla pana ministra Szczerskiego, ciągle jeszcze żyjemy w kraju demokratycznym i pan minister nie będzie trzeciej osobie w państwie dyktował, co ma robić - powiedział Tomasz Grodzki, cytowany przez portal tvn24.pl.

Więcej o:
Komentarze (441)
Grodzki odpowiada Szczerskiemu: Minister nie będzie trzeciej osobie w państwie dyktował, co ma robić
Zaloguj się
 • homo_lupus

  Oceniono 160 razy 148

  Szczerski, ty idź do piwnicy katolickie paszporty drukować.
  Ewentualnie wyprowadź kury na spacer, bo szcz...ć pewnie im się chce.
  A najpewniej to sprawdź, ile rubli transferowych wpłynęło ci na konto z centrali na Kremlu.

 • kuba161048

  Oceniono 148 razy 134

  Szczerski wykazał się niebywałym chamstwem , " miarkuj waść do kogo mówisz " chciałoby się powiedzieć. Szczyl dyplomatyczny i nic więcej , teoretycznie minister.

 • kingsizemax

  Oceniono 139 razy 129

  Szczerski to ten pisowski ćwok, który bredził, że UE to bagno z którego powinniśmy jak najszybciej wyjść?

 • acide94

  Oceniono 119 razy 111

  Jak bezczelnie można kłamać i niszczyć język. Niepojęte.
  Jakim dnem trzeba być żeby służyć reżimowi pis.

 • pieknyinaczej

  Oceniono 123 razy 107

  Panie Szczerski to ja mam pytanie czy sama wizyta Grodzkiego niszczy wizerunek Polski - czy raczej ten wizerunek niszczy to co wy uchwalcie w sejmie odnośnie "reformy" sądownictwa ???? to by znaczyło że winny holocaustu jest ten co o nim poinformował świat a nie naziści !!!!

 • zwyklaosoba

  Oceniono 109 razy 99

  "celem Władimira Putina jest wyizolowanie i zniszczenie wizerunku Polski zagranicą, zwłaszcza na zachodzie"
  Jeśli tę tezę przyjmiemy za prawdziwą, to mam nieodparte wrażenie że PiS i lokator Pałacu od czterech lat grają pierwsze skrzypce gra "orkiestrze Putina".

 • bolekowski

  Oceniono 88 razy 78

  Bezczelny gó...arz, którego nikt nigdzie nie chciał ma czelność pouczać Marszałka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX