Sędzia Juszczyszyn zaskarżył decyzję o odwołaniu delegacji. Pismo trafiło do resortu Ziobry

Sędzia Paweł Juszczyszyn, odwołany przez resort sprawiedliwości z delegacji do Sądu Okręgowego w Olsztynie, skierował do ministerstwa skargę na tę decyzję. Według Juszczyszyna, odwołanie z delegacji to reakcja na wydane przez niego orzeczenie.

W listopadzie sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Paweł Juszczyszyn, rozpatrując apelację w sprawie, w której orzekał sędzia nominowany przez nowy skład Krajowej Rady Sądownictwa, wezwał Kancelarię Sejmu do przedstawienia list osób popierających kandydatów na członków nowej KRS.

Wkrótce potem został odwołany przez Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry z delegacji z olsztyńskiego Sądu Rejonowego do Sądu Okręgowego.

W grudniu Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uchyliła zarządzenie prezesa olsztyńskiego Sądu Rejonowego o zawieszeniu sędziego Juszczyszyna. Tym samym sędzia, który miał być zawieszony do 29 grudnia, został przywrócony do orzekania. Jednocześnie rzecznik dyscyplinarny sędziów prowadzi wobec niego postępowanie.

>>> Tadeusz Cymański komentuje ustawę dyscyplinującą sędziów

Zobacz wideo

Skarga sędziego Pawła Juszczyszyna

Jak podaje Rmf24.pl, Paweł Juszczyszyn zaskarżył pismo Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie odwołania z delegacji. Skarga trafiła już do resortu, następnie ma zostać skierowana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Sędzia wskazuje, że odwołanie z delegacji to reakcja na wydane przez niego orzeczenie. Według Pawła Juszczyszyna, przez to nie może być postrzegany jako niezawisły sędzia. Jego zdaniem, cofnięcie delegacji nie ma odpowiedniej podstawy prawnej, a resort nie wykazał, że olsztyński Sąd Okręgowy nie ma już problemów z brakiem kadr.

Więcej o:
Komentarze (54)
Sędzia Juszczyszyn zaskarżył decyzję o odwołaniu delegacji. Pismo trafiło do resortu Ziobry
Zaloguj się
 • facet1

  Oceniono 38 razy 32

  Brawo dla Pana Sędziego. Nie boi się i jest konsekwentny w swoich działaniach prawnych.
  Szacun

 • czytelnik.koneser

  Oceniono 29 razy 25

  Trzeba jeszcze chwilę poczekać. Za kilka lat obecny minister nie tylko będzie odwołany z jakiejkolwiek delegacji ale przede wszystkim powinien trafić na wiele lat do więzienia.

 • bosman64

  Oceniono 29 razy 21

  Szacun Panie Sędzio.

 • chi-neng

  Oceniono 24 razy 20

  Sadze, ze tym razem pierwszy gangster nierzadu, lamania praworzadnosci, pozujacy na PG i ministra sprawiedliwosci, pokaze swoje prawdziwe oblicze sadysty, jak w przypadku z kardiologiem.

 • pieknyinaczej

  Oceniono 22 razy 16

  do PiS trolli - proszę mi pokazać choć jedną sprawę u rzecznika dyscyplinarnego dotyczącą sędziego który coś ukradł !!!!

 • zd46

  Oceniono 19 razy 15

  Ziobro, zadaje proste pytanie a nie prejudycjalne, jaka jest różnica między tobą a sędzią Świątkowskim, prywatnie wujkiem J.Kaczyńskiego, przysłanym do Polski przez J.Stalina do „prostowania polskich kręgosłupów”?

 • zd46

  Oceniono 19 razy 15

  Właśnie taki powinien być NIEZAWISŁY SĘDZIA choć Ziobro ze swoimi wiernymi "legionistami" może go nawet "powiesić", niezawisły a przez kata powieszony

 • tojamyszka

  Oceniono 13 razy 11

  A mnie cięgle nikt nie dał odpowiedzi , cy gdyby nawet KRS była OK , a nie jest , to czy organy ustawodawcze jakimi sa Sejm i Senat maja prawo uchwalać ustawy nie zgodne z Konstytucją . Staram się rozumieć nasza najważniejszą Ustawę i nie widzę , żeby można było stworzyć w sądownictwie organ wyższy niż Sąd Najwyższy. A taki właśnie Sąd Dyscyplinarny stworzył Sejm , dając im wyższe niż nawet sędziom SN wynagrodzenia i wyjmując ich z podległości służbowej SN . Ktoś powie , że do oceny służy Trybunał Konstytucyjny . Ale taki w Polsce nie istnieje , bo to co jest to atrapa. Uważam , że znacznie bezstronniej i zgodnie z Konstytucją oceni i dokona wykładni każdy sędzia sądu rejonowego niż obecni sędziowie wyznaczani przez Panią Przyłębska do interpretacji , do orzekania . Cy to co zrobił Prezes największej Partii której członkowie sprawują władzę ich rekami to nie jest bezprawie ? Czy Ci , którzy podpisują się po tymi decyzjami mają świadomość , że przyjdzie czas , że za to odpowiedzą ? Mnie nie interesuje , że wybrano społecznych analfabetów / poseł partii nie ma pojęcia kim jest Pani Tokarczuk i pyta : a ona śpiewa , to dawać ją na Sylwester Marzeń " w programie TV z Panią Ogórek w roli głównej / , ale trzeba było nie kandydować jak się nie wie o co będziesz walczył. Nie powiesz jeden z drugim , że wybory wyborami , a pieniądze i satysfakcja , prestiż to już zupełnie inna sprawa , luksus jest nie dla wszystkich , luksus jest dla wybranych , a jak będziesz grzeczny to dostaniesz fajną fuchę choćby na kilka miesięcy w Spółce Skarbu Państwa i zwrócą się poniesione koszty na kampanię wyborczą . Czy to nie jest korupcja , czy na to nie ma paragrafów ? Gdzie my żyjemy , na co godzą się nasi obywatele . Z jednej strony Jaworowicz , gdzie czasem komuś się wyrwie , że rząd nie dba , ale to jak w przysłowiu psy szczekają karawana ..... A z drugiej pasibrzuszki , którzy poza własnym nosem niczego innego nie widzą . Pamiętacie kto powiedział i w jakich okolicznościach , nie cytuję dosłownie : jak ktoś będzie służył słusznej sprawie /czytaj sprawie PiS/ to nikt go nie ukarze nawet jesli złamie prawo ? Przypomnę afera nękania i inwigilacji sędziów Sądu Najwyższego - Pan Piebiak , generalnie sędzia , ale w danym momencie zastępca Ministra Sprawiedliwości .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX