Wybory prezydenckie. Duda wygrywa w sondażu z Kidawą-Błońską. "Te wyniki powinny niepokoić"

Z najnowszego sondażu poparcia w wyborach prezydenckich wynika, że Andrzej Duda może liczyć w drugiej turze na 54,14 proc. głosów. Wygrałby tym samym z Małgorzatą Kidawą-Błońską, kandydatką Platformy Obywatelskiej.

Sondaż na zlecenie "Super Expressu" przeprowadził Instytut Badań Pollster. Autorzy badania skupili się tylko na drugiej turze, zakładając, że weszliby do niej Małgorzata Kidawa-Błońska i Andrzej Duda.

Andrzej Duda wygrywa w sondażu prezydenckim

Kandydatka Platformy Obywatelskiej uzyskałaby 45,85 proc., natomiast obecny prezydent 54,14 proc. Badanie przeprowadzono w dniach 20-22 grudnia 2019 roku na próbie 1060 dorosłych Polaków. - Jeśli na pół roku przed wyborami jest tak niewielka różnica, to Andrzej Duda i obóz władzy nie mogą spać spokojnie. Te wyniki powinni zaniepokoić Dudę - komentuje dla "Super Expressu" prof. Kazimierz Kik, politolog.

>>> Cezary Tomczyk o prezydenckiej kandydaturze Szymona Hołowni:

Zobacz wideo

Wybory prezydenckie

Kadencja Andrzeja Dudy upływa 6 sierpnia 2020 r. Zgodnie z przepisami wybory na prezydenta zarządza marszałek Sejmu. Termin musi być wyznaczony nie wcześniej niż 100 dni przed upływem kadencji obecnie urzędującej głosy państwa i nie później niż 75 dni przed tym dniem.

Więcej o:
Komentarze (556)
Wybory prezydenckie. Andrzej Duda wygrywa w sondażu z Małgorzatą Kidawą-Błońską
Zaloguj się
 • hen-live

  Oceniono 143 razy 101

  Ja już jestem stary 75+ więc mnie w małym stopniu to dotyczy. Ale młodym i w średnim wieku chcę powiedziec że jak wygra Duda to koniec normalnej Polski.

 • asr1

  Oceniono 52 razy 40

  Spokojnie pislam w wyborach do senatu też prowadził , mam nadzieję, że dotrze nawet do wyborców pislamu kim jest ten żałosny pozbawiony jakichkolwiek zasad etycznych bigot. Kobiety opamiętajcie się to on zapowiada, ze podpisze zaostrzenie prawa aborcyjnego skazując niektóre z was na śmierć lub niewyobrażalne cierpienie !!!.

 • stachkaz1947

  Oceniono 44 razy 28

  Piotrowicz na prezydenta a Krycha na pierwszą DAMĘ.
  Co za kretyn te sondaże pisze a GAZETA to powiela.

 • claudiusz

  Oceniono 35 razy 25

  skundlony gluptas dudus jest wybornym prezydentem bez charakteru ,bez madrosci, bez odwagi i tylko potrafi poslusznie wykonywac rozkazy prezesa,ktory nim pogardza....i ledwo toleruje...

 • mmeydey

  Oceniono 32 razy 24

  kurcze aż tyle osób daje się nabrać na wizerunek wykreowany przez 2 amerykańskie firmy marketingowe? złote nici, botoks chudnie bo wybory blisko, totalny brak własnego zdania, wszystko na zlecenie nowogrodzkiej i to się podoba... no ale wyniki oglądalności piosenek o tym do czego służą kobiety facetom w sygnetach w tvp2 obnaża Wolaków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX