Wybory prezydenckie. Duda wygrywa w sondażu z Kidawą-Błońską. "Te wyniki powinny niepokoić"

Z najnowszego sondażu poparcia w wyborach prezydenckich wynika, że Andrzej Duda może liczyć w drugiej turze na 54,14 proc. głosów. Wygrałby tym samym z Małgorzatą Kidawą-Błońską, kandydatką Platformy Obywatelskiej.

Sondaż na zlecenie "Super Expressu" przeprowadził Instytut Badań Pollster. Autorzy badania skupili się tylko na drugiej turze, zakładając, że weszliby do niej Małgorzata Kidawa-Błońska i Andrzej Duda.

Andrzej Duda wygrywa w sondażu prezydenckim

Kandydatka Platformy Obywatelskiej uzyskałaby 45,85 proc., natomiast obecny prezydent 54,14 proc. Badanie przeprowadzono w dniach 20-22 grudnia 2019 roku na próbie 1060 dorosłych Polaków. - Jeśli na pół roku przed wyborami jest tak niewielka różnica, to Andrzej Duda i obóz władzy nie mogą spać spokojnie. Te wyniki powinni zaniepokoić Dudę - komentuje dla "Super Expressu" prof. Kazimierz Kik, politolog.

>>> Cezary Tomczyk o prezydenckiej kandydaturze Szymona Hołowni:

Zobacz wideo

Wybory prezydenckie

Kadencja Andrzeja Dudy upływa 6 sierpnia 2020 r. Zgodnie z przepisami wybory na prezydenta zarządza marszałek Sejmu. Termin musi być wyznaczony nie wcześniej niż 100 dni przed upływem kadencji obecnie urzędującej głosy państwa i nie później niż 75 dni przed tym dniem.

Więcej o: