Sędzia Juszczyszyn chce przesłuchać szefową kancelarii Sejmu. Chodzi o listy poparcia do KRS

Sędzia Paweł Juszczyszyn wezwał szefową Kancelarii Sejmu Agnieszkę Kaczmarską do złożenia wyjaśnień w sądzie w Olsztynie. Ma ona wytłumaczyć dlaczego nie wykonała polecenia sądu dotyczącego nadesłania list poparcia do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

W poniedziałek zakończył się okres zawieszenia sędziego Pawła Juszczyszyna. Ma teraz dokończyć postępowania, które wcześniej wyznaczył.

Sędzia Juszczyszyn chce przesłuchać szefową Kancelarii Sejmu

Dotyczy to również sprawy, w której Juszczyszyn zażądał ujawnienia list poparcia sędziów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Dlatego sędzia wezwał szefową kancelarii Sejmu Agnieszkę Kaczmarską do osobistego stawiennictwa w tej sprawie. Formalnie Kaczmarska ma stawić się w sądzie w Olsztynie "celem wysłuchania co do zasadności odmowy przedstawienia dokumentów, do których została zobowiązana postanowieniem sądu z 20 listopada 2019". Rozprawa będzie jawna.

>>> "Dziś Sędziowie - Jutro Ty!". Zobacz jak wyglądały protesty przeciwko tzw. "ustawie kagańcowej" PiS:

Zobacz wideo

Przypomnijmy: Paweł Juszczyszyn to sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie, który został odwołany ze swojej delegacji przez ministra sprawiedliwości Zbigniew Ziobrę. Wcześniej Juszczyszyn zwrócił się do szefa Kancelarii Sejmu, by ten udostępnił - pod rygorem grzywny - listy z podpisami poparcia dla kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Juszczyszyna zawieszono wówczas na miesiąc w czynnościach sędziego (decyzją szefa Sądu Rejonowego w Olsztynie Macieja Nawackiego, członka nowej KRS). Wobec sędziego wszczęto też postępowanie dyscyplinarne.

Więcej o:
Komentarze (263)
Sędzia Juszczyszyn chce przesłuchać szefową kancelarii Sejmu. Chodzi o listy poparcia do KRS
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 125 razy 105

  Facet się wk*rwił propaństwowo, prodemokratycznie, prosprawiedliwościowo, antyziobrowo i antykutasowo. I chwała mu za to

 • krynolinka

  Oceniono 80 razy 64

  Lalka ma za mocne plecy żeby w sądzie się pojawić. Zaraz jakąś podstawę "prawną " pisiory wymyślą, że jej się nie przesłuchuje bo nie leży to w interesie społecznym. Czytaj interesie partyjnym.

 • s.z.1

  Oceniono 67 razy 57

  Najzabawniejsze jest (o wszyscy mylą), że sędzia nie wezwał Kancelarii Sejmu do ujawnienia list poparci do KRS (w sensie upublicznienia) tylko przedstawienia ich sądowi, a do tego to już przepisy RODO nie mają nic do rzeczy. Oczywiście powoływanie sie na te przepisy po wyroku NSA nakazującym upublicznienie list jest czystą farsą ale to inna prawa. Czyli tym razem Kancelaria nie będzie mogła się powołać na przepisy RODO, bo ma przedstawić te listy sądowi, a nie opinii publicznej i co najwyżej może wnieść o ich utajnienie, nie mniej sąd ma prawo je sobie dokładnie zobaczyć. I teraz pytanie jeka będzie wymówka Kancelarii tym razem aby ich nie pokazać??? Jasność pomroczna szefowej Kancelarii??? :)

 • m4t

  Oceniono 63 razy 53

  Baba jest w ciąży i na zwolnieniu lekarskim, pewnie ma też złamany kręgosłup... a w ogóle dupa ją już ułaskawił...

 • sailor2016

  Oceniono 57 razy 49

  Brawo panie sędzio. Tak trzeba z tą swołoczą postępować i niezależnie czy to sam prezio czy zwykły piSSowski aparatczyk musi mieć świadomość, że prędzej czy później odpowiedzą karnie za swoje łotrostwa.

 • alex123

  Oceniono 50 razy 42

  w prawie bezpredensowej nagonki pisu na senatora marszałka Grodzkiego.... ogłaszamy alert, by zgłaszali się ludzie, którzy dawali łapówki lekarzowi Karczewskiemu , gdy był chirurgiem i ordynatorem w szpitalu. Tylko wiarygodne zgłoszenia. Nie anonimy. Znając miłość Karczewskiego do kasy, apanaży i luksusów na pewno znajdą się tacy. Czym walczysz pisie od tego zginiesz

 • jarbed64

  Oceniono 46 razy 38

  Wielki szacunek dla Pana, Panie Sędzio. Czapki z głów przed Panem. Pozdrawiam i życzę pomyślności w Nowym Roku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX