Senator PiS W這dzimierz Bernacki rezygnuje z funkcji w strukturach partii

Senator Prawa i Sprawiedliwo軼i W這dzimierz Bernacki z這篡 rezygnacj ze sprawowanych funkcji w strukturach PiS. O swojej decyzji poinformowa na Twitterze.

Włodzimierz Bernacki napisał na Twitterze, że złożył rezygnację z datą 1 stycznia 2020 roku. "Złożyłem rezygnację ze sprawowanych funkcji w strukturach Prawa i Sprawiedliwości, tj. prezesa Zarządu Okręgowego PiS, pełnomocnika struktur powiatowych PiS w powiecie bocheńskim oraz koordynatora wyborczego w okręgu 15" - czytamy we wpisie polityka.

Włodzimierz Bernacki nie wyjaśnił, jakie są powody jego rezygnacji. Tygodnik "Do Rzeczy" pisze nieoficjalnie, że kierowanie PiS w powiecie bocheńskim przejmie posłanka Anna Pieczarka.

>>> Magdalena Biejat o byciu szefową komisji rodziny i reakcjach PiS

Zobacz wideo

Kim jest Włodzimierz Bernacki?

Włodzimierz Bernacki jest politologiem, nauczycielem akademickim i profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1989 został członkiem NSZZ "Solidarność", w drugiej połowie lat 80. działał w Polskiej Partii Socjalistycznej. Jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W 2011 z ramienia tej partii uzyskał mandat poselski, cztery lata później z powodzeniem ubiegał się o reelekcj. W 2019 bezskutecznie kandydował do Parlamentu Europejskiego. W tym samym roku został senatorem. Wystartował z okręgu nr 34 i zdobył  97 648 głosów.

Wi璚ej o: