Riad Haidar o odwołaniu ze stanowiska ordynatora: "To zemsta polityczna za przegrane wybory"

- To jest rewanż, zemsta polityczna za przegrane wybory - powiedział reporterowi RMF FM Riad Haidar, lekarz oraz poseł Koalicji Obywatelskiej, który został odwołany z funkcji ordynatora oddziału neonatologii w Białej Podlaskiej. Haidar dowodził oddziałem przez blisko 30 lat.

Riad Haidar, który z pochodzenia jest Syryjczykiem, od ponad 40 lat mieszka i pracuje w Polsce. W październikowych wyborach uzyskał mandat do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Decyzję o pozbawieniu go stanowiska ordynatora oddziału Haidar określił jako "zaskakującą" i "niezrozumiałą". "Prawie 30 lat kierowałem tym oddziałem i nigdy nie było żadnych zarzutów do mojej pracy, wręcz przeciwnie. Oddział uznawany jest za jeden z najlepszych w Polsce i zapewnia leczenie na najwyższym światowym poziomie" - pisze lekarz. Dodaje, że jest to decyzja "wyłącznie polityczna i nie ma na uwadze dobra moich małych podopiecznych i ich rodziców".

W rozmowie z RMF FM Riad Haidar zapowiedział, że nie przedłuży kontraktu ze szpitalem w Białej Podlaskiej bez stanowiska ordynatora. - To sprawa honorowa. Niczym nie zasłużyłem sobie na degradację, z bycia ordynatorem na asystenta, bo takie stanowisko jest mi proponowane - powiedział Haidar. 

W tle jednak jest wyraźny kontekst polityczny. To jest rewanż, zemsta polityczna za przegrane wybory

- ocenił lekarz. Nowym dyrektorem szpitala jest radny PiS Adam Chodziński. Polityk był wcześniej zastępcą prezydentem Białej Podlaskiej, a swoje stanowisko - jak przypomina RMF FM - stracił wraz z wygraną kandydata popieranego przez Haidara. 

>>> Owsiak przypomina, jak TVP wspierała WOŚP: Danuta miała łzy w oczach, jak mówiliśmy o Orkiestrze:

Zobacz wideo

Na stronie szpitala zamieszczono w poniedziałek oświadczenie rzecznika placówki Magdaleny Us. Umowa Haidara wygasła z końcem roku. "Podczas spotkania 18 grudnia br. dyrektor placówki zaproponował panu doktorowi dalszą współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej na udzielanie świadczeń w ww. oddziale. Została mu przedstawiona jednostronnie podpisana umowa dalszej współpracy na dogodnych warunkach. Umowa nie przewidywała kierowania i zarządzania oddziałem. Pan doktor - nad czym ubolewamy - nie przyjął powyższej propozycji" - napisała.

"Lekarz i poseł KO Riad Haidar od stycznia nie będzie kierował oddziałem neonatologicznym szpitala w Białej Podlaskiej. Zadecydował o tym dyrektor szpitala, radny Zjednoczonej Prawicy" - napisał w poniedziałek na Twitterze szef PO Grzegorz Schetyna.

Oddział Haidara wsławił się także tym, że aż 90 procent sprzętu było zakupionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Z tego powodu parę lat temu oddział oficjalnie ochrzczono imieniem WOŚP. Sprzęt fundacji używany na oddziale ma łączną wartość 2,9 miliona złotych.

Więcej o:
Komentarze (259)
Riad Haidar o odwołaniu ze stanowiska ordynatora: "To zemsta polityczna za przegrane wybory"
Zaloguj się
 • white_lake

  Oceniono 54 razy 48

  jest dość prywatnych szpitali, gdzie pisowskie frustraty będą mogły panu doktorowi naskoczyć,
  po prostu szkoda, który to już przypadek, że jakiś pisi śmieć dla własnej śmieciowej satysfakcji niszczy dobro publiczne? zwłaszcza na lekarzy się uwzięli, a dobrzy lekarze nie rosną na drzewach, to często ludzie niezastąpieni, kto jeszcze pamięta o sprawie Mirosława G.?
  będziecie się w piekle smażyć!!! choć ciągle mam nadzieję, że jeszcze zobaczę was w pierdlu

 • bibibibi88

  Oceniono 47 razy 45

  Jak to pasuje do tej kreowanej od 4 lat rzeczywistości... a Pan Karczewski dalej spędza urlop na dyżurach?? Serio mam tego pisu dosyc. Rujnowali juz Teatr w moim Wrocławiu, stadniny to i za noworodki się wzięli. Kto k***a na to glosuje???? Chory kraj, chory kraj.

 • zulf74

  Oceniono 35 razy 33

  Nie ma co komentować bo aby to zrobić musiałbym użyć słów powszechnie uzanych za wulgarne. A później następuje zdziwienie, że nie ma fachowców (nie tylko myślę o służbie zdrowia).

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 35 razy 29

  przecież wszyscy to wiedza (także zwolennicy PiSu) że Kaczyński nigdy nie wybacza, to złośliwy paranoik, węszący wszędzie spiski i pucze...
  - Syryjczyk,
  - wybitny fachowiec,
  - przyjaciel Owsiaka,
  - członek KO
  - mądry człowiek,
  tego prawdziwy pisowiec, wyznawca Jarka, nie wybaczy nigdy!

 • ravenom

  Oceniono 26 razy 22

  zastapi go znany specjalista: "Nowym dyrektorem szpitala jest radny PiS Adam Chodziński"...

 • marywil2012

  Oceniono 25 razy 19

  pis to cywilizacja śmierci. czego się dotkną obumiera i marnieje. kolejny podmiot, po którym zostaną wspomnienia. Jeszcze tylko donosu kaczyńśkiego pasuje, w którym jak wobec wojskowych w radomiu złożył bezpodstawne zawiadomienie o możliwoci popełnienia przestępca a innych członek pis / modzelewski/ napisał opinię za UWAGA, 30 tysięcy złotych. Obywatele przejrzyjcie na oczy. PiS jest antypolski na każdym swoim kroku.

 • gazetatodno

  Oceniono 25 razy 17

  pis = rak, zło, szatan, podłość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX