Ambasada Rosji odpowiedziała na wpis Georgette Mosbacher. Podważono jej wiedzę i kompetencje

"Naprawdę sądzi Pani, że wie o historii więcej niż o dyplomacji?" - zwróciła się do ambasadorki USA Georgette Mosbacher Ambasada Rosji w Polsce. To odpowiedź na jej wpis o tym, że II wojnę światową wywołali Hitler i Stalin.

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher skomentowała ostatnie wypowiedzi Władimira Putina na temat Polski i II wojny światowej. "Polska była ofiarą tego okropnego konfliktu" - napisała na Twitterze. Wcześniej Władimir Putin oskarżył Polskę o zmowę z faszystowskimi Niemcami.

Na jej wpis odpowiedziała Ambasada Rosyjska w Polsce. "Droga Ambsadorko, naprawdę sądzi Pani, że wie o historii więcej niż o dyplomacji?" - napisano na Twitterze, sugerując jednocześnie niskie kompetencje Mosbacher z zakresu dyplomacji.  

Głos w sprawie zabrała też Ambasada Niemiec w Polsce. Ambasador Rolf Nikel przedstawił na Twitterze stanowisko władz swojego kraju:

Stanowisko rządu federalnego jest jasne: Pakt Ribbentrop-Mołotow służył przygotowaniu zbrodniczej wojny napastniczej hitlerowskich Niemiec przeciw Polsce. ZSRR wspólnie z Niemcami uczestniczył w tym brutalnym podziale Polski.

Władimir Putin oskarża Polskę o zmowę z faszystami

Rosyjski prezydent na spotkaniu z przywódcami Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej w Petersburgu oskarżył Polskę o zmowę z faszystowskimi Niemcami, a przedwojennego ambasadora naszego kraju w Berlinie Józefa Lipskiego nazwał "łajdakiem i antysemicką świnią". Stwierdził też, że przyczyną drugiej wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 roku. Jego słowa poparli rosyjscy politycy - m.in. deputowany rosyjskiej Dumy Wiaczesław Nikonow, wnuk Wiaczesława Mołotowa.

Jan Piekło: Morawiecki może wprost pisać, że słowa Putina są zwyczajnym łgarstwem >>>

W niedzielę 29 grudnia na oczerniające Polskę słowa prezydenta Rosji odpowiedział premier Mateusz Morawiecki, który zabrał głos po tygodniu od pierwszych wypowiedzi Putina o Polsce. "Prezydent Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to w pełni świadomie" - napisał w wydanym przez siebie oświadczeniu. W sprawie reagowało wcześniej MSZ. 27 grudnia do resortu spraw zagranicznych wezwano też ambasadora Rosji w Polsce Siergieja Andriejewa.

Coraz więcej Rosjan pozytywnie ocenia Stalina:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (487)
Ambasada Rosji odpowiedziała na wpis Georgette Mosbacher. Podważono jej wiedzę i kompetencje
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 57 razy 47

  To bardzo ładnie, że Georgette Mosbacher wyręcza polskiego prezydenta. Jednak jakoś tak wolałabym, aby - zwykle medialnie nadaktywna - głowa państwa raczyła jakoś się na tę okoliczność ogarnąć osobiście.

 • eva_bramborova

  Oceniono 63 razy 27

  Ponieważ i ambasador RFN poparł Polskę a w niemieckiej prasie pojawiły sie wpływowe głosy ze Putin Świruje w tej sprawie,myśle ze kacapia przegrała tę rozgrywkę.Nikt nie dał sie nabrać dziadowi z mordą w botoksie!

 • zdziwiony6

  Oceniono 45 razy 23

  Pani ambasador ma rację. II Wojnę wywołał Hitler przy pomocy Stalina.

 • ahoj12

  Oceniono 27 razy 21

  Kiedys Putin mowil o niesprawiedliwym dla Niemiec Traktacie Wersalskim.
  W wywiadzie dla rosyjskiej prasy obecnego ambasadora Rosji w Polsce tez to sie przewinelo.
  Moze zapytac wprost czy dla Rosji powstanie niepodleglej Polski bylo "niesprawiedliwoscia historyczna". Bedziemy wtedy wiedziec wszystko.
  Pamietam jak poprzednik obecnego ambasadora zostal poproszony przez jedno z naszych pism historycznych o artykul.
  Temat byl zwiazany z XIX wiekiem. W malo zaowalowany sposob chwalil Kongres Wiedenski jako "zrodlo stabilnosci" w owczesnej Europie.
  A wiec moze tu jest pies pogrzebany.
  Zal za utraconym imperium i chec odbudowy.
  Ubrane tylko w ladne slowa

 • billyboy1943

  Oceniono 33 razy 21

  to kiedy mobilizacja???Macierka już przebiera nóżkami a w WOT alarm bojowy-cepy i kłonice oraz kosy na sztorc!!!

 • wyboga

  Oceniono 29 razy 19

  Ciekawe, że przedstawiciele ościennych państw nie zabierają głosu w tej sprawie. Czyżby to miało znaczyć, że jesteśmy kaczym ochłapem w oczach Europy? Jeżeli tak, to można śmiało stwierdzić, że Kaczyński wraz ze swoimi przydupasami, dali ciała.

 • fx_login

  Oceniono 24 razy 18

  Coz Putinowska sabaka nagadala sie ,naszczekala a sprawe rozwiazalo stanowisko rządu federalnego i jasno dali do zroumienia bolszewikom :

  Pakt Ribbentrop-Mołotow służył przygotowaniu zbrodniczej wojny napastniczej hitlerowskich Niemiec przeciw Polsce. ZSRR wspólnie z Niemcami uczestniczył w tym brutalnym podziale Polski.

  I co tu sie nakrecac Niemcy zachowali sie normalnie i przyznali jak bylo !!!

 • lisamonika

  Oceniono 28 razy 18

  Prawdziwy wynalazek Putina o poczatku 2-giej wojny swiatowej. Przez 80 lat bylo wiadomo ze Niemcy I Rosja zawarli porozumienie aby zaatakowac Polske. Dopiero teraz Putin odkryl ze bylo inaczej. Nie blaznij sie Putinie.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 32 razy 16

  Pewnie niedługo się okaże cała prawda, że to Polska podstępnie napadła na biedną słabo uzbrojoną hitlerowską III Rzeszę i niewiele brakowało aby Polska podbiła całą Europę i sporą część Afryki.
  Później napadliśmy rzecz jasna na ZSRR i wojska polskie doszły aż do Chin.
  Chin niestety nie zdobyliśmy, bo nie mogliśmy się z Chińczykami dogadać w sprawie natychmiastowej chińskiej bezwarunkowej kapitulacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX