Riad Haidar nie będzie ordynatorem w szpitalu im. WOŚP. Decyzję podjął dyrektor, który jest radnym PiS

Doktor Riad Haidar poinformował, że został odwołany z funkcji ordynatora oddziału neonatologii w Białej Podlaskiej, którym dowodził przez blisko 30 lat. Jak podkreślił, decyzję o jego odwołaniu podjął Adam Chodziński - nowy dyrektor placówki, który jest też radnym Prawa i Sprawiedliwości. "Jest to wyłącznie decyzja polityczna i nie ma na uwadze dobra moich małych podopiecznych i ich rodziców" - wskazuje Haidar. Do sprawy odniósł się szef WOŚP Jurek Owsiak.

Doktor Riad Haidar, który od lat 90. kierował oddziałem neonatologii specjalistycznego szpitala wojewódzkiego w Białej Podlaskiej, z dniem 1 stycznia zostanie pozbawiony swojej funkcji. Jego oddział był nazywany jednym z najlepszych w Polsce. Wsławił się także tym, że aż 90 procent sprzętu było zakupionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Z tego powodu parę lat temu oddział oficjalnie ochrzczono imieniem WOŚP. Sprzęt fundacji używany na oddziale ma łączną wartość 2,9 miliona złotych.

>>> Owsiak przypomina, jak TVP wspierała WOŚP: Danuta miała łzy w oczach, jak mówiliśmy o Orkiestrze:

Riad Haidar nie będzie już ordynatorem oddziału neonatologii. "Decyzja zaskakująca i niezrozumiała"

Odwołany z funkcji dr Riad Haidar jest od niedawna także posłem Koalicji Obywatelskiej (wcześniej był związany z SLD). Decyzję o jego usunięciu z funkcji ordynatora podjął Adam Chodziński, który kieruje szpitalem od listopada zeszłego roku, a dodatkowo jest także radnym Prawa i Sprawiedliwości. Riad zamieścił na Facebooku wpis, w którym podkreśla, że decyzja dyrekcji jest dla niego niezrozumiała. Pisze też wprost, że jego zdaniem była podyktowana względami politycznymi. 

"Z ogromnym smutkiem i żalem informuję Was, że decyzją Dyrektora szpitala Adama Chodzińskiego (radnego Zjednoczonej Prawicy) od 1 stycznia 2020 nie będę już kierował Oddziałem Neonatologicznym w bialskim Szpitalu" - napisał na Facebooku.

"To zaskakująca decyzja i zupełnie dla mnie niezrozumiała. Ponad 20 lat kierowałem tym oddziałem i nigdy nie było żadnych zarzutów do mojej pracy, wręcz przeciwnie. Oddział uznawany jest za jeden z najlepszych w Polsce i zapewnia leczenie na najwyższym światowym poziomie. Sytuacja jest o tyle smutna, że jest to wyłącznie decyzja polityczna i nie ma na uwadze dobra moich małych podopiecznych i ich rodziców. Bardzo serdecznie dziękuję Wam za okazaną dotychczas wsparcie, ale to już chyba koniec mojej ponad 40 letniej służby na rzecz maluchów w bialskim szpital - dodał.

Do sprawy odniósł się szef WOŚP, Jurek Owsiak, który zwrócił się z apelem do dyrektora szpitala o wyjaśnienie sprawy.

Panie Dyrektorze, skąd taka decyzja? Raid Haidar to jeden z najbardziej cenionych neonatologów w Polsce! Posiada ogromną wiedzę specjalistyczną, kształci kolejne pokolenia młodych lekarzy, jego pracy i zaangażowaniu setki tysięcy najmłodszych pacjentów zawdzięcza życie i zdrowie
Oddział, którym tak długo kierował, to absolutna perła w świecie polskiej neonatologii! Trafiają tam noworodki z najcięższymi schorzeniami, często podejmowana jest tam walka o życie tych maluchów. Oddział pracuje i leczy na najwyższym światowym poziomie co było wielokrotnie doceniane, zresztą nie tylko w Polsce
Panie Dyrektorze, oczekujemy pilnej odpowiedzi na najprostsze pytanie - dlaczego?

- podkreślił Owsiak, dodając, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uznaje decyzję o zwolnieniu Haidara za "fatalną dla szpitala, a przede wszystkim dla pacjentów". 

Riad Haidar urodził się w 1951 roku w Syrii. Po przyjeździe do Polski w 1972 roku rozpoczął naukę w Akademii Medycznej w Warszawie. Pracę w wojewódzkim szpitalu w Białej Podlaskiej rozpoczął w 1991 roku od praktyki lekarskiej. W 1999 objął stanowisko ordynatora oddziału neonatologii, niemal od razu rozpoczynając współpracę z WOŚP.

Jak podaje "Wyborcza Lublin",  obecny dyrektor szpitala Adam Chodziński w latach 2014-2018 był zastępcą prezydenta Białej Podlaskiej, Dariusza Stefanika z Prawa i Sprawiedliwości. Po odejściu z ratusza objął posadę dyrektora szpitala (jego poprzednikiem był Dariusz Oleński).

Od jesieni 2018 roku szpital wojewódzki w Białej Podlaskiej podlega pod marszałka województwa z PiS. Zwróciliśmy się do placówki z prośbą o uzasadnienie odwołania dr. Haidara. 

Więcej o:
Komentarze (246)
Odwołano ordynatora szpitala w Białej Podlaskiej im. WOŚP. Decyzję podjął dyrektor, który jest radnym PiS
Zaloguj się
 • izopropanol

  Oceniono 79 razy 77

  Czy jest coś czego te nieszczęsne aparatczyki z Pisu nie zniszczą, ne zeszmacą, nie upodlą ?

 • cim_cum

  Oceniono 75 razy 65

  Lista zarzutów wobec pana doktora jest długa:
  - Syryjczyk
  - poseł KO
  - związany z WOŚP
  - normalny facet

 • poszukiwany

  Oceniono 59 razy 55

  Po żulach z pisu nie spodziewam się niczego dobrego. I tak dziwne, że tak późno.

 • bokaj

  Oceniono 45 razy 41

  To już jest nie tylko szkodnictwo, co działanie na szkodę Polaków!
  Przyjdzie jakiś kmiotek z PISS i zaorze ten oddział, jak wszystko, co dostało się w ręce tych debili.

 • batura3

  Oceniono 47 razy 41

  PiSS...bez komentarza

 • kater-11

  Oceniono 41 razy 39

  Teraz wcześniaki będą ratowane krzyżem i dymem. Bo wiadomo , że to szatańskie dzieło.
  Oczywiście będzie też wizyta dzieci na plebani .
  Dyrektor powoła guślarza i księdza wypędzającego szatana z nowo narodzonych dzieci.
  Tak teraz będzie działał szpital. Tak będzie tam wyglądało leczenie.

 • Kris P

  Oceniono 35 razy 33

  Pisowska zaraza...
  Nie potrafią nic zbudować, za to niszczyć doskonale.
  I co?
  Dla durnego suwerena to jest oczywiście ok. Przecież 500plus wpada? Suweren na niczym się nie zna, nic nie rozumie, głupi jest jak but.

 • turystkazdaleka

  Oceniono 37 razy 31

  Skandal!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX