Sondaż. Kto powinien zostać szefem Platformy Obywatelskiej? Słaby wynik Grzegorza Schetyny

Platfroma Obywatelska wybierze nowego szefa partii w styczniu 2020 roku. Kto nim zostanie? Najnowszy sondaż "Super Expressu" pokazuje, że obecny lider PO Grzegorz Schetyna nie cieszy się popularnością wśród wyborców. Jeśli politycy największej partii opozycyjnej wezmą to pod uwagę, w Platformie Obywatelskiej zajdą poważne zmiany.

Wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej odbędą się 25 stycznia 2020 roku. Wiadomo, że o to stanowisko będą ubiegać się szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka, posłanka Joanna Mucha, senator Bogdan Zdrojewski oraz były minister zdrowia, a obecnie europoseł Bartosz Arłukowicz. Wciąż nie wiadomo, czy na start w wyborach na szefa PO zdecyduje się aktualny przewodniczący - Grzegorz Schetyna. 

Kto powinien być szefem PO? Borys Budka i Joanna Mucha idą łeb w łeb

Nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej zostanie wybrany w drodze wyborów bezpośrednich. Prawo udziału w tych wyborach będą mieli wszyscy członkowie partii. Zwykli obywatele nie będą mieli prawa głosu, ale mają w tej sprawie swoje zdanie. Sondaż zrealizowany przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" pokazuje, kogo Polacy widzieliby najchętniej na stanowisku szefa PO.

Największym poparciem cieszy się Borys Budka - o tym, że to on powinien pełnić funkcję przewodniczącego PO przekonanych jest 26 proc. respondentów. Po piętach depcze mu Joanna Mucha, ciesząca się poparciem 22 proc. badanych. Kolejne miejsca w sondażu należą do Bogdana Zdrojewskiego (15 proc.) oraz Bartosza Arłukowicza (13 proc.). Każdy z wymienionych powyżej polityków uzyskał lepszy wynik niż Grzegorz Schetyna, którego reelekcji chce 11 proc. badanych. 13 proc. ankietowanych odpowiedziało, że szefem PO powinien zostać inny polityk.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster zostało wykonane w dniach 20-22 grudnia 2019 roku na próbie 1060 dorosłych Polaków.

Więcej o:
Komentarze (125)
Sondaż. Kto powinien zostać szefem Platformy Obywatelskiej? Słaby wynik Grzegorza Schetyny
Zaloguj się
 • salsolo.4

  Oceniono 22 razy 22

  Schetyna był dobry, gdy stał w tylnym szeregu, organizował zaplecze dla lidera (Tuska) i w tym naprawdę jest dobry. Na frontmana się nie nadaje. Pytanie tylko czy po przegranej (chyba nieuchronnej) stanie w szeregu czy też zacznie grać na rozbicie PO.

 • 1988trzej

  Oceniono 27 razy 15

  PO dziala jak normalna, europejska partia polityczna. Partia jest podzielona na frakcje Przywodcy po serii niepowodzen rodza sie konkurenci. Rozgrywka jest jawna i odbywa sie zgodnie z procedurami. Ile jest jeszcze takich partii w Polsce i Europie Wschodniej??

 • Kris P

  Oceniono 29 razy 15

  Schetyna jest przyspawany?
  Kończ chłopie i oszczędź sobie resztę godności.

 • saksalainen

  Oceniono 14 razy 14

  Wyborcy od dawna woleliby kogoś młodszego, ale to Platforma musi zadecydować. Trzymam kciuki żeby zadecydowała mądrze. Nie wiem kto będzie najlepszy, Zdrojewski ma najwięcej doświadczenia, Budka jest popularny i ma oparcie w partii, Mucha ma chyba pomysł na długofalową strategię, Arłukowicz może ma najwięcej energii.

  Schetyna moim zdaniem nie powinien startować, myślę że nie ma szans, powinien wziąć sobie do serca słowa Millera że "mężczyznę poznaje się po tym jak kończy" (do których sam Miller się nie stosował, ale nie w tym rzecz) i ustąpić z klasą.

 • dosad

  Oceniono 10 razy 8

  Moim faworytem jest poseł Arłukowicz, ponieważ jest typem lidera - trybuna. Potrafi mieć świetny kontakt z ludźmi i to wszystkimi. Miał świetną, jako jedyny w PO , kampanię a jesli nie zostałby wybrany na przewodniczącego PO, to powinien stanąć na czele kampanii prezydenckiej, byle nie ci poprzedni. To było dno. Na drugim miejscu postawiłabym posła Budkę ze względu na jego aktywność, mądrość, odwagę, widoczne zaangażowanie w najważniejsze sprawy polityczne. Natomiast zdecydowanie jestem przeciwko posłance Musze. Za mało energii, zdecydowania, przebojowości. Jest mądra, kulturalna i ładna-takie zalety w niej widzę. Senatora Zdrojewskiego najlepiej wspominam z jego zarządzania Wrocławiem, ale już mniej z późniejszego okresu. A już najbardziej podpadł mi, kiedy niedawno obrażony, że go nie uwzględniono na liście do Europarlamentu, zaczął brzydko rozrabiać , grozić, że opuści PO, jeśli przew. Schetyna nie spełni jego warunków. Zadbał przy tym o swoją żonę. Nie pamiętam też, żeby był widoczny w Europarlamencie a jego ministrowanie w Min. Kultury nie było zachwycające.

 • polakadam

  Oceniono 17 razy 7

  Potrzeba kogoś kto w końcu zacznie działać.
  Potrzebna jest energia a nie trwanie.
  Ja bym wolał Arlukowicza.

 • amgibis

  Oceniono 16 razy 6

  Schetyna Kończ waść! I oddaj młodym władzę, bo kierować to ty opozycja nie umiesz!

 • dave1919

  Oceniono 7 razy 5

  .

  .DZIEŃ BEZ BEZPOŚREDNIEGO ATAKU GAZETY NA PLATFORMĘ - STRACONY

  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX