Ambasador Rosji wezwany pilnie do polskiego MSZ. Chodzi o słowa Putina z ostatnich dni

Siergiej Andriejew, ambasador Rosji w Polsce, został pilnie wezwany do MSZ. Ma to związek z ostatnimi wypowiedziami Władimira Putina na temat Polski.

W ciągu ostatniego tygodnia Władimir Putin wiele razy wspominał Polskę w swoich wypowiedziach. Prezydent Federacji Rosyjskiej stwierdził na przykład, że Polska "wzięła udział w rozbiorze Czechosłowacji", natomiast wejście sowietów w 1939 roku na tereny Polski było efektem... utraty przez rząd w Warszawie kontroli nad wojskiem.

Czytaj więcej: "Niedowierzanie" - MSZ wydało oświadczenie ws. słów Putina na temat Polski i II wojny światowej

Wówczas po raz pierwszy zainterweniowało polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, wydając stanowisko wobec fałszywych narracji prezentowanych przez Rosjan. Wytknięto, że takie słowa Putina "nawiązują do propagandowego przekazu z czasów totalitaryzmu stalinowskiego".

>>> Coraz więcej Rosjan pozytywnie ocenia Stalina

Zobacz wideo

MSZ wzywa ambasadora Rosji w Polsce w sprawie słów Putina

Nie minęło kilka dni od stanowiska MSZ, a 24 grudnia Władimir Putin znowu uderzył w Polskę, mówiąc o ambasadorze Józefie Lipskim. Zarzucił mu, że ten miał prowadzić negocjacje z Hitlerem, z którym "zgadzał się w poglądach antysemickich". Samego Lipskiego nazwał natomiast "bydlakiem i antysemicką świnią".

Czytaj więcej: Władimir Putin o polskim ambasadorze w III Rzeszy: To był bydlak i antysemicka świnia

W piątek, 27 grudnia, na Twitterze Polskiej Agencji Prasowej poinformowano, że polskie MSZ pilnie wezwało ambasadora Rosji w Polsce Siergieja Andriejewa. Wezwanie dyplomaty ma oczywiście związek z ostatnimi wypowiedziami Putina.

Więcej o: