Po 1,5 roku wyszedł z aresztu i złożył ślubowanie. Zbigniew Wojtera ponownie wójtem gminy Daszyna

Na piątkowej nadzwyczajnej sesji rady gminy ślubowanie złożył wójt Zbigniew Wojtera. Polityk ostatnich kilkanaście miesięcy spędził w areszcie w związku za zarzutami dotyczącymi m.in. wyłudzania dotacji rolniczych. Samorządowiec zapewniał, że jest niewinny. Wyrok w sprawie jeszcze nie zapadł.

Zbigniew Wojtera wyszedł z aresztu w Wigilię, a w piątek złożył ślubowanie na wójta na nadzwyczajnej sesji rady gminy Daszyna - informuje Radio Łódź. Do tej pory obowiązki wójta pełnił wyznaczony przez premiera Mateusza Morawieckiego Sebastian Zaborowski. 

Zarzuty wobec Zbigniewa Wojtery

Zbigniew Wojtera trafił do aresztu w kwietniu ubiegłego roku. Usłyszał łącznie 95 zarzutów dotyczących m.in. wyłudzeń dotacji rolniczych. Jeszcze przed zatrzymaniem i postawieniem zarzutów zapewniał o tym, że jest niewinny. Wojterę czeka proces przed sądem.

Zobacz także: "Pomysłowy" kierowca chciał przechytrzyć innych i ominąć korek. Nagrała go policja

Zobacz wideo

Będąc w areszcie, polityk wziął udział w jesiennych wyborach samorządowych. Przeszedł do drugiej tury, jednak wycofał się jego kontrkandydat. Kandydaturę Zbigniewa Wojtery ostatecznie poparło 740 wyborców, 281 było przeciw.

Samorządowiec jest wieloletnim wójtem gminy Daszyna. Pełnił tę funkcję w latach 2008-2013, a następnie od 2014 roku. Wcześniej był m.in. starostą łęczyckim.

Więcej o: