Bartosz Arłukowicz ogłosił swoją kandydaturę w wyborach szefa PO. "Szkoda czasu! Startuję!"

Europoseł PO Bartosz Arłukowicz ogłosił, że będzie ubiegać się o fotel przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. "Dzisiaj musimy zbudować taki zespół ludzi, którym z pełną determinacją i mocą pójdziemy po wyborcze zwycięstwa!" - napisał polityk na Twitterze.

Bartosz Arłukowicz jest kolejnym politykiem, który ogłosił swój start w wyborach przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Siła Platformy Obywatelskiej to potencjał tysięcy ludzi w całej Polsce! Dzisiaj musimy zbudować taki zespół ludzi, którym z pełną determinacją i mocą pójdziemy po wyborcze zwycięstwa! Nowoczesne państwo prawa i wrażliwości społecznej to nasze zobowiązania!

- napisał w piątek na Twitterze. "Szkoda czasu! Startuję!" - dodał.

Bartosz Arłukowicz jest obecnie posłem do Parlamentu Europejskiego, wcześniej był posłem na Sejm VI, VII i VIII kadencji. W latach 2011-2015 pełnił funkcję ministra zdrowia w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz.

Zobacz także: Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL. "Tusk czuje się bardziej nadprzewodniczącym PO, niż szefem EPL"

Zobacz wideo

Wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej

W grudniu oświadczenie o gotowości kandydowania na szefa Platformy Obywatelskiej złożył senator Bogdan Zdrojewski. Polityk ogłosił to w mediach społecznościowych i podziękował za wsparcie między innymi Ireneuszowi Rasiowi, Waldemu Dzikowskiemu i Cezaremu Grabarczykowi. Bogdan Zdrojewski w latach 2007-2014 był ministrem kultury i dziedzictwa narodowego. Wcześniej przez 11 lat był prezydentem Wrocławia.

Dotychczas swoje kandydatury do startu w wyborach na przewodniczącego ogłosili także szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka i posłanka Joanna Mucha. Obecny lider ugrupowania Grzegorz Schetyna nie poinformował jeszcze, czy będzie się ubiegał o reelekcję.

Wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej mają się odbyć na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku. Pierwsza tura - 25 stycznia.

Więcej o: