"Idź do diabła, tam twoje miejsce". Paweł Rabiej reaguje na słowa abp. Marka Jędraszewskiego

"Nie ma dziś gorszej zarazy w cywilizowanym świecie niż ci, którzy kwestionują konieczność dbania o naszą planetę i jej ochronę. Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce" - napisał na Twitterze wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej (Nowoczesna). To reakcja na ostatni wywiad, którego udzielił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej przebywa obecnie w Australii, która zmaga się z dziesiątkami pożarów występujących głównie w stanach Nowa Południowa Walia, Wiktoria i Australia Południowa.

Z perspektywy dotkniętej ogniem Australii, gdzie dziś jestem, mogę powiedzieć jedno. Nie ma dziś gorszej zarazy w cywilizowanym świecie niż ci, którzy kwestionują konieczność dbania o naszą planetę i jej ochronę. Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce

- napisał w czwartek Rabiej na Twitterze.

Zobacz także: Arcybiskup Marek Jędraszewski o "tęczowej zarazie"

Zobacz wideo

Abp Marek Jędraszewski o ekologizmie

Wypowiedź Pawła Rabieja to komentarz do wywiadu, którego metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski udzielił w ostatnich dniach Telewizji Republika. Z wypowiedzi duchownego wynikało, że jego zdaniem przekonania i ruchy związane z "ekologizmem" są sprzeczne "z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga".

 

- Bóg się tym światem zachwyca, jest dobre wszystko, co stworzył. Człowiek jest postawiony jako ukoronowanie całego dzieła stworzenia. Tam też jest powiedziane: "czyńcie sobie ziemię poddaną" - mówił Jędraszewski.

W tym samym wywiadzie duchowny podkreślił, że człowiek jest "odpowiedzialny za to dobro, które otrzymał", a występujące obecnie "problemy ekologiczne są przejawem czegoś, co domagałoby się głębokiego nawrócenia". Zaznaczył jednak, że "uszanowanie dzieła, jakie dał Pan Bóg" nie oznacza jednocześnie "ulegania ruchom ekologicznym".

Więcej o: