"Idź do diabła, tam twoje miejsce". Paweł Rabiej reaguje na słowa abp. Marka Jędraszewskiego

"Nie ma dziś gorszej zarazy w cywilizowanym świecie niż ci, którzy kwestionują konieczność dbania o naszą planetę i jej ochronę. Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce" - napisał na Twitterze wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej (Nowoczesna). To reakcja na ostatni wywiad, którego udzielił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej przebywa obecnie w Australii, która zmaga się z dziesiątkami pożarów występujących głównie w stanach Nowa Południowa Walia, Wiktoria i Australia Południowa.

Z perspektywy dotkniętej ogniem Australii, gdzie dziś jestem, mogę powiedzieć jedno. Nie ma dziś gorszej zarazy w cywilizowanym świecie niż ci, którzy kwestionują konieczność dbania o naszą planetę i jej ochronę. Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce

- napisał w czwartek Rabiej na Twitterze.

Zobacz także: Arcybiskup Marek Jędraszewski o "tęczowej zarazie"

Zobacz wideo

Abp Marek Jędraszewski o ekologizmie

Wypowiedź Pawła Rabieja to komentarz do wywiadu, którego metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski udzielił w ostatnich dniach Telewizji Republika. Z wypowiedzi duchownego wynikało, że jego zdaniem przekonania i ruchy związane z "ekologizmem" są sprzeczne "z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga".

 

- Bóg się tym światem zachwyca, jest dobre wszystko, co stworzył. Człowiek jest postawiony jako ukoronowanie całego dzieła stworzenia. Tam też jest powiedziane: "czyńcie sobie ziemię poddaną" - mówił Jędraszewski.

W tym samym wywiadzie duchowny podkreślił, że człowiek jest "odpowiedzialny za to dobro, które otrzymał", a występujące obecnie "problemy ekologiczne są przejawem czegoś, co domagałoby się głębokiego nawrócenia". Zaznaczył jednak, że "uszanowanie dzieła, jakie dał Pan Bóg" nie oznacza jednocześnie "ulegania ruchom ekologicznym".

Więcej o:
Komentarze (694)
"Idź do diabła, tam twoje miejsce". Paweł Rabiej reaguje na słowa abp. Marka Jędraszewskiego
Zaloguj się
 • true_lysander

  Oceniono 176 razy 132

  Ta karykatura współczującego człowieka, podobno chrześcijanina, jakim jest Jędraszewski.. niech gada. Im więcej gada, tym łatwiej mi przekonać do odwrócenia się od jego organizacji kolejne osoby.

 • barbarella.net

  Oceniono 123 razy 103

  "Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce "

  Ładnie, subtelnie i rzeczowo odpowiedział. I tyle wystarczy. Z szamanami nie ma co wdawać się w dyskusję. A już wcale ze specjalistami od "Kronik Kpinomira", do jakich należy Jędraszewski.

 • quinquedactylus

  Oceniono 109 razy 93

  Diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni.
  Tacy są właśnie jędraszewscy naszych wolackich czasów.

 • goldberg

  Oceniono 92 razy 74

  Od Jądroszewskiego najchętniej dowiedziałbym się czy ksiądz pedofil z Jedliny dostał już nowy przydział na parafię.

 • marywil2012

  Oceniono 78 razy 62

  kościół z pis zajął miejsce PZPR. Zaraza to mało powiedziane. Cała ta kato-pisowska cywilizacja to właśnie cywilizacja śmierci, z chrześcijaństwem nie ma to nic wspólnego.

 • wpm1

  Oceniono 72 razy 60

  Co prawda to prawda. Sukienkowi są co raz bardziej żałośni, śmieszni ale nadal niebywale niebezpieczni.

 • wujekdolf

  Oceniono 69 razy 49

  ilu jeszcze takich psychopatów mają sukienkowcy w swoich szeregach? tylko pisiory stracą władze... poczekamy :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX