Najnowszy sondaż dla "SE": silny PiS na prowadzeniu. PSL i Konfederacja idą łeb w łeb

Ponad 43 proc. - takie poparcie uzyskało Prawo i Sprawiedliwość w najnowszym sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu". Na podium znalazły się także Koalicja Obywatelska i Lewica.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w grudniu, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 43,45 proc. wyborców - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu". Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Zieloni) mogłaby liczyć na 25,51 proc., a Lewica (SLD, Wiosna, Razem) - 14,39 proc.

Zobacz także: Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL. "Tusk czuje się bardziej nadprzewodniczącym PO niż szefem EPL"

Zobacz wideo

Na dalszych miejscach znalazły się partie: PSL (ujęta w badaniu wraz z Koalicją Polską i Kukiz'15) z wynikiem 8,10 proc. oraz Konfederacja (8,03 proc.). Inne ugrupowanie chce poprzeć 0,52 proc. badanych.

Wybory parlamentarne 2019

W październikowych wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość uzyskało poparcie w wysokości 43,59 proc.

Na Koalicję Obywatelską zagłosowało 27,40 proc. wyborców, na Lewicę 12,56 proc., na Komitet Wyborczy PSL 8,55 proc., a na Konfederację - 6,81 proc.

Więcej o:
Komentarze (331)
Najnowszy sondaż dla "SE": silny PiS na prowadzeniu. PSL i Konfederacja idą łeb w łeb
Zaloguj się
 • ziggybam

  Oceniono 89 razy 45

  Trzeba pogratulować pisiorom jedengo - osiągnęli taki poziom wyprania mózgów swoich wyborców, że mogą im nasr... na głowę, a ci powiedzą że to manna z nieba.

 • Mateusz Doiczman

  Oceniono 89 razy 43

  Kraj w którym ludzie chwalą się, że nie czytają książek, chodzą z różańcami po granicy, noszą krzyże po ulicach, walczą z komuną która od dekad jest w muzeum, nie znają słowa wolność, szacunek dla mniejszości i boją się uchodźców obnoszą się z pogardą do innych narodów tak nie stety ma - dziwię się że nie mogą przekroczyć 50 % myślę że do czasu - WSTYD

 • kris0104

  Oceniono 43 razy 27

  suweren glosuje rencami bo suweren caluje rence ktore rozdajo i obiecujo

 • gokle

  Oceniono 40 razy 24

  Teraz wiemy dlaczego były te wszystkie zabory i przegrane wojny, okupacje, potopy itd. Za cenę wolności tępy naród wybierze pełne bebechy niż mądrą głowę.

 • kuba161048

  Oceniono 41 razy 23

  Tyś narodzie oczadział.

 • bokaj

  Oceniono 36 razy 18

  Wolakom wszystko jedno jakie mają państwo, mogą być nawet rosyjską respubliką - byle micha pełna i byle pleban może swobodnie wygadywać głupoty.
  Taki naród.
  Przez całą naszą historię była aktywna mniejszość, która chciała Polski światłej, nowoczesnej - i niema większość, która miała wszystko, dokładnie wszystko - oprócz pełnej michy - w dudzie.
  I tak to trwa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX