Kidawa-Błońska składa świąteczne życzenia. Prawica już próbowała wypatrzyć coś, co miało ją ośmieszyć

Małgorzata Kidawa-Błońska zamieściła w sieci film z świątecznymi życzeniami nagranymi w domowej kuchni. Na nagraniu widać, że w jej okularach odbija się jakieś światło. Zdaniem prawicowych komentatorów to prompter. Dziennikarz telewizyjny Konrad Piasecki wytłumaczył, dlaczego to nie jest możliwe, a uszczypliwe komentarze nie mają sensu.

Małgorzata Kidawa-Błońska, podobnie jak i inni politycy, nagrała film z życzeniami. Polityczka zdecydowała się na nagranie w kuchni, gdzie krząta się razem ze swoim mężem. W takim otoczeniu wylicza, czego życzy Polakom w święta Bożego Narodzenia. Nie dzieje się nic nadzwyczajnego, ale prawicowi komentatorzy są pewni, że Kidawa swoje słowa czyta z promptera. Dlaczego? Bo w jej okularach odbijają się światła.

Prawica atakuje Kidawę-Błońską za nieistniejący prompter

Zobacz wideo

Przy filmie z życzeniami, umieszczonym m.in. na profilu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Twitterze, widnieją takie życzenia:

Życzymy Wam, nam, wszystkim, abyśmy na nowo odkryli znaczenie Świąt. Żebyśmy uwierzyli, ze światło zwycięża ciemność, miłość jest lepsza niż nienawiść, a człowiek jest stworzony, by być dobrym i żyć w kochającej się wspólnocie.
Wesołych Świąt!

Znaleźli się jednak ludzie, którzy zamiast skupić się na rodzinnym spędzaniu świąt, wypatrzyli w szkłach okularów prompter z tekstem życzeń wygłoszonych w czasie nagrania. W komentarzach pod tweetem czytamy -"Mam pytanie... Co się Pani odbija w okularach?", na co pada odpowiedź - "Prompter", "Prompter się pani odbija w okularach", "Życzenia też z promptera", "Miłego prompterowania", "Pierwszy raz tak ładnie przeczytała", "nie zabrakło promptera" etc.

Niektórzy poszli w analizie dalej - "Mówią, że reżyser wybitny, a jednak ekran blikuje w soczewkach okularów. Słabiutko, Bardzo. Wszystko na wdechu", "Żywię nadzieję, ze większość Polaków zbliżające się Święta Bożego Narodzenia przeżywa zawsze tak samo głęboko i szczerze bez promptera".

Nie da się ukryć, że w okularach polityczki odbijają się światła. W to, że jest to prompter, uwierzył bloger, dziennikarz i były doradca przy Kancelarii Premier Beaty Szydło - Paweł Rybicki:

Myślałem, że ludzie żartują z tym prompterem w oczach Kidawy, ale nie.

Jednak jego przypuszczenia zostały rozwiane przez Konrada Piaseckiego - dziennikarza radiowego i telewizyjnego związanego m.in. z TVN24. W odpowiedzi na tweeta Rybickiego napisał:

A ja myślałem, że ktoś, kto się kręci przy mediach i polityce, widział kiedyś prompter. I wie, że ma białe litery na czarnym tle. Również po to żeby nie odbijał się w okularach.

Światła w okularach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej to najprawdopodobniej reflektory użyte do oświetlenia pomieszczenia na potrzeby nagrania. 

Więcej o:
Komentarze (210)
Kidawa-Błońska składa świąteczne życzenia. Prawica krytykuje ją za błąd, którego nie popełniono
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 48 razy 36

  Wam prawaki nic się nie odbija bo w czarnej dziurze w której jesteście wszystko ginie :)

 • cezar85

  Oceniono 45 razy 25

  a mogła pomlaskać i pokazać ipada

 • 7ogamihcra

  Oceniono 25 razy 17

  Widać, że pisi srają już ze strachu, jak takich dupereli usiłują się czepiać.

 • boo-boo

  Oceniono 25 razy 17

  No tak...Kidawa-Błońskla czytająca z promptera jest nie do przyjęcia ale kurduple nie potrafiące własnego Hymnu Narodowego i zwracające się do ludzi "spieprzaj dziadu" tudzież "zdradzieckie mordy" to już jest ok.

 • fakiba

  Oceniono 36 razy 16

  A jak ta u was "prawaki" co się odbija , wam cały czas odbija i to BARDZO .

 • ireksz

  Oceniono 18 razy 14

  PiS = Prymitywni i Smiezni, i to za kazdym razem!!! ZERO stylu, ZERO kultury, ZERO obycia, ZERO oglady, ZERO wiedzy, ....szkoda slow na tych dziadow, chamow i klamcow!

 • bog43

  Oceniono 20 razy 14

  " Kidawa swoje słowa czyta z promptera. " ----- i co z tego ??? Czy to nie znacznie lepiej , niż gadać głupoty w rodzaju ; " mamy węgla na 200 lat " ," nie można kupić zwykłej żarówki "
  , kiedy zagłada globu zagląda nam prosto w oczy , a życie naszych wnuków jeśli nie dzieci jest wielką niewiadomą .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX