Bogdan Zdrojewski oficjalnie kandydatem na szefa Platformy Obywatelskiej. Złożył dokumenty

Senator Bogdan Zdrojewski poinformował, że złożył oświadczenie o gotowości kandydowania na szefa Platformy Obywatelskiej. Zdrojewski jest już trzecim kandydatem na to stanowisko. Wcześniej gotowość startu w wyborach na szefa partii ogłosili Joanna Mucha i Borys Budka.

"Wypełniłem warunek formalny i złożyłem oświadczenie o gotowości kandydowania na szefa PO, wraz z stosownymi załącznikami" - napisał na Facebooku Bogdan Zdrojewski. Polityk we wpisie dziękuje za wsparcie między innymi Ireneuszowi Rasiowi, Waldemu Dzikowskiemu i Cezaremu Grabarczykowi. Bogdan Zdrojewski w latach 2007-2014 był ministrem kultury i dziedzictwa narodowego. Wcześniej przez 11 lat był prezydentem Wrocławia.

Wybory na szefa Platformy Obywatelskiej. Troje kandydatów

Dotychczas swoje kandydatury do startu w wyborach na przewodniczącego ogłosili szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka i posłanka Joanna Mucha. Obecny lider ugrupowania Grzegorz Schetyna nie poinformował jeszcze, czy będzie się ubiegał o reelekcję. Otwarta pozostaje też kwestia startu Bartosza Arłukowicza, który 16 grudnia poinformował, że rozważa ubieganie się o stanowisko szefa partii. Wciąż jednak nie powiedział wprost, czy będzie kandydował.

>>> Dr hab. Rafał Chwedoruk o wojnie domowej w PO:

Zobacz wideo

Wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej mają się odbyć na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku. Pierwsza tura - 25 stycznia. Druga, jeśli zajdzie taka potrzeba, odbędzie się 8 lutego. 

Więcej o:
Komentarze (60)
Bogdan Zdrojewski oficjalnie kandydatem na szefa Platformy Obywatelskiej. Złożył dokumenty
Zaloguj się
 • ml2403

  Oceniono 13 razy 9

  Trudno tu coś powiedzieć bo trollownia używa. Patrząc jednak racjonalnie PO powinno się odświeżyć i to wcale nie chodzi o Schetynę. My musimy pozbyć się tego ciągłego bycia komuś wdzięcznym za coś. Schetyna wyprowadził PO z zapaści po 2015 roku ale jego czas się skończył. Można powiedzieć więcej, że skończył się czas styropianowców czyli tych co to jeszcze w 1980 roku strajkowali w stoczniach. Oni muszą odejść jak szefowie partii i przyjść ludzie nowi na czas pokoju, a nie walki. Co prawda Kaczyński będzie nadal kierował PiS-em ale on jest wiecznie młody i nawet z dwoma sztucznymi kolanami będzie najsprawniejszy i najmłodszy w PiS. To jednak osobny casus, reszta musi postawić na kogoś innego.

 • arkon4

  Oceniono 12 razy 6

  Inteligentny, ale bez charyzmy i za spokojny. Na pisbolszewię potrzebny ktoś z maczugą, czy pałą.Im grubsza tym bardziej będą trząść portkami...Argumentami i kulturą do tych typków o intelekcie ameby i moralności degenerata się nie dotrze.

 • astachanowicz

  Oceniono 16 razy 6

  Nie ma to jak demokratyczne wybory na szefa pis(d)u - tam walka o zwycięstwo toczy się do ostatniej chwili...

 • lodzermensz1

  Oceniono 13 razy 5

  Jeśli Zdrojewski zostanie szefem, to nie liczcie tam na moje głosy. Pamiętam miliony na świątynię Opatrzności Bożej, przekazane w ustawionym konkursie po to, by kler mógł teraz wspierać pis i jego destrukcję państwa.
  Zdrojewski pokazał, że nie ma instynktu samozachowawczego.

 • swru

  Oceniono 17 razy 5

  Musi to być ktoś kto odsunie katotaliban od władzy, bo inaczej Polska popłynie w kierunku faszyzmu

 • saksalainen

  Oceniono 17 razy 5

  Kompetentny i może być dobrym szefem Platformy, ale w sumie to chyba wszyscy liczą na kogoś młodszego.

  Ale dobrze że się zgłosił, nie ma co czekać.

 • cleryka

  Oceniono 8 razy 4

  Brawo, cieszę się z tej kandydatury.

 • burn74

  Oceniono 3 razy 3

  Zdrojewski,jako Minister KiS,jest rok 2014:
  "Żadna inna instytucja nie dostała w 2014 r. od ministra kultury tak dużo pieniędzy jak muzeum w świątyni. Rozdzielanych przez ministerstwo funduszy nie starczyło już, by przyznać dotację m.in. podlegającemu warszawskiemu samorządowi teatrowi TR, który zabiegał o ok. 140 tys. zł na wyposażenie pracowni audio i wideo. - Chodzi o nagrywanie naszych spektakli. Teraz zlecamy to na zewnątrz, co jest bardzo drogie. Gdybyśmy mogli zrobić to sami, koszt zakupu urządzeń zwróciłby się w dwa-trzy sezony - mówi Anna Reichel, kierownik działu komunikacji teatru TR. Wniosek teatru dostał 82,4 pkt, o zaledwie dwie dziesiąte mniej, niż wniosek Muzeum Jana Pawła II. "
  "W sumie rozdzielono prawie 20 mln zł, z czego 72 instytucje dostały łącznie niespełna 13,2 mln zł, a Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego - aż sześć milionów złotych. Czyli prawie połowę tego, co wszystkie pozostałe placówki razem wzięte."

  Co ciekawe, muzeum dostało największą dotację, choć jego wniosek został najniżej oceniony spośród wszystkich uczestniczących w podziale środków ministerstwa. Sprawę opisał na swoim blogu "Listy ateisty" Jacek Kowalczyk."
  Dokąd zmierzasz,Platformo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX