Bogdan Zdrojewski oficjalnie kandydatem na szefa Platformy Obywatelskiej. Złożył dokumenty

Senator Bogdan Zdrojewski poinformował, że złożył oświadczenie o gotowości kandydowania na szefa Platformy Obywatelskiej. Zdrojewski jest już trzecim kandydatem na to stanowisko. Wcześniej gotowość startu w wyborach na szefa partii ogłosili Joanna Mucha i Borys Budka.

"Wypełniłem warunek formalny i złożyłem oświadczenie o gotowości kandydowania na szefa PO, wraz z stosownymi załącznikami" - napisał na Facebooku Bogdan Zdrojewski. Polityk we wpisie dziękuje za wsparcie między innymi Ireneuszowi Rasiowi, Waldemu Dzikowskiemu i Cezaremu Grabarczykowi. Bogdan Zdrojewski w latach 2007-2014 był ministrem kultury i dziedzictwa narodowego. Wcześniej przez 11 lat był prezydentem Wrocławia.

Wybory na szefa Platformy Obywatelskiej. Troje kandydatów

Dotychczas swoje kandydatury do startu w wyborach na przewodniczącego ogłosili szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka i posłanka Joanna Mucha. Obecny lider ugrupowania Grzegorz Schetyna nie poinformował jeszcze, czy będzie się ubiegał o reelekcję. Otwarta pozostaje też kwestia startu Bartosza Arłukowicza, który 16 grudnia poinformował, że rozważa ubieganie się o stanowisko szefa partii. Wciąż jednak nie powiedział wprost, czy będzie kandydował.

>>> Dr hab. Rafał Chwedoruk o wojnie domowej w PO:

Zobacz wideo

Wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej mają się odbyć na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku. Pierwsza tura - 25 stycznia. Druga, jeśli zajdzie taka potrzeba, odbędzie się 8 lutego. 

Więcej o: