Prezes NIK Marian Banaś składa nam życzenia: "Niech się spełniają nadzieje!"

Na portalach społecznościowych Najwyższej Izby Kontroli pojawiło się nagranie z życzeniami bożonarodzeniowymi, które wygłasza prezes tej instytucji. Marian Banaś życzy wszystkim pomyślnego roku.
Zobacz wideo

Na stronie NIK na Twitterze udostępnione zostało nagranie z życzeniami na Boże Narodzenie. Życzenia składa osobiście prezes NIK Marian Banaś:

Mało jest równie pięknych dni w kalendarzu jak ten, który się właśnie zbliża - Boże Narodzenie. W przedświątecznym biegu tracimy z oczu to, co w tym dniu najwspanialsze i najważniejsze. Cud narodzin Dzieciątka jest niezwykłym darem, pięknym i poruszającym. Pragnę życzyć wszystkim Państwu, by przy wigilijnym stole mieli Państwo poczucie wspólnoty, właśnie w duchu radości i miłości. Niech w każdym domu znajdzie się nakrycie i ciepłe słowo dla każdego. Niech się spełniają nadzieje, niech to będzie pomyślny rok dla nasz wszystkich. Niech nie zabraknie w nim dobra i wzajemnego szacunku.

Marian Banaś składa życzenia na Boże Narodzenie: "niech to będzie pomyślny rok dla nas wszystkich"

Kilka dni wcześniej sejmowa komisja ds. służb specjalnych zapoznała się z raportem CBA w sprawie oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. Posiedzenie było zamknięte, dlatego posłowie nie mogli komentować za bardzo tego tematu. - Służby, co warto podkreślić, działały na podstawie i w granicach prawa - mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Krajewski. Opozycja przyznawała z kolei, że raport CBA jest "wstrząsający", a prezes NIK nie jest "krystaliczną postacią".

Raport CBA dotyczył oświadczeń majątkowych Mariana Banasia z lat 2015-2019, czyli przed objęciem stanowiska szefa Najwyższej Izby Kontroli. Banaś został wybrany na to stanowisko dopiero 30 sierpnia 2019 roku. Jego kadencja ma trwać sześć lat. Wcześniej był ministrem i wiceministrem finansów oraz szefem Krajowej Administracji Skarbowej. W oświadczeniach Mariana Banasia miały zostać podane zaniżone dochody z wynajmu kamienicy w Krakowie.

Więcej o: