Andrzej Duda "wstydzi się" za prof. Gersdorf. Sam popiera "ustawę kagańcową" i kontrowersyjnych sędziów TK

Andrzej Duda broni ustawy dyscyplinującej sędziów i "wstydzi się" za prof. Małgorzatę Gersdorf, która ją krytykuje. Zapomina jednak, że nominację na pierwszą prezes SN otrzymała ona od Lecha Kaczyńskiego. Sam Duda odebrał ślubowanie na sędziów TK od wzbudzających wiele kontrowersji Stanisława Piotrowicza i Krystyny Pawłowicz.

Andrzej Duda w niedzielę w TVP Info stwierdził, że to wstyd, że prof. Małgorzata Gersdorf została wybrana na pierwszą prezes Sądu Najwyższego. Dodał, że "na szczęście" jej kadencja się już kończy. Wcześniej prof. Gersdorf krytykowała przyjętą w piątek przez Sejm tzw. ustawę kagańcową autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.

Andrzej Duda odbiera ślubowanie od "komunistycznego prokuratora"

Warto przypomnieć, że Małgorzata Gersdorf, za którą tak bardzo wstydzi się prezydent Duda, nominację sędziego Sądu Najwyższego otrzymała w 2008 roku z rąk ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dopiero wówczas mogła zostać pierwszą prezes SN. Jak podkreśla Onet, Gersdorf i Kaczyński znali się "całe dekady, towarzysko i zawodowo – oboje specjalizowali się w prawie pracy".

Komentujący wystąpienie Andrzeja Dudy zwracają również uwagę na fakt, że to on przyjął ślubowanie na sędziego Trybunału Konstytucyjnego od Stanisława Piotrowicza. Wysunięcie jego kandydatury przez Prawo i Sprawiedliwości wzbudziło wiele kontrowersji, m.in. dlatego, że w czasie PRL-u był on prokuratorem

Ślubowanie na sędzię TK odebrał również od znanej ze swoich wątpliwych etycznie zachowań Krystyny Pawłowicz. Ta w niedzielę nazwała Małgorzatę Kidawę-Błońską, kandydatkę Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta, "nieudanym socjologiem z infantylnymi pretensjami do bycia prezydentem".

>>> G. Stanecka-Morawska o przyszłości ustawy „kagańcowej”. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (155)
Duda "wstydzi się" za prof. Gersdorf. Sam popiera "ustawę kagańcową" i kontrowersyjnych sędziów TK
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 46 razy 32

  Jest mi wstyd , dlaczego został prezydentem ktoś tali jak Duda , niemota i sługus kaczora .

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 44 razy 30

  Prof. Gersdorf powołał osobiście Lech Kaczyński. Za niego ci też wstyd? Chyba czeka cię rozumowa wychowawcza z Jakiem. Lepiej już biegnij i waruj przy drzwiach.

 • arreis65

  Oceniono 33 razy 27

  "durnia mamy za prezydenta"

 • niezalany

  Oceniono 30 razy 24

  łolaboga!
  dudo nie jesteś sam! cała polska wstydzi się za ciebie...

 • iroman51

  Oceniono 29 razy 23

  A ja się wstydzę, że Polacy mają "prezydęta", który łamie konstytucję

 • Konto Fikcja

  Oceniono 25 razy 21

  Wstyd to ty przynosisz Polsce
  Maliniak jak ty zrobiłeś pracę doktorską moim skromnym zdaniem tylko za jaja to ci się udało, do szkoły podstawowej powinni Cię cofnąć i KONSTYTUCJI tam nauczyć.

 • owca888

  Oceniono 25 razy 21

  Nam jest wstyd, że mamy Łamikonstytuta za prezydenta, a mianowaniem komucha prokuratora i tej chamówy dopełniłeś złego. Kalasz ten urząd swoją osobą, Gumowa Atrapo.

 • krynolinka

  Oceniono 35 razy 21

  Chrząknął po swojemu. Odbytnicą. I utartym zwyczajem rozgląda się naokoło i czeka na oklaski. Żenujący typ.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX