Szymon Hołownia w świątecznym wystąpieniu. Wyjawił, kiedy przedstawi swój program

W transmisji na oficjalnym profilu na Facebooku kandydat na prezydenta Szymon Hołownia złożył Polakom życzenia świąteczne, ogłosił start projektu "Rozmowy Polaków" i zapowiedział, że swój program wyborczy przedstawi po nowym roku. Nie obyło się też się bez nawiązań do bieżących wydarzeń politycznych.
Zobacz wideo

- Wigilia i w prezencie od władzy zniszczenie niezależności sądów, Wigilia i w ważnym momencie opozycja spóźnia się do pracy - wierzę, że chociaż Senat stanie na wysokości zadania. Wigilia i 10 stopni Celsjusza. Pogoda bardziej wielkanocna niż bożonarodzeniowa. Wigilia i nasz lęk przed rozmową z najbliższymi, bo znów się pokłócimy. Doszliśmy to tego, że sytuacja w jakiej znalazł się nasz kraj jest dla nas problemem, bólem - mówił Hołownia. Kandydat na prezydenta zasugerował, aby tę energię, którą zużywamy teraz na spory, przekierować na rozwój Polski. 

Szymon Hołownia przedstawi program po nowym roku

Hołownia, poinformował, że po nowym roku przedstawi swój program dla Polski. Już teraz ujawnił, że jego trzema filarami będą: solidarność społeczna, środowisko naturalne, samorządność i działalność obywatelska.

Dodał też, że chce aby Polacy wzięli udział w jego projekcie "Rozmowy Polaków” i spróbowali sobie odpowiedzieć na cztery pytania: 

  • Co jest naszą największą siłą? Największym, unikalnym talentem?
  • Co nas najbardziej dzieli?
  • Czego obawiacie się najbardziej?
  • O jakiej Polsce marzycie?

Szymon Hołownia zachęcał w wystąpieniu, aby powyższe kwestie przedyskutować ze sobą, a wnioski opublikować w sieci np. na stronie szymonholownia.pl. 

Szymon Hołownia kandydatem na prezydenta 

Szymon Hołownia chęć kandydowania na urząd prezydenta w 2020 roku ogłosił w Gdańsku na początku grudnia. - My naprawdę idziemy wygrać te wybory. Przekonać kilka milionów Polaków, że jedynym szefem prezydenta powinien być naród, my, wy - mówił wtedy. 

Dodał, że pokazywanie, że "niemożliwe jest możliwe" jest "specjalnością Polaków". - System się zawiesił. Żeby się odwiesił, musimy w maju 2020 r. zamontować w nim bezpartyjny bezpiecznik - przekonywał Hołownia. 

Według opublikowanego w sobotę sondażu przeprowadzonego przez Estymatora dla tygodnika DoRzeczy.pl miałby szansę na 7,9 proc. głosów wyborców. 

Więcej o: