Tomasz Grodzki w orędziu: Nad ustawami sądowymi Senat będzie pracować najstaranniej jak to możliwe

Po raz drugi Tomasz Grodzki wygłasił orędzie jako marszałek Senatu. - Wiemy, że system sądownictwa wymaga reform, ale chyba nie takich, jakie są wdrażane przez ostatnie 4 lata - mówił. Zapewnił, że nad kontrowersyjną "ustawą kagańcową" Senat będzie pracował najstaranniej, jak to możliwe.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wygłosił orędzie, które zostało wyemitowane m.in. w TVP. Było to drugie orędzie Grodzkiego jako marszałka. Pierwsze wygłosił w połowie listopada, tuż po jego wyborze na tę funkcję.

Zaczął od łacińskiej maksymy "Alteri vivas oportet si tibi vis vivere". - W wolnym tłumaczeniu oznacza "Na ile żyjemy dla innych, na tyle żyjemy dla siebie" i powinna być zawołaniem wszystkich działających w służbie publicznej - powiedział. 

Grodzki wspomniał o dotychczasowych pracach Senatu nowej kadencji i odniósł się do kontrowersyjnej nowelizacji ustawy o sądach, która teraz trafi do izby wyższej parlamentu. - Na następnym posiedzeniu zajmiemy się m.in. tzw. ustawami sądowymi, które wzbudzają tyle kontrowersji i protestów. Są one ważne dla sędziów, ale jeszcze ważniejsze dla każdego z nas, gdyż każdy chciałby być sądzony sprawiedliwie przez niezawisłego sędziego. Wiemy, że system sądownictwa wymaga reform, ale chyba nie takich, jakie są wdrażane przez ostatnie 4 lata - mówił marszałek i dodał:

Dlatego zapewniam Państwa, że nad ustawami sądowymi Senat będzie pracować najstaranniej jak to jest możliwe dbając o nienaruszalność konstytucyjnej zasady współpracy, ale i wzajemnej niezawisłości władzy sądowniczej, wykonawczej i ustawodawczej, gdyż jest to fundament demokratycznego ustroju państwa

- powiedział Grodzki. 

Zobacz nagranie orędzia:

Tomasz Grodzki apeluje ws. sporów

Marszałek podkreślał, że "podziały w narodzie" nie przynoszą nikomu z nas nic dobrego, lecz wiele szkód. - Naród podzielony jest łatwiejszym przeciwnikiem - mówił. Apelował, by spierać się mądrze i nie obrażać wzajemnie w sporach. Na koniec życzył Wesołych Świąt. 

Więcej o:
Komentarze (572)
Tomasz Grodzki w orędziu: Nad ustawami sądowymi Senat będzie pracować najstaranniej jak to możliwe
Zaloguj się
 • antymilo92

  Oceniono 98 razy 66

  Glos madrego, kulturalnego czlowieka zupelnie niepasujacy do faszystowskiej kaczej szczujni.....

 • pisowski_niedouk

  Oceniono 81 razy 57

  Do dzieła rozmodlone, kato-pisolskie bydlaki! Oczerniać Grodzkiego, tak po katolicku, świątecznie. Przecież to wy jesteście strażnikami moralności w tym kraju:-)

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 66 razy 50

  Mądre słowa Marszałka - ale co z tego, jak z drugiej strony same Przygłupy i Sowchoźniki?
  Dla nich lepszy jest komunistyczny prokurator Piotrowicz. Czemu? Bo to bolszewicy.

 • feurig59

  Oceniono 65 razy 47

  To jest mąż stanu.
  a nie trzeci garnitur i kaczystowskie popłuczyny

 • desperato

  Oceniono 64 razy 44

  Marszałek - NORMALNY gość, a te kreatury chcą go zgnoić poprzez NASZĄ - bo na nią jak idioci (abonament) bulimy - na tą TV reżimową! Ale nic dziwnego, skoro naczelnik kurdupel to kreatura mściwa, fałszywa, przebiegła, i podstępna.

  Nawiasem, marszałek Senatu to "materiał" na Prawdziwego PREZYDENTA !!! Obserwując go (zachowanie), oceniając jego aparycję i asertywność = Tak właśnie uważam! Takich ludzi nam trzeba. Prawdziwych, a nie Maliniaków!

 • angus1000

  Oceniono 52 razy 36

  Najpierw były Wiadomości które jak na przykładnych katolików w przededniu świąt przystało wylewały na Grodzkiego przez pół programu tony pomyj, że kanalia, że łapówkarz a później wyszedł sam bohater i w orędziu życzył WSZYSTKIM Polakom zdrowia i szczęścia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX