Ustawa "kagańcowa" nie szkodzi poparciu PiS. W nowym sondażu jest wyższe niż w wyborach

PiS może liczyć na poparcie nieco większe, niż w wyborach - wynika z nowego sondażu pracowni Estymator. Badanie przeprowadzono w czasie, kiedy Sejm pracował nad nowelizacją ustawy o sądach i z jego wyników można wnioskować, że ostro krytykowana ustawa nie zaszkodziła poparciu dla partii rządzącej.
Zobacz wideo

Opozycja mówi o "bublu prawnym", projekty krytykują eksperci, prawnicy, Adam Bodnar ostrzega przed "prawniczym polexitem", głos zabrała Komisja Europejska. Na nowelizację ustawy o sądach autorstwa PiS spadła w tym tygodniu ostra krytyka. Jednak zdaje się to nie szkodzić poparciu dla partii - przynajmniej w najnowszym sondażu. 

Według badania pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl na partię rządzącą zagłosowałoby 44,2 proc. respondentów. W wyborach 13 października uzyskała nieco niższy wynik, 43,6 proc. 

Na kolejnym miejscu miejscu sondażu jest Platforma Obywatelska z wynikiem 27,9 proc. (w wyborach 27,4 proc.), dalej Lewica - 11,8 proc. (12,56 proc.), Koalicja Polska (PSL-Kukiz) - 8,8 proc. (8,55 proc.) i Konfederacja 6,6 proc. (6,81 proc.).  

Badanie przeprowadzono w dniach 19-20 grudnia na próbie 1021 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych. Wyniki uwzględniają zdecydowanych wyborców. 

Więcej o:
Komentarze (784)
Ustawa "kagańcowa" nie szkodzi poparciu PiS. W nowym sondażu jest wyższe niż w wyborach
Zaloguj się
 • praskiso

  Oceniono 158 razy 118

  Czy kogoś dziwi, że to Polsce zrobiono rozbiory ? A może kogoś jeszcze dziwi, że to my mieliśmy niewyobrażalną katastrofę z udziałem prezydenta w Smoleńsku ? Przestańcie się dziwić. jesteśmy narodem idiotów.

 • hamsterx

  Oceniono 114 razy 80

  Suweren nie rozumie co się dzieje. Zrozumie jak zderzy się z posłusznym pisiorom sądem.
  A najważniejszy jest socjal , szkoda tylko zę 500+ starczy na coraz mniej wódki i papierosów

 • krynolinka

  Oceniono 93 razy 63

  Fascynujące. Naród znów oddaje jednej partii monopol na zarządzanie swoim życiem.

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 83 razy 59

  Społeczeństwo, w większości pochodzenia chłopskiego, zupełnie nie rozumie o co chodzi.
  Hasło "dołożyć wyksztalciuchom" jest dość popularne.
  Wszak Powstanie Styczniowe 1863 r. upadło właśnie dlatego, że chłopstwo wydawało Powstańców w ręce carskiej ochrany z wdzięczności za likwidację pańszczyzny. Car wiedział czym przekupić motłoch. PiS ze swoim 500+ idzie śladem cara.

 • mam45

  Oceniono 78 razy 54

  Suweren nie lubi sędziów, nauczycieli, chirurgów, lekarzy i wszystkich mądrzejszych od siebie. A nawet niepełnosprawnych też nie lubi i oczywiście cudzoziemców, bo ich nie rozumie.

 • siwywaldi

  Oceniono 71 razy 47

  Co w tym dziwnego? Przecież KAŻDE uderzenie w inteligencję, to dla Ciemnego Ludu balsam na serce

 • martazmijka

  Oceniono 55 razy 37

  Zaszkodziłoby, gdyby zabrali 500. Nic więcej nie jest ważne. Tylko POLSKI szkoda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX