Ustawa "kagańcowa" nie szkodzi poparciu PiS. W nowym sondażu jest wyższe niż w wyborach

PiS może liczyć na poparcie nieco większe, niż w wyborach - wynika z nowego sondażu pracowni Estymator. Badanie przeprowadzono w czasie, kiedy Sejm pracował nad nowelizacją ustawy o sądach i z jego wyników można wnioskować, że ostro krytykowana ustawa nie zaszkodziła poparciu dla partii rządzącej.
Zobacz wideo

Opozycja mówi o "bublu prawnym", projekty krytykują eksperci, prawnicy, Adam Bodnar ostrzega przed "prawniczym polexitem", głos zabrała Komisja Europejska. Na nowelizację ustawy o sądach autorstwa PiS spadła w tym tygodniu ostra krytyka. Jednak zdaje się to nie szkodzić poparciu dla partii - przynajmniej w najnowszym sondażu

Według badania pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl na partię rządzącą zagłosowałoby 44,2 proc. respondentów. W wyborach 13 października uzyskała nieco niższy wynik, 43,6 proc. 

Na kolejnym miejscu miejscu sondażu jest Platforma Obywatelska z wynikiem 27,9 proc. (w wyborach 27,4 proc.), dalej Lewica - 11,8 proc. (12,56 proc.), Koalicja Polska (PSL-Kukiz) - 8,8 proc. (8,55 proc.) i Konfederacja 6,6 proc. (6,81 proc.).  

Badanie przeprowadzono w dniach 19-20 grudnia na próbie 1021 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych. Wyniki uwzględniają zdecydowanych wyborców. 

Więcej o: