Po 22 latach wypadła z parlamentu. Była posłanka PiS stanie na czele Polskich Linii Oceanicznych

Dorota Arciszewska-Mielewczyk, do niedawna posłanka Prawa i Sprawiedliwości, pokieruje Polskimi Liniami Oceanicnymi - donosi "Dziennik Bałtycki". Arciszewska-Mielewczyk, po 22 latach pracy w parlamencie, nie dostała się do Senatu w ostatnich wyborach.

W październiku Dorota Arciszewska-Mielewczyk przegrała wyborczy pojedynek o senatorski mandat z Kazimierzem Kleiną z KO. Tym samym zakończyła 22-letni okres pracy w parlamencie - reprezentowała kolejno Akcję Wyborczą Solidarność, Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe, Platformę Obywatelską i Prawo i Sprawiedliwość.

Arciszewska-Mielewczyk stanie na czele PLO

Jak donosi "Dziennik Bałtycki", 20 grudnia Polskie Linie Oceaniczne, którymi wcześniej kierował Krzysztof Adamczyk, zakończyły postępowanie konkursowe. Dawna posłanka PiS pokieruje państwową spółką.

Od poniedziałku zaczynam nową pracę. To nowy etap w życiu, wytyczam sobie nowe cele. Na pewno będę chciała wykorzystać moje doświadczenie z jak najlepszym skutkiem. Zawsze z całą mocą angażowałam się w to co robię, dlatego zamierzam pracować dla PLO na wysokim poziomie

- powiedziała po wyborze Dorota Arciszewska-Mielewczyk.

Dorota Arciszewska-Mielewczyk jest absolwentką Wydziału Administracyjnego Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni oraz Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego. W Sejmie pracowała w Komisji Integracji Europejskiej, Komisji Transportu i Łączności, Komisji Infrastruktury oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jak również przewodniczyła Polsko-Japońskiej Grupie Parlamentarnej.

Prywatnie Arciszewska-Mielewczyk jest córką kapitana żeglugi wielkiej Eugeniusza Arciszewskiego, który zginął w katastrofie morskiej u wybrzeży Norwegii. Ponadto jej przodkiem w linii prostej był Krzysztof Arciszewski (1592–1656), generał artylerii koronnej i admirał sił morskich holenderskich w Brazylii.

Więcej o: