Sejm wybrał nowych członków PKW. Wśród nich radny PiS i ekspert od wypadków drogowych

Sejm wybrał siedmiu z dziewięciu członków Państwowej Komisji Wyborczej. W nowym składzie PKW znajdzie się m.in. dotychczasowy warszawski radny PiS.

Posłowie zdecydowali, że w PKW zasiądą: Ryszard Balicki, Zbigniew Cieślak, Liwiusz Laska, Dariusz Lasocki, Maciej Miłosz, Arkadiusz Pikulik oraz Konrad Składowski. Za wspomnianymi kandydaturami opowiedziało się 423 posłów, 8 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Kim są nowi członkowie PKW?

Klub PiS zarekomendował Zbigniewa Cieślaka, sędziego TK w stanie spoczynku, członka PKW od 2014 roku; Dariusza Lasockiego, prawnika i warszawskiego radnego oraz Arkadiusza Pikulika. O tym ostatnim niewiele wiadomo - na jego stronie dowiadujemy się, że jest doktorantem na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a jego zainteresowania badawcze "skupiają się na problematyce związanej z wypadkami drogowymi, a w szczególności z kryminalistycznymi problemami dotyczącymi procesu rekonstrukcji wypadków drogowych".

Koalicja Obywatelska zgłosiła do PKW Ryszarda Balickiego, specjalistę w zakresie prawa konstytucyjnego oraz Konrada Składkowskiego. kierownika Zakładu Polskiego Prawa Konstytucyjnego na Uniwersytecie Łódzkim

Lewica z kolei zgłosiła Liwiusza Laskę, byłego wiceprzewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy, a PSL-Kukiz'15 - Macieja Miłosza, sędziego Trybunału Stanu.

7 członków z Sejmu, dwóch z TK i NSA

PKW powołuje prezydent w ciągu 100 dni od dnia wyborów do Sejmu. Liczy ona 9 członków. Oprócz 7 wskazanych przez Sejm, dwóch będzie pochodzić z Trybunału Konstytucyjnego i Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Wojciech Hermeliński: "Przykro to mówić, ale władze nie mają zaufania do PKW"

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (16)
Sejm wybrał nowych członków PKW. Wśród nich radny PiS i ekspert od wypadków drogowych
Zaloguj się
 • wikal

  Oceniono 19 razy 17

  Poziom kadr PiSu taki jak zawsze.

 • krynolinka

  Oceniono 22 razy 16

  Gratulacje dla pana Balickiego. Będzie trzymał rękę na pulsie. To jedyna dzisiaj miła wiadomość z sejmu.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 12 razy 10

  Kaczyński i tak będzie kiblował. Razem z Ziobrą. Przez ustawę represyjną KE wstrzyma wszystkie transfery środków unijnych.

  Morawiecki zostanie bez kasy, Szymański jak ostatni dziad będzie jeździł do Brukseli na żebry, bo stary gamoń (Kaczyński) i galaretowaty gamoń (Ziobro) myślą że w ten sposób unikną odsiadki.

 • disneyland_after_dark

  Oceniono 2 razy 0

  hańba! jak ci nominaci z opozycji nie wstydzą się zasiadac w reżimowej PKW? kaćdy kto współpracuje z pisowską bandą powonien zostać napiętnowany!

 • ernst-lemingway

  Oceniono 16 razy -12

  Dosc juz na dzis tych fatalnych wiesci: najpierw ustawa sedziowska, akcyza na wudke o 10%, w TK gowinowiec, w KW pisor: tego nie zniesie przecietny leming, a tu swieta za pasem i totalni dostali lomot ze sie az do Szesciu Kroli nie POdniosa. Na dodatel UE list przyslala, nieaktualny niestety.
  Jak rzyc, panie premierze, jak rzyc?

 • 31.februarius

  Oceniono 20 razy -12

  Nie czarujmy się, to wszystko mariontki kaczora!
  W najlepszym wypadku marionetki jego marionetek!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX