"To już takie wiesz, KOD-ziarskie" i spięcie posłanek. Kamery zarejestrowały rozmowy na nocnej komisji

Media publikują nagrania rozmów członków komisji sprawiedliwości, która pracowała w nocy z czwartku na piątek. Oprócz wymiany między członkami prezydium, nagrały się też rozmowy posłów opozycji, w tym spięcie między Magdaleną Filiks a Kamilą Gasiuk-Pihowicz.

W czasie nocnych obrad komisji sprawiedliwości przyjęto 22 poprawki do ustawy o sądach, nazywanej przez krytyków "kagańcową". Odrzucono z kolei ponad 80 poprawek opozycji. Przyjęte zmiany m.in. wykreślają obowiązek ujawniania przez sędziów aktywności w internecie oraz potencjalny zakaz zadawania pytań prejudycjalnych.

Nocne prace komisji. "Demokracja a la PiS"

"Kolejna odsłona demokracji a la PiS" - napisała  posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która zamieściła na Twitterze nagrane rozmowy. Na nagraniu słychać rozmowę przewodniczącego komisji Marka Asta z posłanką PiS Anną Milczanowską. - Nie dawaj tamtym posłom - mówi posłanka do przewodniczącego.

Ale to nie wszystkie rozmowy nagrane tej nocy. Kamery sejmowe zarejestrowały też słowa polityków opozycji. 

Uwiecznione zostały rozmowy posłów Koalicji Obywatelskiej. - Robimy jaja czy nie? - mówi jeden z nich. - Skoro wszystko mamy uchylać i nie procedować nad tym, no to bądźmy konsekwentni - odpowiada posłanka. - To już takie wiesz, KOD-ziarskie - odpowiada poseł. - Dopóki nie mamy jakiejś innej strategii wspólnej, to trzymajmy się tej, którą mamy. Nie robimy jaj i nie pracujemy nad projektem, bo jesteśmy za odrzuceniem go w całości - mówi posłanka.

Nagrana zostało też wymiana zdań pomiędzy Kamilą Gasiuk-Pihowicz i byłą liderką KOD Magdaleną Filiks. - Ja zgłaszam wniosek formalny, który był ustalany między sobą, a ty mi piszesz SMS-a, że ja skończyłam dyskusję. Nie, Kamila, nie jesteś tu sama! Nie! - mówi Filiks. - No bo złożyłaś wniosek o odrzucenie - odpowiada Gasiuk-Pihowicz. - I bardzo dobrze! I go ustalaliśmy, bo jesteśmy tu zespołem. Prawie nam się udało - odpowiada Filiks.

>>> Tak komisja pracowała nad "ustawą kagańcową". Do 5 rano:

"W takich warunkach nie powinno powstawać prawo"

Nocne obrady komisji sprawiedliwości wywołały krytyczne komentarze. "Posłowie ze zmęczenia przysypiali. W takich warunkach nie powinno powstawać prawo, tym bardziej tak ważne" - napisał Patryk Michalski z RMF FM.

"Jak dobre może być prawo stanowione po 15,5 godzinach ciągłej pracy? Jak złe musi być prawo, że prace odbywają się w środku nocy?" - pytał Robert Biedroń.

Z kolei publicysta Jakub Majmurek przekonuje, że "sejm naprawdę można sensownie poukładać i zorganizować". "Nie ma się co dziwić, że ktoś, kto nie umie rządzić Sejmem, tak źle rządzi państwem" - napisał na Facebooku.

Więcej o:
Komentarze (88)
"To już takie wiesz, KOD-ziarskie" i spięcie posłanek. Kamery zarejestrowały rozmowy na nocnej komisji
Zaloguj się
 • harry.s.totteles

  Oceniono 22 razy 16

  Majmurek się myli, taki sposób organizacji prac Sejmu jest celowy.

 • 6drabin

  Oceniono 22 razy 14

  Mojżesz dostał z nieba 10 przykazań i to działało jakieś półtora tysiąca lat. A nawet do dzisiaj te prawa są ważne, chociaż współcześni Żydzi mają równie pokręconych duchownych jak Polacy polityków.
  Natomiast w demokratycznym państwie prawa powstaje codziennie po kilkadziesiąt ustaw, z czego niemal połowa do buble prawne, które albo nie działają albo są bez końca poprawiane.
  Prawo pisane na kolanie, głosowane po nocach, przy udziale jednej tylko opcji politycznej ma być wiążące dla niemal 40 milionów obywateli?

 • nino.rota

  Oceniono 40 razy 10

  buhaha "KODziarskie"
  POgarda oPOzycji dla szKODników, UBywateli i lemingów, którzy stali w czwartek i marzli na Ciamajdanie a ich POsłwoie mieli ich w du.pi i POjechali sobie na święta zamiast być na głosowaniu.
  Tak jak Rysiek Petru dwa lata temu w czasie puczu POleciał lansować Aśkę na Maderze...
  wstyd obciach żenada i POrażka

 • optymistaa43

  Oceniono 10 razy 8

  Opozycja bez sciagi?.Jestescie kretynami.

 • batnadziadow

  Oceniono 27 razy 7

  Cała opozycja jest taka KOD-ziarska :D

 • zdanek13

  Oceniono 19 razy 7

  KOM-PRO-MITA-CJA!!!

 • jurii.sachar

  Oceniono 27 razy 5

  no i widzimy jak patointeligencja nocami waruje....A jak mycha agresorka się wściekła ???? Pani Krysiu poprosimy o jakiś komentarz, trzeba ją uspokoić...

 • shawmut

  Oceniono 7 razy 5

  gdzie jest inspekcja pracy?

 • tekameka

  Oceniono 24 razy 4

  Poznali się w KOD-zie na jakimś pochodzie
  Był maj i pachniało kwiecie
  On wnuk resortowca krwawego UB-wca
  A ona działaczka w powiecie

  On trzymał szturmówkę bo dostał gotówkę
  Podwójne miał motywacje
  Działaczka z powiatu pokazać chce światu
  Że mafia w powiecie ma racje

  Tak szli w kontredansie dziejowym aliansie
  Skundlone żuliki i szpiedzy
  A Polska im cała na drodze stawała
  Więc pomoc ściągali zza miedzy

  I z tego wszystkiego wiadomo dlaczego
  Powstała KOD-wska zygota
  I tak zmajstrowali bękarta nowego
  Spod znaku sierpa i młota

  Ty Polsko strzeż granic bo pakty są na nic
  Gdy własnych brakuje bagnetów
  Znów strzelców nad Wisłą formować ci przyszło
  Bo kto dziś przegoni sowietów?

  Autor: Antek Boryna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX