Schetyna skrytykował szefów klubów parlamentarnych. Gawkowski: To jest i straszne i śmieszne

Wciąż trwa dyskusja o kompromitacji polityków opozycji, którzy nie pojawili się na głosowaniu w sprawie tzw. ustawy kagańcowej. Szef PO Grzegorz Schetyna stwierdził, że jest to wina "młodych szefów klubów parlamentarnych". Jeden z nich odniósł się do tego zarzutu w ostrych słowach.

- Opozycja zawiodła. Przepraszam we własnym imieniu i nas wszystkich - powiedział Grzegorz Schetyna na antenie Polsat News.

Odnosząc się do nieobecności posłów podczas porannego głosowania w sprawie procedowania ustawy dyscyplinującej sędziów, stwierdził, że "młodzi szefowie klubów" nie poradzili sobie z odpowiedzialnością. Chodzi o Borysa Budkę (PO-KO), Krzysztofa Gawkowskiego (Lewica) i Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL).

>>> G. Morawska-Stanecka o posłach opozycji nieobecnych na głosowaniu

Zobacz wideo

Krzysztof Gawkowski: "Grzegorz Schetyna jest płytki w swoim myśleniu o polityce"

Bezpośrednio po słowach Grzegorza Schetyny Borys Budka próbował uciąć dyskusję na ten temat. "Moje doświadczenie polityczne podpowiada mi, żeby spraw wewnętrznych nie komentować za pośrednictwem mediów" - skomentował szef klubu PO-KO w rozmowie z Polsat News. Inną taktykę objął Krzysztof Gawkowski. Poseł Lewicy ocenił, że obecny szef Platformy Obywatelskiej "w sposób brutalny i bezpardonowy" wykorzystuje zaistniałą sytuację do wewnętrznych rozgrywek. Jego zdaniem Grzegorz Schetyna próbuje ośmieszyć Borysa Budkę, który jest jego kontrkandydatem w zbliżających się wyborach na szefa PO.

- To jest i straszne i śmieszne. Straszne, bowiem nie obchodzi go, jak poprawić i wyeliminować takie sytuacje w przyszłości, a Borys Budka i ja szybko przecież zareagowaliśmy, bo będą kary finansowe dla posłów. A z drugiej strony śmieszne, bo pokazuje jak Grzegorz Schetyna jest płytki w swoim myśleniu o polityce. Ma ona dla niego wymiar personalny, a nie wymiar walki o Polskę. Szczęściem dla Platformy będzie zmiana w fotelu przewodniczącego na Borysa Budkę. Bo Grzegorz Schetyna nie dość, że nas oskarża, to sam odpowiada za to, że PiS nadal rządzi - powiedział Krzysztof Gawkowski w rozmowie z "Wirtualną Polską"

Więcej o:
Komentarze (67)
Schetyna skrytykował szefów klubów parlamentarnych. Gawkowski: To jest i straszne i śmieszne
Zaloguj się
 • azalia02

  Oceniono 18 razy 12

  Panie Gawkowski, tu nie ma co atakować Schetyny, tylko bić się we własne piersi. Nie o to zostaliście wybrani, żeby w czasie posiedzeń sejmu zajmować się własnymi dzieciakami, stać w korkach albo "wynagradzać nieobecność rodzinom". Nie za to wam płacą. A kary to śmieszna rzecz, wobec tego totalnego olewactwa wyborców, jakim się własnie popisaliście. Nieobecni powinni zrzec się mandatów, niech zastąpią ich ludzie, którym będzie się chciało robić to, do czego zostali wybrani i za co biorą pieniądze podatników. A ględzenie, że Schetyna to czy tamto, naprawdę nie przykryje waszej indolencji i faktu, że skompromitowaliście się totalnie, na samym początku kadencji.

 • hen-live

  Oceniono 18 razy 12

  Nie ma co dyskutowac. Plamę opozycja dała i to nie pierwszy raz.Tylko Schetyna chce ugrac coś przed wyborami w PO na szefa a jak sobie przypomnimy że m/inn brak jego głosu uratował Ziobrę Zera przed postawieniem przed TS to raczej lepiej aby milczał.

 • jurand48

  Oceniono 13 razy 11

  Niestety po stronie opozycji brakuje liderów " z jajami" pokroju seniorów politycznych typu … Olechowski, Kwaśniewski, Cimoszewicz itp. .

 • kalasanty0

  Oceniono 17 razy 9

  Towarzyszu Gawkowski, nie macie wiele na swoje usprawiedliwienie, 1/6 posłów nie było. W KO 7%.

 • owca888

  Oceniono 8 razy 8

  Gawkowski, kurde, dałeś dooopy, więc nie odwracaj kota ogonem.
  Mamy gdzieś wasze "kary finansowe".
  Oddawać mandaty, bo nie jesteście ich godni!!!!!!!!!!!!!!

 • bartekgryko

  Oceniono 8 razy 8

  Panie Gawkowski, pan powinieneś tak organizować swój klub,żeby wiedział, że nalezy przyjść na ważne głosowania a nie potem karać... ależ mi atrakcja, że przez wasze niedopatrzenie przeszła ustawa a teraz paru posłów zapłaci parę tysięcy.

 • nikiforia1

  Oceniono 7 razy 7

  Za to Gawkowski jest bardzo głęboki, w nie myśleniu;-)

 • selena-0

  Oceniono 6 razy 6

  Gawkowski , zawaliłeś, w ogóle nie nadajesz się na szefa klubu, tak jak Czarzasty na szefa SLD. Jesteście niepoważni . Jak mozna tolerowac taki stosunek posłów do bycia w pracy ! Rozpasanie i tyle . Albo wasi posłowie pilnują dzieci w domu, i oddaja mandat, albo pracują. Wstyd

 • coswampowiemlubnapiszeraczej

  Oceniono 8 razy 6

  A Kaczyński po prostu sobie siedzi, patrzy na wszystko i po prostu się cieszy, że taka opozycja mu się trafiła... Nie przychodzą na głosowanie, a potem się żrą sami ze sobą. Noż k... mać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX