Marcin Ociepa z Porozumienia został wiceszefem MON. Gowin zapowiada kolejne nominacje

Dotychczasowy sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Marcin Ociepa został wiceministrem obrony narodowej. "Zasłużona nominacja dla jednego z najzdolniejszych polskich polityków młodszego pokolenia. Nie ostatnia w kończącym się roku" - skomentował na Twitterze prezes Porozumienia Jarosław Gowin.

Marcin Ociepa, poseł Porozumienia Jarosława Gowina i dotychczasowy sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, ma nową funkcję - w piątek został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

"Zasłużona nominacja dla jednego z najzdolniejszych polskich polityków młodszego pokolenia. Nie ostatnia w kończącym się roku" - skomentował Jarosław Gowin na Twitterze.

Marcin Ociepa wiceszefem MON

Marcin Ociepa od lutego 2018 r. do czerwca 2019 r. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, następnie objął funkcję sekretarza stanu. W listopadzie został wiceministrem reaktywowanego Ministerstwa Rozwoju.Odpowiadał m.in. za kontrolę obrotu z zagranicą towarami oraz technologiami o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa, a także politykę przemysłową.

W październikowych wyborach parlamentarnych uzyskał poselski mandat. Wcześniej pełnił funkcję  m.in. przewodniczącego Rady Miasta Opola i radnego sejmiku województwa opolskiego.

Więcej o: