Tomasz Grodzki odpowiada na kolejne oskarżenia. "Będę dochodził swoich praw w każdy dopuszczalny sposób"

Prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadzi postępowanie dotyczące korupcji w szpitalu kierowanym przez profesora Tomasza Grodzkiego. Marszałek Senatu postanowił odnieść się do całej sytuacji i zapowiedział, że podejmuje już kroki prawne w tej sprawie.
Zobacz wideo

Jak podaje Radio Szczecin, kobieta, która zarzuciła Tomaszowi Grodzkiemu przyjęcie łapówki, jest jednym z głównych świadków w sprawie prowadzonej przez Prokuraturę Regionalną dotyczącą korupcji w szczecińskim szpitalu. - W trakcie wizyty prof. Grodzki zasugerował, że podejmie się operacji, ale to będzie kosztować - mówiła kobieta.

Tomasz Grodzki o nowych oskarżeniach: Nie pozwolę szargać mojego dobrego imienia

Marszałek Senatu był gościem programu "Tłit" portalu WP. W jego trakcie polityk został zapytany o nowe zarzuty wysuwane pod jego adresem. Tomasz Grodzki powiedział:

Mój pełnomocnik podejmuje już kroki prawne. Będę dochodzić swoich praw, walczył o swoje dobre imię w każdy dopuszczalny prawem sposób. Nie wiem, kim jest ta kobieta, złożyliśmy wnioski o sprostowania do osób, które wcześniej mnie oczerniały. Jeśli będzie potrzeba, będą następne. Nie pozwolę szargać mojego dobrego imienia. Nigdy nie domagałem się od ludzi pieniędzy, nie uzależniałem żadnej operacji od łapówki, wpłaty na moją rzecz. W obecnej konstelacji politycznej przestaję wierzyć w przypadek. Jak mam to odbierać? Podważanie moralnego prawa do wykonywania zawodu jest niedopuszczalne.

Śledztwo w sprawie korupcji w szpitalu Szczecin Zdunowo prowadzone jest od początku grudnia tego roku. Z informacji dziennikarzy Radia Szczecin wynika, że prokuratorzy badają kilka podobnych przypadków. O jednym z nich poinformowała córka pacjenta, który w 2009 roku miał się poddać operacji związanej z wykryciem nowotworu płuca. Mężczyzna miał zapłacić profesorowi dwa tysiące złotych za przeprowadzenie operacji. Poza nim wiedzę dotyczącą przekazania lekarzowi łapówek mają mieć jeszcze dwie inne osoby.

Radny PiS oskarżał, a później przepraszał

Pod koniec listopada pomorski radny Karol Guzikiewicz zawiadomił CBA o możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałka Senatu. Choć donos zawierał błędy (m.in. w nazwisku marszałka), agenci CBA pojawili się w Kancelarii Sejmiku Pomorskiego, by zabezpieczyć maila radnego - Guzikiewicz twierdził, że dostał na skrzynkę informacje mające świadczyć o tym, że Grodzki brał łapówki.

Później Guzikiewicz zaczął domagać się "ochrony prawnej" od wojewódzkiego sejmiku, a następnie stwierdził, że wpis o Grodzkim, jakoby brał łapówki, był satyryczny. Sprawa zakończyła się jednak przeprosinami. "Usunięcie skutków naruszeń na Twitter. Przepraszam marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego za moje nieprawdziwe twierdzenia, jakoby marszałek Senatu Tomasz Grodzki brał łapówki" - napisał radny.

Więcej o:
Komentarze (265)
Tomasz Grodzki odpowiada na kolejne oskarżenia. "Będę dochodził swoich praw w każdy dopuszczalny sposób"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 72 razy 52

  Dowód na to jak to pisiorki czysto grają..Cztery lata nie mogli pani głosującej na dwie łapy w sejmie przesłuchać. Wszcząć śledztwa. Grodzki w pierwszym dniu urzędowania jako marszałek sejmu stał się łapówkarzem. Pamięć nawet tym pacjentom, których nigdy nie leczył zaczyna wracać. Cuda medycyny!

 • lukasz2711

  Oceniono 59 razy 51

  Tyle lat koleś rzekomo brał jakieś łapówki od czterech lat PiS u władzy a śledztwo od grudnia. Tusk miał być aresztowany osądzony w 2015 co miało być tylko formalnością. No i pewien Tupolew w sześć miesięcy od 2015 roku miał być w Polsce co miało być również formalnością.

 • ryslew2061

  Oceniono 36 razy 26

  Pełnomocnik podejmuje już kroki prawne, złożyli wnioski o sprostowania do osób, które oczerniały, nie pozwolą szargać dobrego imienia. I tak od początku - kroki prawne, szarganie. I wniosek o sprostowanie. "Sprostowanie"? Za taką obelgę wobec Trzeciej osoby w państwie? Tu się należy ściganie z urzędu za lżenie najważniejszych organów państwa.

 • krytek-7

  Oceniono 29 razy 25

  Ciagle zapowiadanie niczego nie zmieni TV Info od switu pastwi sie.Jezeli nie zostanie wystosowany pozew z odpowiednio wysokimi karami pienieznymi,bedzie tylko gorzej.

 • fakiba

  Oceniono 27 razy 23

  Pis nie rozumie innego języka jak wyrok i to taki żeby mocno uderza po kieszeni .

 • emgladki

  Oceniono 18 razy 18

  Obsrany po uszy PiSlam w natarciu, Polska już nigdy nie będzie wspólnotą.

 • cleryka

  Oceniono 28 razy 18

  Kaczyński kiedy odbierał łapówkę w wysokości 50 tys. zł.to nie łapówkarz,a kryształ,bo za podpis tylko brał. Gdzie jest prokuratorskie śledztwo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX