Nieobecność posłów opozycji w Sejmie. Joachim Brudziński o Borysie Budce: "Chyba zacznę mu kibicować"

Kiedy Borys Budka poinformował, że nieobecni na porannych głosowaniach posłowie klubu PO-KO dostali kary finansowe, europoseł PiS Joachim Brudziński zaczął z niego szydzić. "Chyba zacznę mu kibicować w jego walce o przywództwo w PO" - napisał były szef MSWiA.

Opozycja przegrała dziś dwa głosowania - dotyczące wprowadzenia do porządku obrad pierwszego czytania ustawy dyscyplinującej sędziów oraz kształtu debaty sejmowej. Przyczyny przegranej można upatrywać w nieobecności niektórych posłów ugrupowań opozycyjnych (11 posłów KO, 12 polityków Lewicy, 7 posłów z PSL-Kukiz i 2 posłów Konfederacji). Borys Budka, szef klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, poinformował na Twitterze, że wobec nieobecnych posłów z klubu KO zostały wyciągnięte konsekwencje finansowe.

Brudziński o Budce: "Będzie bardziej „charyzmatyczny” niż Schetyna"

Do sprawy odniósł się były minister spraw wewnętrznych i administracji, a obecny europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński. Polityk napisał na Twitterze, że gdy widzi, jak "skuteczny" jest Borys Budka w roli szefa klubu parlamentarnego, ma ochotę zacząć mu kibicować w walce o przywództwo w Platformie Obywatelskiej.

"Wygląda na to, że będzie bardziej „charyzmatyczny” i „skuteczny” niż Grzegorz Schetyna" - napisał Joachim Brudziński w odpowiedzi na wpis Borysa Budki.

Warto też jednak dodać, że niektórzy z komentujących wytknęli europosłowi PiS, iż podczas porannego głosowania nieobecnych było także 34 posłów Prawa i Sprawiedliwości

Więcej o:
Komentarze (119)
Nieobecność posłów opozycji w Sejmie. Joachim Brudziński o Borysie Budce: "Chyba zacznę mu kibicować"
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 49 razy 33

  Jak tam panie Brudziński, euro odłożone ? Stać już na buty ?
  To dobrze bo na PCK nie ma pan co liczyć, okradli, koledzy z partii.

 • fakiba

  Oceniono 38 razy 24

  Ty łobuzie lepiej kibicuj kaczorowi żeby wrócił do zdrowia i przestał łykać te "mocne proszki" .

 • huuump

  Oceniono 27 razy 21

  JaKim vel Jojo nie widzi nic oprocz czubka czyjegos buta...

 • magda_breslau

  Oceniono 27 razy 17

  Towarzyszu Adidas,

  Budka moze walczyc o przywodztwo Platformy i przegrac. Ty mozesz walczyc jedynie o to, by lecac do Jarka z kapciami wyprzedzic reszte towarzyszy, lizusie.

 • fakiba

  Oceniono 23 razy 15

  Joachim zajmuje się panem Budką zamiast dbać o swojego szefa , to niedopuszczalne i karygodne , kaczor się pewnie wkurzy .

 • rascal76

  Oceniono 13 razy 11

  Jak to jest. Brudziński i Jaki eurosceptycznieuroposłowie, a najgłośniej krzyczą w RP. Biedny Kaczor już nie ma żadnych innych krzykaczy?

 • cleryka

  Oceniono 19 razy 11

  Dowcipny jak Suski ten Joachim brudziński.

 • owca888

  Oceniono 13 razy 9

  Budka, jak n ie zmusisz tej Marczułajtis i reszty LENI do złożenia mandatu, to walcie się, na pewno nawas już nie zagłosuję.
  PO KIJ KANDYDOWAŁA, jak musi opiekować się dzieckiem? TO NIEPOWAŻNE., WKURZAJĄCE.

  MAMY W DOOOPIE WASZE PRZEPROSINY.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX